Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się, bo w sumie szukam czegoś podobnego... ale jednak innego  

Potrzebuję amplitunera, który ma:
  • klasyczne radio FM
  • DAB+
  • radio internetowe
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • chętnie Airplay
  • Spotify
  • i do tego napędzi skutecznie moje kolumny B&W 602
Jakieś sugestie?
 

 
Wybierz się do salonu TopHiFi, oni mają w ofercie te kolumny. Niech Ci podepną kilka amplitunerów do nich żebyś posłuchał jak taki komplet gra. Bo nie wiemy jaki dźwięk lubisz i co Ci się spodoba. Ja lubię dźwięk z amplitunerów Yamahy i sam taki mam, tylko już starszy model RX-V777. Ale bez posłuchania jak grają z danymi kolumnami ja bym nie wydał pieniędzy. A to co mi polecano przed zakupem moim zdaniem kiepsko brzmiało jak sam posłuchałem. Jak porównywałem jakość dźwięku z innymi to np. w Denonie musiałbym wydać 2x tyle żeby mieć podobną jakość. Dlatego moim zdaniem nie słuchaj rad tylko jedź do salonu posłuchać bo to co my polecamy może Ci kompletnie nie odpowiadać.
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał:

Wybierz się do salonu TopHiFi

Z salonem Top HiFi na Naruszewicza jestem w kontakcie :) Zdalnie zarekomendowali mi tę Yamahę, ale faktycznie masz rację, że indywidualny odsłuch jest najważniejszy więc pewnie przed jakąkolwiek decyzją przejadę się do nich :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KPR napisał:

Jaki sprzęt polecacie - taki surowy, klasyczny zestaw audio na płyty CD? Ma być porządny do słuchania głównie rocka i muzyki klasycznej :)

To jak ma być klasycznie to ja bym polecił jakiegoś wzmaka z lat 70 i do tego odtwarzacz cd z lat 80 z przetwornikiem tda 1540 lub 1541 :)

osobiście polecam Marantza ale może być i inny japończyk ;)

do tego jakieś klasyczne angielskie kolumny z lat 70 - KEF, Tannoy, Misiom, b&w i gwarantuje zadowolenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to jestem powiedzmy przekonany do marki B&W, co do reszty to chciałbym by było solidne - czyli jak najmniej plastików, najlepiej poszczególne komponenty - CD i wzmacniacz zintegrowany by były metalowe :) Zastanawiam się nad ROTELem :)

A możesz @irek200 jakieś konkretne modele zapodać :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KPR napisał:

Co do głośników to jestem powiedzmy przekonany do marki B&W, co do reszty to chciałbym by było solidne - czyli jak najmniej plastików, najlepiej poszczególne komponenty - CD i wzmacniacz zintegrowany by były metalowe :) Zastanawiam się nad ROTELem :)

A możesz @irek200 jakieś konkretne modele zapodać :):):)

Musisz posłuchać jak co gra... jedyna opcja. CD to już przeżytek... i raczej nie pchałbym się w to. Raczej winyl i jakiś streamer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem sporo płyt, ale zgrałem je w flac-u i wrzuciłem na dysk. Teraz mam streamer i wszystko w jednym miejscu. Jakość jak CD, a nawet mam ściągnięte (tak wiem :upside-down-face_1f643-small:) albumy w jakości przekraczającej możliwości CD.

Co do sprzętu to bierz chwalone modele które grają poprawnie i też bedziesz zadowolony.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z nowych to chyba  warto te produkowane w Anglii jak NAD czy  Audiolab

lub wspomniany wcześniej Vincent ale to chińczyk składany dla Niemieckiej firmy pod kontrolą jakości niemiecką (który bije na głowę audiolaba 8300 jak byłem na odsłuchu, tak samo NAD C356 BEE poległ ale dzielnie walczył)

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem Vincenta SV-500 ale jeśli Cię stać to pomyśl nad SV-227mk lub SV-237mk bo warto jednego z nich kupić a jak trafisz na promocje to pierwszego możesz nawet za 5,5 k a drugiego za 7k kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KPR napisał:

Co do głośników to jestem powiedzmy przekonany do marki B&W, co do reszty to chciałbym by było solidne - czyli jak najmniej plastików, najlepiej poszczególne komponenty - CD i wzmacniacz zintegrowany by były metalowe :) Zastanawiam się nad ROTELem :)

A możesz @irek200 jakieś konkretne modele zapodać :):):)

Zajrzyj do mnie na Górny Mokotów, może zarażę Cię starym Marantz'em :). Możemy odsłuchać go na b&w, bose, JBL i na kolumnach Marantza w tej chwili. A, jeszcze jakieś stare quadrale się znajdą i wharefadale...

Jak coś pisz na priv :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto skorzystać z zaproszenia od @irek200  i posłuchać klasycznego audio z lat 80-90 a następnie udać się do salonu audio hifi i porównać ze współczesnymi. A w międzyczasie znalazłem recenzje do poprzedniego modelu SV-227  

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/3166-vincent-sv-227-t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozmawiam z fachowcami to każdy mówi inaczej, jedni chwalą ROTELA inni Denona a jeszcze inni... starego Technicsa. Ciężko się w tym wszystkim połapać, i już nawet nie chodzi o kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...