Skocz do zawartości

Problem z "przysiadającym" zawieszeniem


raceready

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kilka wątków związanych z kiepską praca tylnego zawieszenia, nigdzie jednak nie było odpowiedzi co jest przyczyną... Wymieniłem serię w kombi na ultrasr+sprężyny - komplet z sti. Po pewnym czasie zaczęły stukać - jest luz między mocowaniem a tłoczyskiem, włożyłem podkładki ale to za mało - już wiem że trzeba dorobić specjalne tulejki. Przysiadający tył ujawnia się po ruszeniu z miejsca. Przy hamowaniu czuć jakby nie opadał do pozycji neutralnej, tak jakby skokowo. Ciężko wytłumaczyć te objawy, ale może już ktoś tak miał i jest na to jakieś rozwiązanie. Amortyzatory mają przebieg ok 6K KM. Pomożecie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam podobny problem jak i Ty... chociaz u mnie (z tego co wiem) to zawias seria. Wrazenie skokowego dzialania tylnego zawiasu, przy hamowaniu (w ostatniej fazie) i ruszaniu.

Bylem u Adamskiego, bylem w 4 wiatrakach - jedni i drudzy mowia, ze wszystko OK i jestem przewrazliwiony :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie seryjne Kayaby najpierw zaczęły lekko pukać, potem napierd!@#!@$ aż wreszcie dodatkowo jeszcze skokowo działać zatem wnioskuje, że z grubsza w taki sposób objawia się ich zużycie (choć sprawność amortyzatora była jeszcze OK - tzn. ok 75-80%).

Zmieniłem na Teina i po problemie, choć jest kilka patentów z rozbieraniem i smarowaniem amortyzatora -> pomaga na jakiś czas (http://www.scoobymods.com/showthread.php/04-sti-rear-strut-repacking-9972.html?). Słyszałem też kilka lat temu że w Zerkopolu naprawiają dokładając jakieś tam tulejki -> ile w tym prawdy, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool, też słyszałem o tulejkach ale podobno trwałość tego rozwiązania nie powala ...

Może ktoś tego próbował i się wypowie ? Być może wyjściem jest wymiana

tylnych amorów na jakieś inne o podobnej charakterystyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, jestem ... zawias już prawie naprawiony ... fachowcy wymienili panewki, ale zapomnieli wymienić smar :evil: ... i efekt jest taki, że juz nie stuka, ale po kilku dniach po naprawie znów opada.

Miało być tak pięknie, z gwarancją, że zawsze tak robili i to pomagało.... a u mnie f... zapomnieli przesmarować ... i muszę znowu demontować, rozkręcać ... :evil:

 

Być może rozwiązaniem jest wymiana

tylnych amorów na jakieś inne o podobnej charakterystyce ?

KYB UltraSR

 

Zmieniłem na Teina i po problemie
też się nad tym zastanawiam ... ale szkoda mi zawiasu spec-c, bo na prawdę fajnie się na tym jeździ :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houdini napisał(a):

Być może rozwiązaniem jest wymiana

tylnych amorów na jakieś inne o podobnej charakterystyce ?

KYB UltraSR

 

Wiadomo, tylko tanie nie są a pytanie ile wytrwają :roll:

Możesz powiedzieć ile liczą za operację wymiany tulejek ?

Robiłeś w Zerkopolu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool napisał:

Zmieniłem na Teina i po problemie

 

też się nad tym zastanawiam ... ale szkoda mi zawiasu spec-c, bo na prawdę fajnie się na tym jeździ :mrgreen:

jak kupowałem jakieś 3 lata temu to nie wiedziałem jeszcze że jest możliwość odbudowy serii, pewnie wybrałbym wtedy tą właśnie drogę bo seryjny zawias jest naprawdę fajny, choć Teinowi też nie mam wiele do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...