Skocz do zawartości

Pobieraczek - problem prawny


Jumpman

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba nie tak

olać i nie płacić :!: mail i ip nie wystarczy aby wygrali sprawę

tyle

ps:

mógł być znajomy na imprezie

komputer działa non stop

nik nie wie kto co był :wink: :!:

 

Taka jest obrana strategia - wiecie jak to na studenckich imprezach, znajomy zaprosił znajomego i ten swojego, przewinęło się ze 100 osób w sumie 3/4 nieznajomych i nie wiadomo kto, co i kiedy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie tak

olać i nie płacić :!: mail i ip nie wystarczy aby wygrali sprawę

tyle

ps:

mógł być znajomy na imprezie

komputer działa non stop

nik nie wie kto co był :wink: :!:

 

Taka jest obrana strategia - wiecie jak to na studenckich imprezach, znajomy zaprosił znajomego i ten swojego, przewinęło się ze 100 osób w sumie 3/4 nieznajomych i nie wiadomo kto, co i kiedy :P

 

ale najlepiej olej lub postrasz prawnikiem :!: działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mail jaki otrzymała moja żona

 

Szanowna Pani ........,

 

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 21.11.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

 

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczas zawierania umowy adres:

 

(tu był adres ,imię i nazwisko)

 

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

 

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 21.11.2010 to 178.101.47.225. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

 

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pani z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

 

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

 

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZ ... 8HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

 

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - .............@wp.pl

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?e ... gaTw%3D%3D

 

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

 

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

 

Wiadomość zignorowaliśmy (czyt. olaliśmy) zupełnie i to była ich pierwsza i ostatnia wiadomość do nas.

 

Po prostu nie odpisuj, nie oddzwaniaj. a jeżeli już bardzo chcesz im coś odpowiedzieć to proponuję:

http://www.supertightstuff.com/wp-conte ... 3x2643.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie od lat działa Lerkins (czy jakoś tak) - odczytują okresy abonamentowe za wykupione domeny np .pl - rejestrują za 0zł domenę .com i wysyłają rachunek najczęściej na 122/123zł równo w połowie okresu abonamentowego podszywając się pod usługodawcę (małymi literkami napisane jest, że jest to oferta). Wszystko na legalu 100 czystego dochodu z każdego naiwniaka co rok, a są ich pewnie tysiące, może setki tysięcy.

 

 

Do mnie w ostatnim czasie dzwonili ze trzy razy i pytali czy chcę przedłużyć umowę na bycie w ich bazie danych -jakiś tam "biznes komunikation list" czy coś w rodzaju Polskich Książek Telefonicznych :evil:

 

Jak odpowiadałem panience: "Zaczyna Pani rozmowę od kłamstwa bo nie jestem Państwa klientem" - to się próbowała wykłucać :evil:

 

Za trzecim razem dała sobie spokój i odłożyła słuchawkę bez słowa: "Do widzenia" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://prawo.vagla.pl/node/9692

 

swoją drogą - co się stanie jeśli ja zarejestruję się dziś w pobieraczku i podam czyjeś dane osobowe, czyjś adres i alias pocztowy, który będzie wyglądał prawie jak "czyjś", tylko ja będę do niego miał dostęp (ile to problemu założyć konto na wp.pl o nazwie "imie.nazwisko999@wp.pl" ? Przyjadą mnie ścigać do Arabii po adresie IP czy zaczną pocztą wysyłać powiadomienia do osoby, której to dane osobowe podałem?

 

Zajebiście można komuś narobić problemów...

 

-- Wt lut 28, 2012 2:13 pm --

 

i jeszcze jedno przemyślenie - o te 90 zł czy ile tam chcą - można później do końca życia mieć problemy jeśli się trafi się do jakiegoś krajowego rejestru dłużników czy coś w podobie. Ja tu widzę pole do nadużyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby OSZUKANE przez pobieraczka

NIE PŁACIMY POBIERACZKOWI

 

Ponieważ

TO OSZUŚCI DZIAŁAJĄCY NIEZGODNIE Z PRAWEM I DOBRYM OBYCZAJEM – NIE MOGĄ NAM NIC ZROBIĆ OPRÓCZ WYSYŁANIA PISM I STRASZENIA! NIE ULEGAJCIE IM. Te inne firmy niby windykacyjne (np. Adwokat Knera) - to też pobieraczek!

 

Pobieraczek nigdy nie wytoczył żadnej sprawy sądowej i nie wytoczy bo wie, że nie miałby szans na wygranie.

NA TO CO ROBI POBIERACZEK JEST ODPOWIEDNI PARAGRAF!

Zgodnie z artykułem kk Art. 286. § 1. „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przed...branego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 mie...cy do lat 8.”

 

TO POBIERACZEK BYŁ SĄDZONY I PRZEGRAŁ!!! Decyzję sądu pobieraczek musi za karę publikować na swojej stronie internetowej – znajdziecie ją na dole po prawej stronie w linku „Decyzja UOKiK”. Wystarczy przeczytać pkt. 1.

(odwołują ... od niej grając na zwłokę – ale to tylko kwestia długości ich agonii)

 

Dla zainteresowanych zgłębianiem tematu dlaczego NIE POWINIEN PŁACIĆ:

http://www.youtube.com/watch?v=BShXwlzLVhs

 

(jeśli link nie działa wpisz na youtube: POBIERACZEK EKSPRES REPORTERÓW)

 

Oraz wywody prawników dlaczego NIE POWINNO SIĘ PŁAĆIĆ – jak ... komuś nie chce czytać całości wystarczy że przeczyta ostatni punkt:

http://www.hotfix.pl/pobieraczek-pl-...-nie--a372.htm

 

JEŚLI JUŻ ZAPŁACIŁEŚ I CHCIAŁBYŚ ODZYSKAĆ SWOJE PIENIĄDZE DOŁĄCZ DO POZWU ZBIOROWEGO (np. na Facebooku) lub tu:

http://www.pozywamy-zbiorowo.pl/

 

CO WIADOMO O POBIERACZKU:

1. Pobieraczek zmienia nazwy i funkcjonuje NA INNYCH STRONACH kusząc tym samym i łapiąc ludzi na ten sam mechanizm

2. Pobieraczek wysyła na portale społecznościowe FAŁSZYWE ANONIMOWE MAILE Z LINKIEM (np. „hej znalazłem w ...ci twoje gołe fotki – sprawdź”) – a linki kierują oczywiście do Pobieraczka (lub innej strony obsługiwanej przez pobieraczka)

3. Większość zamieszania na tym forum (i innych forach) robią PRACOWNICY POBIERACZKA po to żeby siać niepokój i przez to zwiększać własne zyski. (podszywają ... pod poszkodowanych - wkleją całe listy „niby z sądu” lub mówią ze zapłacili)

4. Pobieraczek często i tak wysyła maile i listy z groźbami NAWET JAK JUŻ ZAPŁACISZ!

 

Jeśli zamierzasz napisać odstąpienie od umowy NIE PODAWAJ PRAWDZIWYCH DANYCH JEŚLI WCZEŚNIEJ PODAŁEŚ FAŁSZYWE! Zrób to mailowo używając danych z maila od pobieraczka.

 

JEŚLI PODAŁEŚ PRAWDZIWE DANE I PRZYCHODZĄ DO CIEBIE LISTY DO DOMU TO WRZUCAJ JE SPWORTOEM DO SKRZYNEK ZWROTOW NA POCZCIE Z ADNOTACJĄ "ADRESAT NIEZNANY" (na poczcie są takie skrzynki – nie „na klatce” – bo te klatkowe „zwroty” już nie funkcjonują)

 

NIE ZNAJDĄ CIĘ po numerze IP – TO BLEF!!! – tak ścigają tylko z ramienia prokuratury przestępców uderzających w bezpieczeństwo narodowe. NIE DAJ SIĘ NABRAĆ!

 

Nawet jeśli stać cię żeby „stracić” owo 94 zł to i tak NIE POWINIENIEŚ PŁACIĆ (spożytkuj je lepiej na potrzebujące dzieci).

 

ZASTANÓW SIĘ PROSZĘ! – a gdyby chcieli od ciebie wyłudzić nie 94zł tylko 2000zł? Albo 12000zł? Albo twoją nerkę? Tu chodzi o zasadę! W ten sposób nie zawiera ... umów –żadnych! - a przepisy prawne nie są po to aby manipulować ludźmi. Nie daj ... wmanipulować!

 

To lichwiarze żerujący na naszym strachu i strachu naszych dzieci. Jeśli trafiłeś tu z powodu swojego dziecka, to NIE BĄDŹ ZŁY NA SWOJE DZIECKO – wielu dorosłych też dało ... oszukać. To nie Jego wina tylko POBIERACZKA.

Oni mogą posługiwać ... tylko jednym narzędziem: WZBUDZANIEM STRACHU – NICZEGO WIĘCEJ NIE ROBIĄ bo nie mogą niczego zrobić prawnie - bo sami wiedzą, że działają NIEZGODNIE Z PRAWEM I DOBRYM OBYCZAJEM

 

TY MOŻESZ TO SKOŃCZYĆ – TU I TERAZ – nie płać im! – nie reaguj na nich ! - nie klikaj w żadne linki przesłane w ich mailach!

NIE DAJ SIĘ WMANIPULOWAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa bardzo dobrze mi znana i co mogę napisać nie płacić, mailem to se mogą wysyłać ale nie wezwanie do zapłaty. kpina pic na wodę i nic więcej szukają naiwniaków, nic nie płać tyle koniec i kropka.

 

 

Zgadza się. Moja lepsza połowa zalogowała się tam, bo czegoś szukała, oczywiście nie czytając regulaminu. Zaczęli ją straszyć i męczyć.

 

Trafiła na jakieś forum, nie pamiętam jakie, ale generalnie kazali olać. Dla świętego spokoju zadzwoniliśmy do Rzecznika Praw Konsumenta bodajże, i tam nas dodatkowo uspokoili, że sprawa jest znana, i żeby ich olać. Oznacz ich maile jako spam i miej to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...