Skocz do zawartości

czy skrzynia od wrx'a pasuje do legacy turbo ?


Adam.

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o przełożenie takowej do legacy, bo aktualna powiedziała papa

 

albo ewentulanie kto naprawi wyciętą dwójkę plus pare innych usterek w rozsądnych pieniądzach ?

 

napisz co sie dokladnie stalo.W sume skrzynie z Legacy Turbo uchodza za jedne z mocniejszych podobnie jak skrzynie z pierwszych Imprez Turbo(taka chyba miala ostatnio Impreza GT sprzedawana na forum.subaru z moca 320KM) Fakt,ze skrzynia z Legacy T wychodzi najdrozej w odbudowie i remoncie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy Turbo i Impreza pre 1997 ma 3 a nie 5 śrub bodajże. Mati powie dokładniej.

To troche dziwne, przykladowo duzo ludzi buduje mocne silniki na bazie bloku z Legacy turbo 2.2, ktory byl sprzedawany w stanach do 1994 roku i nie slyszalem zeby trzeba bylo robic cos ze skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam : a jakie są te pozostałe usterki ? mam wszystkie części i człowieka który to potrafi zrobić kwestia tylko ile to dla ciebie warte ?

 

cala skrzynia jest jakas wydymana juz bo lewarek lata jak nie wiem co i synchronizatory slabe sa.

 

wszystkie czesci masz ? tzn co masz i w jakich cenach?

 

skrzynia do Legacy turbo to około 1500zł.

Dwa tygodnie temu była dostępna.

 

poprosze o wiecej info...

 

Skrzynia podejdzie, srub ma tyle samo, zreszta jak skrzynia od kazdego innego silnika EJ. Problem bedzie z tylnym przelozeniem, trzeba bedzie wymienic.

 

tylny dyfer tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgadzam z opinią niektórych forumowiczów, że skrzynie w Legacy Turbo są mocne. W moim pada synchronizator jedynki i dwójki. Na razie nie ma tragedi,i ale już się rozglądam za nową - używaną skrzynią.

Na allegro cały czas jest Legac T na części, a skrzynka od niego poszła za 700pln. Zastanawiam się w jakim była stanie tym bardziej, że sprzedający ma e-maila pazerny@... i nie jest skory do promocji (maska 750pln, nieznam się może to nie drogo?).

Szukam sobie drugiego Legaca, bo sporo gratów by mi się przydało i nie muszą to być nówki (blachy, plastiki, ew. skrzynia...) ale duża część używanych Legaców ma problemy ze skrzyniami. Przynajmniej Anglicy uczciwie o tym piszą, jak nie wszyscy to na pewno niektórzy, a po Polakach raczej bym się nie spodziewał szczerości.

Jeśli ktoś orientuje się jaki byłby ewentualny koszt regeneracji skrzyni to proszę o info.

(robocizna+części, zakładając, że choinka jest cała)

Dzięki, eM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia do Legacy turbo to około 1500zł.

Dwa tygodnie temu była dostępna.

 

Piotr, tylko w przypadku uzywanej skrzyni nigdy nie wiadomo w jakim stanie ja kupisz :roll:

Juz kiedyś dyskutowaliśmy z kolegami na forum na ten temat. Cześci uzywane czy naprawa. Pragnę przy okazji powiadomić, że moja przekladnia kierownicza którą udao mie sie zabić i zmieniłem na użyaną, która koszowała 250zł i ma się swietnie, nawet lepiej niż regenerowane "wiesz co masz" :wink:

Wszystko zależy od osoby która sprzedaje czesci. Często można sprawdzić nawet taką skrzynie jeszcze przed wyjeciem z auta, albo zwrócic po zakupie jak bezie cośnei tak.

Wśród złodziei są tez uczciwi-nawet częsciej występuja :)

A, że nie wiadomo co to tak jak z uzywanem autem, nie wiadomo co.....

 

poprosze o wiecej info...

 

-Adam., sprawdze stare maile i napisze pw

Edit: już,

jak bedę widział wiecej to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...