Skocz do zawartości

NIESZCZELNOŚĆ W DRZWIACH- co robić?


TRIST

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano wyjechałem sobie moją Subaryną do pracy i od niepamiętnych czasów(wkurzająca mnie zima) uchyliłem szybę.

Wszystko było ok. do momentu zamknięcia jej. Strasznie zaczęło szumieć, tzn szyba nie dolegała do uszczelki. Po ponownym zamknięciu drzwi wszystko było ok. I tak sie to powtarza. Czy jest jakaś regulacja?? Można coś z tym zrobić??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najpierw umyc uszczelke i posmarowac ja smarem silikonowym? Kupujesz taki smar w sprayu i nakladasz przez szmatke.

 

No i właśnie o tym pomyślałem, żeby kupić jakiś preparat który troche ujędrni ta uszczelkę. Pewnie troszkę się wysuszyły i zacznę od tego. Tylko znacie jakieś dobre preparaty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem najtanszy smar silikonowy w sprayu jaki mieli w sklepie. Pisalo na nim ze jest miedzy innymi do gumowych uszczelek wokol dzwi, zapobiega przeciekaniu wody i piskom. Dodatkowo czysci uszczeki. Nakladasz go przez szmatke, po chwili tak jakby wsiakal w gume, nie widac sladu po smarze, guma staje sie matowa.

Przydalo by sie to robic ze dwa razy do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tu jakikolwiek smar pomoze. Z doswiadczenia powiem (w koncu mam trzecie Legacy :-) ) ze szybe nalezy co jakis czas regulowac, szczegolnie by nie podnosila sie za wysoko. Chyba jakis odbojnik z czasem sie splaszcza, szyba podchodzi coraz wyzej, i w efekcie rozrywa od gory te trojkatna, gumowa oslonke na przodzie drzwi. W zaleznosci jak duze jest pekniecie slychac mniej lub wiecej szum powietrza po opuszczeniu i podniesieniu szyby. Co robic ? Najlepiej wyregulowac szyby i wymienic pekniete oslonki. Mozna prubowac je polatac, w moim poprzednim Legacy przykleilem na uszkodzenie czarna tasme izolacyjna, z daleka nie bylo widac ze klejone, i nie szumialo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam książkę "jeżdze samochodem zaporożec"i w jednym rozdziale traktuje ona o uszczelkach drzwiowych. W wypadku gdyby woda deszczowa dostawała sie do wnętrza należy do uszczelek podkleić na butaprenie kawałki bumy wycięte z dętki :). W Zaporożcu silnik robił taki hałas że piesi słyszeli auto trzy kilometry dalej i odrazu uciekali, dzięki temu problem świstów nadwozia został wyeliminowany oraz nie dochodziło do potrąceń pieszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem o regulacji szyb w subaru? Ale kto to robi, albo jak to się robi. Wogóle u mnie coś z tą szyba jest nie tak. Jak jest opuszczona i zamykam drzwi to lata w środku jak porypana. Mieliście coś takiego, co wtedy zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle u mnie coś z tą szyba jest nie tak. Jak jest opuszczona i zamykam drzwi to lata w środku jak porypana. Mieliście coś takiego, co wtedy zrobić?

Tam chyba były jakieś takie gumy, które ją dociskają jak jest opuszczona, trzeba chyba wymienić, ale też nie spieszy mi się z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piatek jadę do serwisu na przegląd 75tyś to niech mi to zrobią,a co wyszykuję autko na sezon letni :mrgreen:

Jakbyś mógł to się dowiedz o co z tym chodzi bo mało co mnie tak irytuje jak nieprzyjemny odgłos zamykania drzwi ze schowaną szybą :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piatek jadę do serwisu na przegląd 75tyś to niech mi to zrobią,a co wyszykuję autko na sezon letni :mrgreen:

Jakbyś mógł to się dowiedz o co z tym chodzi bo mało co mnie tak irytuje jak nieprzyjemny odgłos zamykania drzwi ze schowaną szybą :(.

 

 

Z ty to się zgadzam, niech kosztuje ile chce,ale niech mi tego brzęczka w drzwiach wyłączą bo mie szlag trafia. Brzmi jakbym puszki po piwie tam woził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo po opuszczeniu szyby od pasazera i ponownym jej podniesieniu mam widoczna nieszczelnosc przy uszczelce najprostszym rozwiazaniem jest otwarcie i zamkniecie drzwi i jest oka.

co do srodka to znam produkt firmy Organika o nazwie Silikar bezbarwny silikon w sprayu specjalnie do uszczelek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...