Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz Ty masz jednak dar do pisania reporterskich niusów.

Powinieneś pracować w dobrym czasopiśmie audiofilskim....

 

tylko tak sie z pozoru wydaje gdyż wcale do tego drygu nie mam ... Tym bardziej ze ściemniać nie potrafię ... Taki ze mnie marketingowiec ale w końcu "gówno chłopu nie zegarek " :)

Naprawdę nie znacie jakiegoś dobrego preampa DIY? Dawno niczego nie lutowałem. :D

Dowiesz sie chyba tylko na Audiostero w zakładce "analog" . Tylko uważaj gdyż tam zawsze ktoś wymienia i rekomenduje "najlepsze" na najlepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiostereo przerabiałem kilka lat temu. Był Gainclone, Symasym, Ugoda, DAC WM7840. Teraz jest wzmacniacz lampowy wg schematu http://www.tubeaudio.8m.com/RH84/rh84.html Do tego odgrody na zielonych Sabach i osobny wzmacniacz do subwoofera. Całkiem fajnie to brzmi. 

 

Ponieważ mam sporą kolekcję płyt winylowych oraz wspomnianego Daniela, chciałem zrobić z niego użytek. Do tego mam przedwzmacniacz NAD, ale nie gra to tak jakbym chciał.

 

Dlatego szukam jakiejś alternatywy. Rozumiem, że CS Blue będzie dobry, co zatem proponujecie jeśli chodzi o gramofon? 

Najchętniej kupiłbym coś nowego, jest duży wybór np. na q21.pl Tylko co wybrać? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam sporą kolekcję płyt winylowych oraz wspomnianego Daniela, chciałem zrobić z niego użytek. Do tego mam przedwzmacniacz NAD, ale nie gra to tak jakbym chciał.

 

wszystkie NAD y preampy ktore miałem to była amatorka.

 

Teraz od lat mam cs blue i nie zamieniam na nic.

nawet końcówke moczu nie zamieniam, bo po co?

 

 

Zwiększe sobie jedynie mocz na kanał ? :biglol:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Arq, Sto Lat. :)

 

 

Tak mnie dziś wzięło na wspomnienie lat szkolnych

 

 

i z innej beczki ;)

 

 

A jeszcze takie coś odkopałem. 

 

 

http://youtu.be/DjHptlSM4bU

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Doradźcie, proszę. Używam taniego Odtwarzacza DVD Philips z marketu. Ma już 5-6lat. Podłączony jest do wzmacniacza Yamaha chinchami. Tylko podczas używania DVD/CD słychać buczenie w głośnikach,niezależnie od ustawionej głośności. Wkurzające, szczególnie przy cichym odtwarzaniu muzyki. Macie jakiś pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć do tego samego wejścia wzmacniacza inny sprzęt, np. inny odtwarzacz. Jeśli będzie dalej buczeć to winny będzie wzmacniacz, a jeśli nie to odtwarzacz. Analogicznie możesz sprawdzić kabel sygnałowy zamieniając go na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchaliście już nowej płyty Gilmoura? Jest na Spotify, mam jakoś mieszane odczucia.

 

Po jednorazowym przesłuchaniu na Tidal-u album mnie się spodobał ... Taka trochę mieszanka stylów ale też jest ukłon w stronę starych Floyd-ów , słychać to :)

 

Nabyłem dzisiaj CD a więc bedzie dokładniejszy odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...