Skocz do zawartości

Wzmacniacz antenowy w forku po 2008 roku


Barney

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się i zapytam: a czy w ogóle jest takowy :?:

 

Jeżdżę głównie we wschodniej części Polski, a tam - poza RMF i PR 1 - odbiór jest fatalny i radio w Foresterze często gubi stacje i ich potem nie znajduje. W serwisie oczywiście powiedzieli, że jest bardzo dobrze.

 

W poprzednim samochodzie też było podobnie, lecz gdy zgłosiłem protest, serwisant powiedział, że z jakichś powodów firma nie montuje wzmacniacza w standardzie, i że może to wykonać w ciągu 8 minut za bodajże 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że taka stacja multimedialna nie ma w sobie wzmacniacza antenowego, zazwyczaj jest on obecny w fabrycznych odbiornikach.

 

W tym przypadku może być potrzeba zastosowania wzmacniacza/separatora :

na kabelek podaje się +12v koszt 10-15zl

p1020020w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także się podłączę z moim pytaniem.

Przebywam za granicą i chcąc posłuchać wiadomości słucham "jedynki". Przy zgaszonych światłach ( ksenony ) jest wszystko ok, przy światłach do jazdy dziennej ( led ) także ale jak włączę przednie mijania to w radiu jest "brzęczenie - buczenie", czy to normalne.

Moim zdaniem odbiornik radiowy powinien posiadać filtr przeciw zakłóceniowy ale czy go ma?

To jest szczegół bo kto słucha radia na falach długich ale za granicą myślę, że nie tylko ja.

Te objawy są także na terenie PL na początku myślałem, że związane jest to z mocą sygnału i odległością od nadajnika ale jak widać nie.

Co na to szanowne Forum

 

-- Śr lut 01, 2012 11:38 am --

 

Zapomniałem dodać, że na ukf wszystko jest ok - niezależnie czy światła są włączone czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, muszę ustalić gdzie jest i ewentualnie myśleć co dalej.

Bo jak nie ma, to montować separator antenowy 12V mija się z celem.

No i jeszcze muszę sprawdzić tą stację, czy tam jakiś filtrów nie ma i jaki ma wzmacniacz wbudowany, bo jak ma, to drugi dołączony wzmacniacz antenowy tylko pogorszy sprawę odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem mojej stacji ny800 uczulano mnie na możliwe zakłócenia w odbiorze radia.Na szczęście mnie to póki co nie dotyczy.Smiga wszystko tak jak powinno

 

-- Śr lut 01, 2012 11:33 am --

 

Na pewno wzmacniacza nie ma w radiu przynajmnie wersja usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w forku 2010 stacje NY800 i zaklócenia sa ale tylko w tych samych miejscach. Wzamacniacz antenowy jest wbudowany w oryginalnej antenie. Po zamontowaniu NY800 zakłócenia nadal wystepowały wiec zmieniłem antenę na Sirio Triflex i zamontowałem do niej wzamcniacz. Poprawiło sie ale nie tak jak powinno być. Podejrzewam ze nie są to zakłocenia nadawane z samochodu ( podobno intalacje subaru sieja ) , ponieważ jak jestem w takim miejscu gdzie szumi radio, gasze silnik i jest tak samo. Po otworzeniu dzwi kierowcy lub dotknięciu do anteny jest super. Nie mam zamiaru jezdzic z otwartymi dzwiami :) Troche to jest wkurzajace. Ale widze że to nieodosobniony przypadek. Na oryginalnym radiu tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz może być wbudowany w antenę, tyle że coś musi doprowadzić, po kablu antenowym, do niego napięcie.

 

Odbiornik fabryczny zazwyczaj na wyjściu antenowym daje napięcie, większość radyjek innych firm tej funkcji nie posiada, dlatego właśnie stosuje się te separatory/wzmacniacze, (nazwy stosowane zamiennie) aby podać do anteny prąd.

 

Jak ktoś ma niefabryczne radio to proponuję skorzystać z mojej rady. Jak to nie pomoże to wtedy przyczyny słabego odbioru można szukać na kablu antenowym, bądź w samej antenie.

 

Mam triflexa w octavii i tam np. słaby odbiór był związany z przełamanym batem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz antenowy w Forester 2010 zailany jest oddzielnym kabelkiem - nie kablem antenowym. W moim przypadku wyminili mi równiez na drugi nowy kabel antenowy, nowy wzamaczniacz podłączyli do zasilania oryginalnego wzamcniacza ( oczywiscie sprawdzili czy jest napiecie) i niewiele to pomogło. Nadal są zakłócenia. NIe wiem czy taki separator zdałby egzamin w Subaru, ale trzeba pobrubowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że taka stacja multimedialna nie ma w sobie wzmacniacza antenowego, zazwyczaj jest on obecny w fabrycznych odbiornikach.

 

W tym przypadku może być potrzeba zastosowania wzmacniacza/separatora :

na kabelek podaje się +12v koszt 10-15zl

[ http://img402.imageshack.us/img402/183/p1020020w.jpg ]

 

 

A jaki to model bo nie moge znalezc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz antenowy w Forester 2010 zailany jest oddzielnym kabelkiem - nie kablem antenowym. W moim przypadku wyminili mi równiez na drugi nowy kabel antenowy, nowy wzamaczniacz podłączyli do zasilania oryginalnego wzamcniacza ( oczywiscie sprawdzili czy jest napiecie) i niewiele to pomogło. Nadal są zakłócenia. NIe wiem czy taki separator zdałby egzamin w Subaru, ale trzeba pobrubowac

 

Czy zatem wiesz w którym miejscu jest orginalny wzmacniacz?

Może w stacji masz wzmacniacz co nie trybi się z dodanym, drugim wzmacniaczem?

Może masz jakieś filtry w stacji multimedialnej?

 

Ja mam taką stację:

http://xarchiwum.pl/radio-dedykowane-do ... 08695.html

Zgłębię temat dopiero w marcu po powrocie do domciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...