Skocz do zawartości

Ratowanie SLS-ów - czy warto?


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

odebrałem wczoraj autko po konserwacji podwozia. Mechanik powiedział, że warto byłoby pomyśleć nad wymianą tylnych sprężyn na twardsze, żeby odciążyć trochę tylne amorki (mam SLSy) co miałoby przedłużyć ich żywot. Auto ma 110000 km przebiegu, w zawieszeniu przez ostatnie 5 lat nic nie było robione. Ze statystyki wynika że niedługo SLSy powinny paść.

 

Co sądzicie o wstawieniu twardszych sprężyn i zachowaniu SLSów?

 

Z tego co czytałem to najczęstszą modyfikacją jest wymiana całego zawieszenia i wstawienie normalnych amorków na tył...

Autem najczęściej wożę powietrze, drogi po których jeżdżę raczej nie są dziurawe. Auto w takiej postaci w jakiej jest jak dla mnie prowadzi się dobrze i nie chciałbym nic zmieniać. Raz na 3-4 miesiące mam jakiś większy wypad (3-4 osoby + bagaże) w góry. Czy w takiej sytuacji warto modyfikować tył? Sceptycznie do tego jestem nastawiony. W razie padu tylnych amorków chciałem je regenerować w Gdańsku (o tu: http://www.nagengast.pl/www/regeneracja ... torow.html, sam jestem z Gdyni więc nie mam daleko).

 

edit:

zapomniałem dodać - na razie amorki nie wykazują żadnego śladu zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto w takiej postaci w jakiej jest jak dla mnie prowadzi się dobrze i nie chciałbym nic zmieniać.

 

Never touch a running system ;-D - stare przysłowie informatyków.

Jak padną (padnie) to się będziesz martwił. Co najwyżej przygotuj zawczasu opcje.

A teraz ciesz się, że się sama dupka podnosi gdy zapakujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...