Skocz do zawartości

ROZKODOWANIE ROKU PRODUKCJI TURBODZIADEK


darek1223

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ

POTRZEBUJE POMOCY W ROZKODOWANIU ROKU PRODUKCJI MOJEGO LEGASIA. SAMOCHÓD SPROWADZONY BYŁ Z WŁOCH. NGDYBY SIĘ DAŁO TO POTRZEBUJE TEZ POTWIERDZIĆ AUTOMATYCZNIE DATĘ PIERWSZEJ REJESTRACJI. NUMER VIN: JF1BC5CL0BG045572. NA STACJI DIAGNOSTYCZNEJ PO PODANIU NUMERU NADWOZIA WYCHODZI ROCZNIK 2011 :) NIEŹLE, A WYPRODUKOWANO MIEDZY 1991- 1994, BEZ KONKRETÓW.

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok modelowy 1992 - z całą pewnością:).

Legacy BC/BF miały inną standaryzację kodowania roku produkcji w vinie niż współczesne samochody.

 

Masz stabilizator tylny z łącznikami w kształcie prawie Y z poprzecznymi śrubami łączącymi z drążkiem stabilizatora.

 

Pierwsze rejestracje tego samochodu zaczynają się pod koniec 1991 roku, a kończą nawet w 1995 - co skutkuje takimi właśnie wpisami w polskich dowodach rej. w rubryce "rok produkcji".

 

Dodam, że Legacy Turbo występują tylko w dwóch latach modelowych - 1992 i 1993. Różnice dotyczą konstrukcji tylnego stabilizatora, łączników i wahaczy oraz standaryzacji kostek w wiązce elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to teraz przetłumacz diagnoście :-P

 

Nie widzę problemu. Rok modelowy leci od mniej więcej lipca roku poprzedzającego od czerwca roku "modelowego", więc decyduje data pierwszej rejestracji.

Poza tym, co za różnica czy rok 1991 czy 1992?

Jeśli masz datę I rej. listopad 1991, no to chyba rok prod nie może być 1992?

Jeśli jest to np.5 stycznia 1992, również.

Ale jeśli jest to np marzec-kwiecień 1992 to można domniemywać, że 1992.

 

Do tego, jeszcze jest taki temat, że ustawa standaryzująca vin została uchwalona zdaje mi się w 1996 roku i w takim razie, niech ktoś mi wyjaśni, jak samochód wyprodukowany 5 lat wcześniej ma spełniać jej wymogi (pomijam już takie "drobiazgi" jak krótkie viny jdm).

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Legacy jest z 94 roku i ma Vin: JF1BC5DL0BG....Wychodzi na to że są identyczne tylko u Ciebie jest C a nie D. Na rozum można wnioskować że masz 1993 rok ale głowy nie dam :P

Mój program diagnostyczny niestety nie umie odczytać roku produkcji po tym nr.

 

Też się zgadzam że przy takim wieku rok czy dwa nie ma znaczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Wam chłopaki że VIN jest taki jak napisałem i jest poprawny z dokumentów wynika że pierwsza rejestracja była w 30.04.1992 więc trzeba go zrobić jako 1992 bo innej logicznej mozliwości w oparciu owszelkie programy nie ma. A czy w serwisie salonie subaru ASO będą mogli rozkodowac dokładnie rok produkcji, np do doboru części. Jesli tak to czy ktoś mógłby to z szanownych kolegów zrobić bo przez telefon nie próbowałem aosobiście nie wybieram sie w niedługim czsie w okolice ASO SUBARU.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Legacy jest z 94 roku i ma Vin: JF1BC5DL0BG....Wychodzi na to że są identyczne tylko u Ciebie jest C a nie D. Na rozum można wnioskować że masz 1993 rok ale głowy nie dam :P

Mój program diagnostyczny niestety nie umie odczytać roku produkcji po tym nr.

 

Też się zgadzam że przy takim wieku rok czy dwa nie ma znaczenia :mrgreen:

 

Twój Legacy => rok modelowy 1993. 1994 NIE BYŁO.

A - 1990 B - 1991 lift C - 1992 D - 1993 i koniec produkcji

 

JF1 - FHI

BC5 - sedan 2 litry

C - 1992

L - lhd

reszta to informacje o tym, czy turbo (BG), czy ma szyberdach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...