Skocz do zawartości

Zakup nowego Outbacka 2.0D - opinie uzytkownikow ? :-)


gathorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu nowego Outbacka 2.0 D i poszukuje opinii uzytkownikow, by znalezc odpowiedzi na pytania, których nie wytropilem w internecie czy na forum  Z gory dziekuje za uwagi osob znajacych ten model.

 

Do zeszlego roku jezdzilem Forkiem 2.5 XT MY06 AT, wiec ogolnie znam Subaru i bardzo mi ta marka i wiele cech tego auta przypadlo do gustu. Niestety było tez czesc rzeczy, która w codziennym uzytkowaniu mi przeszkadzala, wiec finalnie autko sprzedalem. Było to np. spalanie (w miescie ok. 14-15, trasa ok. 10, a sporo jezdze), przestrzen w aucie (dziecko, golden retriever, wozek itd. ;) i finalnie troche komfort – Forek jest dosc spartanski, co wielu odpowiada, mi na codzien troche przeszkadzalo (nie chodzi tylko o jakosc plastikow, ale tez np. wycieszenie, tlumienie nierownosci).

 

Glownie zastanawiam się, czy w nowym Outbacku wyeliminowano wady, które mi przeszkadzalu w uroczym, ale czasem wkurzajacym Forku :)

Przede wszystkim:

 

• Przestrzen – dane techniczne wskazuja, ze nowy Outback jest wrecz ogromny, tzn spokojnie z zona, z dzieckiem, 3 wanienkami, nocnikami itd. się zapakuje :)? Jeżeli chodzi o wielkosc, to porownuje do aut typu Honda CRV, Mistusbishi Outlander itd.

• Komfort – na codzien zalezy mi na raczej komfortowym pokonywaniu nierownosci, polskich dziur. Mój Forek super się prowadzil, ale był dosc twardy. Rozumiem, ze nowy Outback jest chyba bardziej komfortowy.

• Wyciszenie / komfort na trasie - sporo jezdzimy na trasie, również poza Polska z predkosciami autostradowymi (140-150km/h). Forkiem taka jazda była meczaca, bo raz ze palil ile się jechalo  (140km/h = 14 litrow na 100 :), plus było dosc glosno (silnik + oplyw powietrza ze względu na lusterka i ogolnie ksztal lodowki :). Czy Outback pod tym względem jest znaczaco lepszy? Da się Dieslem spokojnie podrozowac szybko, w tym na niemieckich autostradach z predkosciami 160km/h?

 

Dziekuje z gory wszystkim za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz różnice w wielkości samochodu, a i komfort jest znacznie większy. Co do prędkości to niech sie wypowiedzą użyszkodnicy, ja polecałbym jazde próbną. Porównując mojego Legasia z 2001r to ten nowy jest po prostu ogromny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzeń - mieścimy się spokojnie z dwójką dzieci na wakacyjne wyjazdy (wprawdzie już bez wózków, ale bagaży nadal sporo).Przydają się różne bagażnikowe schowki pod klapą (zamiast koła zapasowego;-)

 

Na pokonywanie dziur nie narzekam. Na Plejadach jedna z prób na czas na prowadziła przez mocno dziurawą nawierzchnię. Kiedy oglądałam filmik z tej próby - zdziwiłam się, ze tak mocno trzęsło kołami - w środku tego się tak nie odczuwało...

Jeżdzę sporo po różnych dziwnych trasach i jak dla mnie komfort jest wystarczający - ale wiadomo, że każdy ma swoją definicję komfortu :-) Sprawdź na jeździe próbnej.

 

Wyciszenie - dla mnie ok. Prędkości powyżej 150-160 nie męczą hałasem. Da się rozmawiać bez podnoszenia głosu :-) Nie mam porównania z foresterem, ale w porównaniu z imprezą kombi jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gathorus,

 

musisz się zastanowić na czym Ci tak naprawdę zależy.

Jak jeździłeś klasą premium, to możesz tęsknic i być zawiedzonym.

OBK diesel jest spoko autem, ma jednak jakieś tam mankamenty, powiedziałbym głównie w jakości zastosowanych materiałów i wyciszeniu. Nie mniej nic nowego i większego przy określonej cenie nie uda Ci się kupić.

Spalanie na zachodnich autostradach - często górzystych - przy prędkości 160 - 7,8 do 8 litrów z klimą.

W mieście około 7, poza miastem 6-6,6.

Niewątpliwym minusem jest jakość obsługi w ASO.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dziekuje bardzo za opinie.

odnosnie komfortu, to wystarczajacy komfort do tej pory zapewniala mi Vectra C Kombi (2007 rok). Wiec zakladam, ze wrazenia z Outbacka beda tylko in-plus? :)

 

Odnosnie silnika - faktycznie spodziewam sie, ze 2.5XT dawalo nieporownywalnie lepsze osiagi, ale diesel chyba spokojnie sobie na trasie powinien radzic? Bardziej niz na sprincie, zalezy mi na sprawnym wyprzedzaniu i spawnym poruszaniu po autostradach :)

Forkiem maksymalnie jechalem przez chwile chyba 210km/h i bylo to takie doswiadczenie, ze wiecej nie chcialem :-) (wrazenie doslownie jakbym jechal startujaca lodowka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - OBK - jest szalenie wygodny i komfortowy. :lol:

A z silnikiem diesla bardzo sprawnie i ekonomicznie porusza się na autostradach.

Vectry - sorry - ale nie ma co nawet porównywać.

OBK też jechałem 200 km/h i w zasadzie można by tak ciągnąć długo - dobrze się prowadzi, powietrze trochę świszcze.

Ale jakoś auta szkoda. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dziekuje bardzo za opinie i porady! :-) Bardzo pomocne

 

pozdrawiam, dam znac co z zakupem, planuje sierpien / wrzesien. zobaczymy jeszcze czy cos z gotowych egzemplarzy, czy bedziemy zamawiac. Marzy mi sie jasna tapicerka, a z gotowcow rzadko sie to chyba trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sie za bardzo brudzi?

 

brudzi sie tak samo jak ciemna :mrgreen: ....

tylko bardziej widac :wink: :P:mrgreen:

 

A jak widać to warto wtedy wyczyścić :-). Mam u siebie jasną tapicerkę i tylko walczę z odbarwieniami od spodni na miejscu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak widać to warto wtedy wyczyścić :-). Mam u siebie jasną tapicerkę i tylko walczę z odbarwieniami od spodni na miejscu kierowcy.

 

Proponuję impregnować jakimś profi zestawem do skóry co pół roku. Ja tak robię a nawet przebarwienia od jeans-ów schodzą po wytarciu mokrą szmatą :) Jasnej skóry w życiu bym nie zamienił na czarną :idea: Czarna skóra to koszmar ze względu na nagrzewanie się i jakoś źle się czuję jak wnętrze czarne :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczę z odbarwieniami od spodni na miejscu kierowcy.
a to jest walka z wiatrakiem... mi chodzi o praktykę, samochód nowy-wszystko ładnie pięknie ale po kilku miesiącach podniecenie opada i zostaje przyjemność, którą zakłóca ciągłe martwienie się o wygląd tapicerki... im starsza tym gorzej widoczne spękania i bród osadzający się w za gniotach... jedyny + to niższa jej temperatura w lato.

Poza tym lepiej brać bez oryginalnej ceraty, i doszyć sobie w zewn firmie... jakosc to przepaść (ja tak zrobiłem) wybrałem grafitową skórę.

 

-osobiście nie polecam, ale to nie mój 'jinteres'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak widać to warto wtedy wyczyścić :-). Mam u siebie jasną tapicerkę i tylko walczę z odbarwieniami od spodni na miejscu kierowcy.

 

Proponuję impregnować jakimś profi zestawem do skóry co pół roku. Ja tak robię a nawet przebarwienia od jeans-ów schodzą po wytarciu mokrą szmatą :)

 

Niby impregnowałem, ale jakoś ciężko schodzi poszukam lepszego preparatu może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby impregnowałem, ale jakoś ciężko schodzi poszukam lepszego preparatu może będzie lepiej.

 

Polecam zestaw do czyszczenia i impregnacji skóry Zirconite od firmy http://www.zadbaneauto.pl a jeśli nie chcesz się z tym bawić to oni zrobią a skóra będzie jak nowa :D

Nie będzie najtaniej ale bardzo dobrze i profesjonalnie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby impregnowałem, ale jakoś ciężko schodzi poszukam lepszego preparatu może będzie lepiej.

 

Polecam zestaw do czyszczenia i impregnacji skóry od firmy http://www.zadbaneauto.pl a jeśli nie chcesz się z tym bawić to oni zrobią a skóra będzie jak nowa :D

Nie będzie najtaniej ale bardzo dobrze i profesjonalnie :idea:

 

Dzięki. Link się przyda, na razie tragedii nie ma ale niedługo czas odwiedzić takie zakład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...