Jump to content

Problem z lampą GC


subarczak

Recommended Posts

Mam problem z lampą w imprezie poliftowej. nie działa regulacja świateł tzn silniczek pracuje ale brak jest jakiegokolwiek ruchu lampy.

Po wyjęciu lampy "coś' w niej "lata".

Słyszałem że to można jakoś naprawiac że, jakieś cięgno spada z jakiegoś przegubu ...

Przerabiał ktoś to ?

Link to comment
Share on other sites

Wyciąg lampę i żarówkę. I wyciąg silniczek jeżeli wyjdzie bez problemu to wypiął się z uchwytu. Silniczek powinien mieć cięgno z kulką na końcu a w lampie powinien być uchwyt na to. Musisz włożyć silnik a w miejsce żarówki włożyć palec i spróbować wpiąć wkład lampy w ten uchwyt.

Mam nadzieje ze zrozumiałeś :mrgreen:

Silniczek powinien wyglądać tak:

540x405_silniczek-do-lampy-suzuki-jimny-1537373.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Depo do GC, przynajmniej te egzemplarze które miałem, mają za mały otwór na silniczek, kulka nie przechodzi. Jeżeli masz spiłowana kulkę to wtedy wszystko lata i regulacja nie działa, jeżeli rozwiercona lampa to jest OK.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja tam nie widzę żadnego pęknięcia,nie wiem czy nie chodzi ci przypadkiem o szparę między odbłyśnikem a obudową odbłysnika,jeśli tak to wszystko jest w porządku to są dwa różne elementy,pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Depo jest tani - niekoniecznie dobry. Przerabiałem to w innym aucie ale wszędzie rozwiązania są podobne. Silniczek musi się wpiąć w gniazdo. Pytanie czy u Ciebie odbłyśnik ma to gniazdo. Powinien być najprawdopodobniej plastik zaciskany na tylna część odbłyśnika. Skoro coś w lampie lata mógł się zwyczajnie z niego zsunąć i silniczek nie ma się w co wpiąć (zatrzasnąć).

Zerknij przez otwór do montażu silinczka. Nawet jeśli ten plastik jest, może nie być dostosowany do silniczka tzn może być za mały albo za duzy i silniczek się nie zatrzaśnie...

Aha - nic tam nie pękło :) odłbyśnik to jedno a reszta to drugie :) Odbłyśnik może się cofnął i sprawia takie wrażenie pewnie po zaciśnięci silniczka ułoży się prawidłowo...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...