Skocz do zawartości

problem z ładowaniem w type-r


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W imprezie type-r jest problem z ładowaniem. Turbo kiedyś ładowało 1,1 bara. Od jakiegoś czasu ładuje 0,7. Wtedy było robione już śledztwo, co jest nie tak. Potem padł pomysł na wymianę turbo na turbo z nowych sti. Nowe turbo nadal ładuje tylko 0,7. Wymieniony został solenoid z wszystkimi przewodami z innego jeżdżącego auta. Nie pomogło:-( Westgate działa dobrze. W międzyczasie został wykonany remont silnika, bo zapukała panewka. Po remoncie turbo dalej ładuje 0,7:-/ Co może powodować ograniczenie doładowania? Gdy zdejmie się wężyk z WG to spokojnie dmucha około 2,0 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz pewnie taki jak u mnie czyli zdaje się 1,2mm. Najlepiej zamówić ORI część w ASO - kosztuje jeśli dobrze pamiętam 11 czy 12 PLN-ów, a dobiorą Ci dokładnie do Twojego modelu.

 

-- Pt lut 24, 2012 5:58 pm --

 

Tak to wyglądało u mnie przed założeniem:

 

pestka.jpg

 

[edit] To małe złote koło wężyków to właśnie restrictor pill = restryktor = "pestka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było tak:

ładował 0,6 bara -> po włożeniu pestki 0,8 bara

Szukałem dalej i okazało się, że miałem odcięte i zaślepione przewody podciśnienia.

Po założeniu nowych - ładuje swoje należne 1,2 bara.

U mnie przewodów po prostu brakowało, ale ponoć podobne objawy mogą być w przypadku jak są nieszczelne lub źle podłączone do solenoidu.

Co do innych przyczyn to nie wiem. Przepływomierz już też miałem trafiony i objawy były inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...