Skocz do zawartości

Moje pierwsze w życiu auto!


Jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. Pisałem tylko, ze ojciec nie musi być współwłaścicielem, latać po urzędach żeby zarejestrować itd.

A na ubezpieczeniu to moze być niezłe pare stow :) pamietam jak dawno dawno temu, gdy kupiłem swój pierwszy samochód za 2800zl, nie miałem jeszcze żadnej zniżki i za samo OC chcieli ode mnie...3 tysiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jachu93, tylko sej. Jeździ tanio jak barszcz i bardzo tani w częściach. Nie upieraj się nad Schumacherem bo to zwykły sporting tylko ma inne szpoilery :wink: i felgi 14 które pewnie i tak będą krzywe i opony będą kosmicznie drogie.

Szkoda, że nie mam już mojego sportinga spec. LPG. Fajne autko było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tylko, ze ojciec nie musi być współwłaścicielem, latać po urzędach żeby zarejestrować itd.

 

Współwłaściciel nie musi wcale latać po urzędach w celu zarejestrowania auta... wystarczy, że właściciel lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tylko, ze ojciec nie musi być współwłaścicielem, latać po urzędach żeby zarejestrować itd.

 

Współwłaściciel nie musi wcale latać po urzędach w celu zarejestrowania auta... wystarczy, że właściciel lata :wink:

 

To prawda..teoretycznie :)

W praktyce tak powinno być, ale zależy od urzędu. Nawet w obrębie jednego miasta i rożnych dzielnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubezpieczeniu MUSI byc to samo co w dowodzie.

 

No nie za bardzo :) Dam przykład: właścicielem samochodu mojej żony jest - moja żona :) Nigdy w życiu nie dzwoniła nawet do ubezpieczyciela - ja to załatwiłem i jestem ubezpieczającym samochodu żony. Na swoich zniżkach, ja mam pełne, ona jakieś 40- procent, a zapłaciłem tak jak za swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, strach to wiadomo, że będzie, ale ja 99% będę jeździł po Toruniu, na UMK, na treningi itp. Czasem tylko wyjazd do Rychnowa (kilkanaście km od Torunia), z czego większość trasy jedzie się w terenie zabudowanym. Astra, niby fajna, bo bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i w ogole. Ale jakoś mam uraz do starych Astr, Golfów itp.

Jachu

trudno odmówić racji leonowi, ale jeżeli faktycznie masz taki uraz do starych astr to tak jak pisze pablonas, tylko sej i tylko 1.1 :wink: Jeździłem i cienkim i sejem z tymi motorami i naprawdę dawało to radochę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZ, nie tyle co uraz, tylko poprostu boje się tych aut. Wiele z nich ma milionowe przebiegi, składane są z 4 innych itp itd Nie mówie, że nie da się trafić na ładną sztuke, ale chyba wole troche mniejsze i gorsze auto, lecz młodsze i (być może) bardziej zadbane.

 

Oglądam jeszcze Punciaki: http://otomoto.pl/fiat-punto-1998-r-uzy ... 94473.html ten wygląda fajnie, będę musiał się przejechać do tego salunu. Przy okazji obejsze Evo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zniżki, to nigdy nie mogą być podstawą do nie wypłacenia odszkodowania - jak sobie Jachu teraz wpisze zawierając polisę, że ma np 30% zniżek, to potem w przypadku powstania szkody jedyne, czego może chcieć ubezpieczyciel, to zwrot udzielonej zniżki od ceny polisy.

Przynajmniej teoretycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, spoko oko! Walne się na glebe i będę oglądał dokładnie. :D

 

 

A z ubezpieczeniem, to chyba zrobi się tak, że tata weźmie na siebie, a ja będę tym drugim kierowcą, czy tam współubezpieczającym (czy jak to się tam nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...