Skocz do zawartości

A teraz dla mnie-które Subaru wybrac??


Gość Djxmoon

Rekomendowane odpowiedzi

owoc666, pewnie kurtyny wiecej kosztuja....a moze zamontowanie wymagaloby wiekszych przerobek w juz istniejacej konstrukcji....nie wiem. A moze jest to taki sam powod, dla jakiego nie ma regulacji kierownicy w dwoch plaszczyznach :wink:

 

TJ, twoje argumenty są lekko mówiąc... śmieszne.

 

pewnie kurtyny wiecej kosztuja

 

Pewnie tak, ale są standardem we wszystkich innych autach w tej cenie.

 

moze zamontowanie wymagaloby wiekszych przerobek w juz istniejacej konstrukcji

 

Nie wydaje mi się, bo czy SPE ma zmieniona konstrukcję, w stosunku do zwykłego? Nie. A kurtyny ma.

 

A moze jest to taki sam powod, dla jakiego nie ma regulacji kierownicy w dwoch plaszczyznach

 

Właśnie, jak już przy tym jesteśmy - to jaki to jest powód? Bo ja żadnego, racjonalnego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester odpada-nie ma kurtyn.

 

Subaru tłumaczy, że boczne poduszki są w specjalnym kształcie (duże) i chronią w jakimś procencie głowę - nie jest to jednak kurtyna.

Ksenony są w modelu '06.

 

Pozdrawiam,

 

Niby tak, ale np. nie chronią przed odłamkami szkła.

Może sie czepiam ale dla mnie to ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester odpada-nie ma kurtyn.

 

Subaru tłumaczy, że boczne poduszki są w specjalnym kształcie (duże) i chronią w jakimś procencie głowę - nie jest to jednak kurtyna.

Ksenony są w modelu '06.

 

Pozdrawiam,

 

Niby tak, ale np. nie chronią przed odłamkami szkła.

Może sie czepiam ale dla mnie to ważne...

O ile się nie mylę to Subaraki jako boczne szyby mają "klejonki", więc z odłamkami to nie tak strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem demonizowanie kurtyn to lekka przesada. Jasne - dobrze jak są ale przypominam, że to co nas chroni to konstrukcja a wszelkie jaśki to tylko wspomaganie. Ksenony - ja ich nie znoszę. Zawsze podaję podaję przykład z Audi S8, który sam przeżyłem - przy śnieżycy nie pomoże ponad 300KM i napęd na 4 łapy bo po prostu nic nie widać - biała ściana (w audiku miałem bi-xenony czyli światło rozpraszające, które ogólnie rzecz ujmując jest psu na budę). W przypadku Subaru skoncentrowałbym się raczej na użyteczności samochodu dlaczego? a to dlatego , że dzięki walorom trakcyjnym i odrobinie umiejętności trudniej doprowadzić do wypadku a i prędkość mozna zredukować dużo szybciej (hamownia silnikiem i 4 łapami plus zwykłe hamulce).

Przy wymienionym zapotrzebowaniu wystarczy Forek (z resztą Forek prawie zawsze wystarczy ;) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podaję podaję przykład z Audi S8, który sam przeżyłem - przy śnieżycy nie pomoże ponad 300KM i napęd na 4 łapy bo po prostu nic nie widać - biała ściana (w audiku miałem bi-xenony czyli światło rozpraszające, które ogólnie rzecz ujmując jest psu na budę).

 

Dziwne... Bo np. ksenony we mgle są duuużo lepsze, niż normalne światła.

 

EDIT:

 

P.S. Nie znosi, nie znosi - a sam z ksenonami jeździ :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w to już nie uwierzę .

A bo, że tak zapytam, czemu, hę?? Legaś ładnie się śniegu trzyma (ino jak się puści to jak stara.....;) ) No tak czy inaczej jest fajniaście a Impezynkę czasami muszę odstawić bo jest komuś potrzebna, bo jazda testowa i takie tam ;) Ale i ksenony wpieniają, serio.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo, że tak zapytam, czemu, hę??

 

Bo jakby u mnie w domu był WRX - to w Legaca bym nie wsiadał :mrgreen:.

 

Ale i ksenony wpieniają, serio.

 

Mam ksenony w Primerze. Jestem baaardzo zadowolony. Natomiast w Legacu brakuje mi samooczyszczania się świateł... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jezdze WRX-em kombi 2004, wersja amerykan. Ma boczne poduchy, kurtyn wlasnie nie.Ale tym autem przeciez sie ma jezdzic i jezdzic a nie rozbijac :mrgreen:

Szczerze to nie wiem po co xenonki, tzn nie wiem, no wiem bo lepsze swiatlo daja, ale w sumie mi w zupelnosci wystarczaja fabryczne "zwykle" lampy. Zawiasy w amerykanskiej wersji, fakt troche za miekkie, ale na lato cos sie z tym zrobi.

Wiec zdecydoawnie polecam WRX kombi. Przyspiecha-nawet, funkcjonalny(nawet 2 osoby sie w bagazniku mieszcza :twisted: ), no i dzieciak bedzie mial radoche nie z tej ziemi jak zobaczy tak szybko przemieszczajacy sie swiat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie te podnoszenie standardu wyposażenia o kolejne dziesiątki poduszek, jaśków i innych kołder wkurza.

Przecież to że są w standardzie, to nie znaczy że są za darmo. Podnoszą cenę samochodu. Czemu nie ma dostępnej wersji bez poduszek, o ileś tam tańszej od obecnego „standardu”, która dopiero po uzupełnieniu o te elementy, kosztowałaby tyle co teraz.

Ja zawsze wymieniam w swoich samochodach kierownicę na sportową (czyli odpinam jedną poduszkę), więc żadna inna poduszka też i tak nie zadziała, a kupując samochód muszę za ten zbędny i niedziałający w tej sytuacji balast płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester odpada-nie ma kurtyn.

 

Subaru tłumaczy, że boczne poduszki są w specjalnym kształcie (duże) i chronią w jakimś procencie głowę - nie jest to jednak kurtyna.

Ksenony są w modelu '06.

 

Pozdrawiam,

 

Niby tak, ale np. nie chronią przed odłamkami szkła.

Może sie czepiam ale dla mnie to ważne...

 

 

Filmiki z testów zderzeniowych...

 

Subaru Forester - plik "mpg3" - uderzenie w bok auta,

 

http://www.obitet.gazi.edu.tr/carpisma_ ... stleri.htm

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...