Skocz do zawartości

Podgrzewanie przepustnicy


filester

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w rękach ostatnio przepustnicę z WRX - żadne odkrycie, ale widzę że przepustnica ma podgrzewanie poprzez obieg płynu chłodzącego. Jak wiadomo wyższa temperatura powietrza wpływa negatywnie na osiągi, w związku z tym pytanie czy można puścić obieg wody z pominięciem przepustnicy? A może jednak pełni to jakąś znaczącą rolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CRXie smigalem zime lato bez podgrzewania (tez bylo turbo choc byl MAP nie MAF jezeli to jakas roznica)

Wszystko dzialalo jak trzeba... zazwyczaj.... po trzech silnikach.... i z tego co chlopaki pisali to chodzi o bycie ECO w zime :wink:

 

-- Wt kwi 17, 2012 3:08 pm --

 

do tego jeszcze w komplecie zalozylem heatshield-a ze by byla pelna bajera +50 Hp.

Oczywiscie roznicy nie czulem ale najwazniejsza byla radosc z dlubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach ostatnio przepustnicę z WRX - żadne odkrycie, ale widzę że przepustnica ma podgrzewanie poprzez obieg płynu chłodzącego. Jak wiadomo wyższa temperatura powietrza wpływa negatywnie na osiągi, w związku z tym pytanie czy można puścić obieg wody z pominięciem przepustnicy? A może jednak pełni to jakąś znaczącą rolę?

 

Podgrzewanie przepustnicy , stosuje w przypadkach gdzie może dojść , do zaszronienia lub skraplania sie wody , na wskutek różnych ćisnień ( jakoś to sie fachowo nazywa ale zapomniałem ) . w dolocie jest cisnienie atmosferyczne, a w kolektorze ssącym podcisnienie, przepustnica jest na granicy tych zjawisk :D

Odpięcie tego nic nie da , więc bez sensu kombinacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zaszronienia lub skraplania sie wody , na wskutek różnych ćisnień

 

Dokładnie tak,może wystąpić taki sam efekt jak na butlach z gazem podczas ich używania (oczywiście nie aż w takim stopniu). Odłączenie podgrzewania naprawdę niewiele da,może lepiej zamiast tego założyć uszczelki termoizolacyjne pod kolektor ssący żeby kolektor się nie nagrzewał od głowic,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze mialem heatshilda i poza lepszym samopoczuciem nic nie dalo :)

Roznica jest jezeli da sie heatshilda i odepnie grzanie przepustnicy ale po postoju.

Jadac chlodne powietrze lecace przez dolot momentalnie schladza kolektor.

Tak wiec te 500 koni ktore obiecuja rozne firmy moooze i jest ale tylko po krotkim postoju.

Ujalbym to inaczej. Takie zabiegi nie dodaja koni ale opozniaja ich strete wynikajaca z krotkiego postoju i nagrzewania sie (swiatla).

Po kilku minutach chocby materialem z kosmosu odizolowac kolektor to i tak sie nagrzeje bo pod maska mamy piekielko.

 

-- Śr kwi 18, 2012 3:16 pm --

 

Dodam jeszcze ze dla mnie warto bylo zrobic te zabiegi bo heatshield z poliuretanu z teflonem pooooonoc :wink:

Kosztowal mnie po wielkiej znajomosci i przysludze 30zl.... To jakby ktos mial watpliwosci ile kosztuje taka uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...