Skocz do zawartości

Wyciszenie przelotu SS


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy chcę wyciszyć przelot ss wstawiając w miejsce kata tłumik środkowy przelotowy.I wszystko ładnie pięknie tylko straszą mnie że jak to zrobię to będę musiał zrobić korektę mapy.I tu pytanie do was jak to jest z tą korektą :?: .Potrzebne to czy nie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mozesz sprobowac wstawic jakas puszke posrodku, ale tez raczej jakas wieksza - takie walcowe tlumiki przelotowe, troche tylko szersze od wydechu nic nie daja. Przynajmiej u mnie nic nie dalo.

Jak chcesz, to Ci go moge wyslac, sobie wspawasz i zobaczysz ;)

 

Tlumik ma 2.5 cala? czy rury wydechu? Bo jak tlumik, to taki od motorynki chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co polecicie do przelotu tylko bez jaj.Bo mi już łeb pęka od tego ss.

 

 

Hej ja mam teraz taki tlumik nie wiem jakiej nazwy

Wyglada jak h&s i jest cichy

Mam go w bugu zainstalowany

 

Daj jakis namiar na siebie to sie moze dogadamy bo wlasnie jade odebrac milteka

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co polecicie do przelotu tylko bez jaj.Bo mi już łeb pęka od tego ss.

 

Az mi się niechce w to wierzyć - jeżdziłem na pełnym przelocie z SS na końcu i było naprawdę cicho. Chybaże masz tłumik z serii Racing z mała puszką?

 

Fujitsubo Legalis jest bardzo fajny i w miarę cichy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos a ty masz przelot 3 "czy mniejszy?

 

3 > 2,75 > 2,5 koncowy - jest zbyt restrykcyjny na te moce i parametry, ale nie mam "siły" walczyć teraz z wydechem :wink:

 

jak dla mnie Prodrive to średnia klasa glosności przy przelocie... bardziej "rycy", aniżeli "bulgoce" - przynajmniej w ej25..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam cały wydech H&S tzn upipe, downpipe, center pipe a końcowy tłumik prodrive i uważam że jest może to 20% głośniejsze od serii a więc ogromną rolę w głośności gra backbox czyli tłumik końcowy. Tak jak pisał zoowty do jazdy na codzień prodrive to klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do którego można zamontować silencer?

 

 

zły pomysł

 

A dlaczego? Pytam, bo nie wiedziałem, że to ma jakieś niepożądane konsekwencje ;p.

 

Wprowadzasz restrykcje do ukladu wydechowego, i to dosc powazna, jesli porownasz srednice oryginalnego wydechu i "zaslepki". Trudniej oproznic wydech -> trudniej oproznic komory spalania, co ma z kolei wplyw na przebieg procesu spalania w trakcie pracy silnika. Raczej niekorzystny wplyw.

 

Oczywiscie o ile nie jezdzi sie "pelna pyta" problem jest mniejszy, ale generalnie to chyba jedno ze slabszych rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...