Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Jak ocenia produkty Audiomica?

a jak najbardziej :)  Przewinęło się u mnie troszeczkę różnych interkonektów i głośnikowych i IMO Albedo nr 1 a zaraz po nim Audiomica. Przede wszystkim kreowanie przestrzeni, kontur, miękkość basu, jakość, szczegółowość ale nie natarczywość górnych partii no i ogólnie pojęte kreowanie sceny muzycznej wraz z sugestywnym oddawaniem źródeł pozornych... :)   Ale oczywiście kabelki należy dopasować do pozostałych elementów toru a nade wszystko do własnych preferencji. Pozdrawiam

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adasko75 napisał:

choć na theForum jestem od dawna, wstyd się przyznać, dopiero wczoraj odkryłem ten wątek. i chciałbym "z pewną taką nieśmiałością" :)  zaprezentować swój audio-setup:

 

stereo: hybrydowe Vincenty: CD-S7, preamp SA-91plus, mono bloki SP-T100. kolumny Audio Physic Tempo 6, okablowanie Albedo Monolith.

KD: Marantz: ampli SR7008 + końcówka mocy MM7025,
fronty:JMLab Focal Aria 926; central: Focal Chorus CC800; tyły:JBL ES30,
sub.: JBL ES250p; tv Panasonic p50ST60, playery: OPPO 103D; Panasonic BD55; Dune.
kable: Audiomica Laboratory: Rhod Reference, Dolomit Reference.
remote4all: Logitech Harmony One;listwa zasilająca: Gigawatt PF-1 MK2, sieciówki: Gigawatt LC-1MK3, Nordost Blue Heaven.
komp audio: B&W MM1

 

Pozdrawiam serdecznie subaro-audio-maniaków :)

IMG_1966.JPG

IMG_1968.JPG

 

 

Bardzo fajny zestaw. Vicek to godziwy sprzęt. Został mi jeszcze odtw. CD S7 DAC. Nie miałem tych monobloków ale wiem że grają dobrze.

 

Pomysl nad jakimś porządnym stolikiem audio bo tej klasy elektronika która posiadasz się tylko odwdzięczy zwłaszcza że w środku są lampki.

 

 

 

 

W dniu 22.10.2017 o 17:33, Sebastian32 napisał:

Czesc

poszukuje opinii na tematy:

1) kable glosnikowe Melodika Brown Sugar lub inne o podobnej cenie

 

2) wzmacniacza phono Shiit Mani lub w podobnej cenie

 

 

Znam dobrze Brown Sugar a nawet lezą sobie u mnie w szafce. To są porządne typowe kable miedziane . Dociązają brzmienie ale nie zamulają , góra jest nadal selektywna i otwarta. Dobry mięsisty bas. 

 

 

 

W dniu 21.10.2017 o 21:03, Sebastian32 napisał:

Cześć,

trochę się pochwalę. Po ponad miesiącu oczekiwania kurier przywiózł wczoraj stolik pod sprzęt audio. Potzrebowałem czegość stabilnego i z możliwością regulacji poziomu. Wcześniej oglądałem kilka stolików innych producentów polskich i zagranicznych. Ostatecznie wybór padł na polski AudioPhilar. Zależało mi na możliwości określenia wysokości stolika i odległości miedzy półkami, koloru półek. Zdecydowałem się na model Single Line, półki z mdf lakierowane na półmat. Półki mają grubość 38 mm, nogi pełna stal wykończone na satynę. Każda nóżka zakończona jest wykręcanym kolcem. W zestawie są też talerzyki chroniące podłogę. Stolik jest naprawdę ciężki i stabilny. 

Zmontowałem go dzisiaj szybciutko i postawiłem sprzęt. Ze względu na długość przewodów głośnikowych na razie stoi jak widać, ale docelowo ma iść na boczną ścianę. Niestety trzeba będzie 2x 6 metrów kabla głośnikowego (!), i trzeba poczekać bo budżet pękł.

Oczywiście można pukać się w czoło, czy stolik pod sprzęt audio wart jest tyle kasy i zachodu, ale pomijając koszty wychodzę z założenia że kupuje się go raz i wybrałem najlepszy na jaki mnie stać i jestem zadowolony.

 

 

audiophilar.jpg

 

 

 

 

Gratulacje. Audiophilar produkuje świetne stoliki i sam o nim myślę z tymże nie mogę się zdecydować na konkretną wersję .

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luk77 napisał:

Znam dobrze Brown Sugar a nawet lezą sobie u mnie w szafce. To są porządne typowe kable miedziane . Dociązają brzmienie ale nie zamulają , góra jest nadal selektywna i otwarta. Dobry mięsisty bas. 

 

 

Właśnie o takie kable mi chodzi. Rotel+B&W uznawany jest za dosyć ostro i jasno brzmiący system, więc chyba raczej kable miedziane niż srebro.  Na razie rozważam właśnie polskie kabelki:

1. Melodika BSC2330 Brown Sugar  (ok. 1500-1600)

2. Audiomica Dolomit Reference ( ok. 2300)

3. AriniAudio Individual (cena jeszcze nieznana)

 

Godzinę temu, Luk77 napisał:

Gratulacje. Audiophilar produkuje świetne stoliki i sam o nim myślę z tymże nie mogę się zdecydować na konkretną wersję .

 

 

U mnie akurat zadecydowała trochę cena. Rozważałem jeszcze hybrydę z ostatnią półką pod gramofon z serii double line na absorberach. Uznałem jednak, że przy tej klasie gramofonu to będzie trochę przerost formy nad treścią. Zawsze można te półki rozbudować i gdy trafi mi się np.Rega rp8 to może zamówię dodatkową półkę.

 

Sebastian

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2013 o 09:41, Luk77 napisał:

...Spora część ludzi po zachlysnięciu się plikami cyfrowymi rownież wróci do nośnika fizycznego :idea:

Pozwolilem sobie zacytowac ten wpis Kolegi sprzed 4lat, bo w moim przypadku tak wlasnie bylo. Podlaczalem playery z flac-ami pod rozne, naprawde dosc drogie DAC-i i zawsze jakosc CD byla gorą! dosc tego pomyslalem sobie. na obecna chwile slucham czasem flacow na komputerowych b&w mm1 i to mnie satysfacjonuje. a propo mm1 IMO best comp speakers ever. mam w domu rowniez kilka czarnych plyt ale przygody z gramofonem jakos ropoczac mi sie nie udaje. W piwnicy mam rowniez Akai gx75mk2i sporo kaset, tez kiedys jeszcze pewnie do analoga wroce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adasko75 napisał:

Pozwolilem sobie zacytowac ten wpis Kolegi sprzed 4lat, bo w moim przypadku tak wlasnie bylo. Podlaczalem playery z flac-ami pod rozne, naprawde dosc drogie DAC-i i zawsze jakosc CD byla gorą! dosc tego pomyslalem sobie. na obecna chwile slucham czasem flacow na komputerowych b&w mm1 i to mnie satysfacjonuje. a propo mm1 IMO best comp speakers ever. mam w domu rowniez kilka czarnych plyt ale przygody z gramofonem jakos ropoczac mi sie nie udaje. W piwnicy mam rowniez Akai gx75mk2i sporo kaset, tez kiedys jeszcze pewnie do analoga wroce. Pozdrawiam.

 

Kilka lat temu gdy kupowałem nowy sprzęt to z góry wiedziałem, że gramofon musi być. Nawet kosztem cd. Kupiłem jedno i drugie. Miałem sporo płyt cd, i rodzina też lubi posłuchać muzyki, a gramofonu raczej nie pozwalam dotykać. Obecnie raczej kupuje carne płyty. Przez discogs lub ebay wyszukuje konkretne wydania i zamawiam z Europy, a nawet bezpośrednio z Japonii. Mam tak, że niektóre kapele kojarzą mi się jednoznacznie z czarną płytą, inne z cd. Staram się też wyszukiwać informacji , które wydawnictwa brzmią lepiej na cd a które na vinylu. Poza tym lubię patrzeć na kręcący się krążek przy słuchaniu muzyki. Plików flac, mp3 nie słucham wcale, podobnie jak muzyki w samochodzie.

 

Keep the vinyl spinning !

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian32 napisał:

 

Właśnie o takie kable mi chodzi. Rotel+B&W uznawany jest za dosyć ostro i jasno brzmiący system, więc chyba raczej kable miedziane niż srebro.  Na razie rozważam właśnie polskie kabelki:

1. Melodika BSC2330 Brown Sugar  (ok. 1500-1600)

2. Audiomica Dolomit Reference ( ok. 2300)

3. AriniAudio Individual (cena jeszcze nieznana)

 

 

 

 

Rotel-e a mają szybki zwinny bas ale nie dociążają niskiej średnicy i nie dają wypełnienia . Nie proponuję srebra .

 

Audiomica też raczej nie do jasnych systemów bo one nieco eksponują górę wyciągając detale.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luk77 napisał:

Audiomica też raczej nie do jasnych systemów bo one nieco eksponują górę wyciągając detale.

to prawda. ale ja to bardzo lubię np. i do muzyki klasycznej (barok zwłaszcza) pasuje jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adasko75 napisał:

to prawda. ale ja to bardzo lubię np. i do muzyki klasycznej (barok zwłaszcza) pasuje jak ulał

 

Pisałem o Audiomice w zestawieniu z Rotel + B&W jakie ma Sebastian.

 

Ty masz Vincenty i sytuacja jest zgoła odmienna .

 

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2017 o 08:48, Luk77 napisał:

Pomysl nad jakimś porządnym stolikiem audio

muszę przyznać, że o ile co do wpływu okablowania na dźwięk jestem przekonany całkowicie o tyle w kwestii stolików podchodzę raczej sceptycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adasko75 napisał:

muszę przyznać, że o ile co do wpływu okablowania na dźwięk jestem przekonany całkowicie o tyle w kwestii stolików podchodzę raczej sceptycznie...

 

Ja po ostatnich testach kabli głośnikowych utwierdziłem się w przekonaniu , że nie mają. Być może w przypadku sprzętu z najwyższej półki, w idealnie akustycznym pomieszczeniu, słuchając płyt demo porównamy zwykły kabel instalacyjny z przewodem za 10 tysięcy lub więcej coś usłyszymy. W domowych warunkach na przeciętnym sprzęcie za kilkanaście tysięcy złotych niezależnie co podłączymy gra tak samo. Nie ma różnicy w interkonektach za 500 zł i nie ma różnicy w kablach głośnikowych za 2 tysiące. Jeden pieron, kawałek druta. A te wszystkie poematy marketingowe chwyty ze stron producentów i np. highfidelity.pl tylko poprawiają mi humor. Chcą z nas zrobić "audiofools" a nie "audiophiles". 

 

Co do stolika, to moim zdaniem ma sens jeżeli w systemie jest gramofon. Musi stać równo, stabilnie i być izolowany od drgań. Reszta ważne , żeby miała chłodzenie i tyle. Czy stoi na regale z książkami, czy stoliku za 10 tysięcy zagra tak samo. Choć są tacy , którzy słyszą też stoliki ...

 

Sebastian

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sebastian32 napisał:

 W domowych warunkach na przeciętnym sprzęcie za kilkanaście tysięcy złotych niezależnie co podłączymy gra tak samo.  Jeden pieron, kawałek druta.

Po 1: czy sprzęt za ...naście tysięcy można nazwać przeciętnym??

 

Po 2: Drogi Kolego - przepraszam za dosadność, ale albo słuchałeś na złomie, albo źle zrealizowanych utworów albo (z całym szacunkiem) Koledze słoń nadepnął na ucho. Innych wytłumaczeń dla herezji, które wyżej zacytowałem - nie znajduję!

Bo czymże innym jest stwierdzenie, że jeśli  podłączymy pomiędzy:

- referencyjne źródło (np takie http://allegro.pl/hegel-mohican-raty-0-kurier-0-zl-meloman-lublin-i6840427382.html)

- odtwarzające dajmy na to taką płytę  http://allegro.pl/vienna-philharmonic-orchestra-otto-klemperer-condu-i6994003804.html

- taki m.w. wzmacniacz http://allegro.pl/ars-sonum-filarmonia-se-i7011544821.html

- i takie m.w. kolumny http://allegro.pl/tannoy-glenair-10-wyprzedaz-ekspozycji-i5751260228.html

 

taki kabel http://allegro.pl/promocja-kabel-przewod-2x-rca-chinch-cinch-1-2m-i6883814364.html

i taki  http://allegro.pl/albedo-monolith-2xrca-2xrca-1-5m-rtvmax-lodz-i7020690396.html

 

taki kabel http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-2x1-5mm-cca-hq-jakosc-i5765750299.html

i taki  http://allegro.pl/albedo-monolith-reference-2x-3-5m-rtvmax-lodz-i7020690367.html

 

 

:facepalm:  "W domowych warunkach  gra tak samo.  Jeden pieron, kawałek druta. "  :blink: 

 

 

1. podłączając przykładowe w.w. urządzenia kabelkiem za 1pln ZMARNUJE się cały ich potencjał i możliwości

2. podłączając przykładowe w.w. urządzenia przewodami np albedo nie tylko ukaże się ich potencjał i możliwości, ale je uwypukli, naświetli i dobitnie uzewnętrzni!

 

i nie jest to, jak napisał Szanowny Kolega, marketingowy bełkot, tylko empirycznie stwierdzone fakty na bazie wieloletniego doświadczenia  i wielu wielu godzin odsłuchów.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adasko75 napisał:

muszę przyznać, że o ile co do wpływu okablowania na dźwięk jestem przekonany całkowicie o tyle w kwestii stolików podchodzę raczej sceptycznie...

 

 

Możesz zrobić mały eksperyment zaczynająć od źródła. Mianowicie podłóż pod niego granit , sklejkę , MDF , jakieś metalowe podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mówimy o odsłuchu w dedykowanych pomieszczeniach,  z daleka od TV, czajnika, kaloryferów, żony, dzieci itd. (kolejność przypadkowa). Zdjęcie dzięki  System-Studio:

JBN-zajawka-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jakość okablowania jest równie ważna jak połączone nim urządzenia. a w niektórych sytuacjach - tak, ośmielę się to napisać - nawet ważniejsza!

i jeszcze coś, co również dla niektórych będzie "marketingowym bełkotem": tak samo ważne są listwy zasilające i kable sieciowe, które "moderują" dostarczany prąd, a ten jak wiemy jest "przerabiany" na fale muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adasko75 napisał:

Po 1: czy sprzęt za ...naście tysięcy można nazwać przeciętnym??

 

 

Tak. Załóżmy 15 tysięcy złotych na: cd, amp, TT, phono stage, 2 głosniki. Wychodzi średnio 3 tysiące czyli 700 euro za każdy element. Odliczając , marże, cła, vaty inne ukryte koszty to umówmy się co tam jest w środku. Przeciętny sprzęt. 

 

2 godziny temu, Adasko75 napisał:

Koledze słoń nadepnął na ucho

 

Być może. Dawno się nie badałem pod tym względem.

 

2 godziny temu, Adasko75 napisał:

Drogi Kolego - przepraszam za dosadność, ale albo słuchałeś na złomie, albo źle zrealizowanych utworów

 

Sprzęt przeciętny ale nie taki całkiem złom:

Rotel RA-12, Rotel RCD-12, Bowers&Wilkings CM8, Thorens TD-190 + Ortofon Blue, Schiit Mani, Bada 5600, Artech Thunder, stolik AudioPhilar

 

Płyty winylowe:

Daft Punk - Random Access Memories - uważana za bardzo dobrze zrealizowaną płytę

Tears For Fears- Songs from The Big Chair - MFSL 

Depeche Mode - Violator - Remaster 2007, Limited Edition

GUSGUS - Arabian Horse 2 LP- gra pięknie

Sinatra&Strings - MFSL - promo

RoxyMusic Avalon Japan Pressing

 

Wszystko świeżo myte.

 

Płyty CD:

Dire Straits - Brothers in Arms Platinum shmcd mini lp

Dire Straits - On Every Street SHM CD Japan

M.J. Dangerous - BSCD2 Japan

M.J. Thriller - oryginalne,pierwsze tłoczenie

Depeche Mode Violator - oryginalne pierwsze tłoczenie

Savage - polski remaster, bardzo dobry - poszukaj w sieci info

Tracy Atkins - country przywieziona ze stanów hdcd, cudny dźwięk

 

Jak widzisz starałem się wybrać różne nośniki i różne gatunki muzyki, które słucham codziennie więc je znam.

 

Elementy które podałeś w linkach są sprzętami wybitnymi i oczywiście zgadzam się , że nie można do nich założyć drutów po  1 zł/metr tak jak nie można do Ferrari opon z Tesco.  Ale założenie do Poloneza wydechu np. Acrapovica nie zrobi z niego Ferrari.

W moich warunkach i na moim sprzęcie różnicy NIE słychać. Jestem przekonany że wydanie 5 tysięcy złotych więcej na lepsze kolumny lub wzmacniacz da większy efekt niż tyle samo na kabel głośnikowy. W tym przedziale cenowym kabli i sprzętu audio nie ma różnicy, co się podłączy.

 

Teksty typu: 

 

"wpięcie przewodu w system zaowocowało niezwykłym skrzeniem się iskier dźwięku na średnicy i pyszne wyostrzenie konturów basów oraz spowodowało zdjęcie woalki z ust wokalistki”

 

nie działają na mnie i tyle w temacie. Są śmieszne.

 

Aby jednak nie uchodzić za kompletnego ignoranta postanowiłem,  że samodzilenie zrobie sobię kabel głosnikowy bo nie święci garnki lepią. Bazą będzie przewód Melodika Brown Sugar w cieńszej wersji, bananany chyba Monkey Cables (miedziane, przykręcane), do tego ładne koszulki , oplot.

 

Godzinę temu, Guliwer napisał:

Oczywiście mówimy o odsłuchu w dedykowanych pomieszczeniach,  z daleka od TV, czajnika, kaloryferów, żony, dzieci itd. (kolejność przypadkowa). Zdjęcie dzięki  System-Studio:

 

 

Dziadek ze zdjęcia widzę olał kwestię zasilania albo brakło już na listwy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebastian32 napisał:

Dziadek ze zdjęcia widzę olał kwestię zasilania albo brakło już na listwy.

W końcu to "tylko" sklep, ja w domu zrobiłbym sobie inaczej. Niestety, jak się podliczyłem ze sprzętem, to wyszła połowa domu, więc na razie mam dom, teraz Subaru, może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" tak jak nie można do Ferrari opon z Tesco".  

co racja to racja :D

"Ale założenie do Poloneza wydechu np. Acrapovica nie zrobi z niego Ferrari. "

świetny przykład - spowodował banana na mojej twarzy nieprzeciętnego :lol:

(ale może ten akrap trochę momentu poldkowi by podniósł hehe )

 

627x185_7769.jpg

Edytowane przez Adasko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...