Skocz do zawartości

Światła Zakup


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

sam przerabialem dwa dni temu lampe w bugu lewa, bo okazalo sie ze angielska kupilem (miala byc eu na 100%). Kupilem za stowke na allegro uszkodzona eu, rozkleilem i przelozylem.

 

Nie trzeba grac w piekrniku babci :D Mozna podgrzac fenem albo nawet suszarka do wlosow dookola- az klej bedzie miekki (ja tak robilem). Nic skomplikowanego na prawde!

 

Rada dla wymieniajacych odblysnik, zeby go wykrecic bez urywania trzeba lekko nawiercic dziurke w lampie i odkrecic wtedy srube, inaczej urwiemy zaczep :) ale to tylko przy wykrecaniu odblysnika (tego wielkiego do drogowych i mijania- przy malowaniu nie jest to konieczne) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antikos, zawsze jeszcze możesz kupić takie cudeńka:

http://allegro.pl/reflektor-subaru-impr ... 82889.html

lub dać do przeróbki swoje:

http://allegro.pl/bi-xenon-lampa-subaru ... 08221.html

Tak wiem: nielegalne, bee, niehumanitarne, niezgodne z Konwencją Genewską i układem o rozbrojeniu, ale na pewno lepsze, niż wsadzenie ksenonu zamiast zwykłej żarówki.

BTW: poszukuję informacji, czy bug (w jakiejkolwiek wersji świateł, uwzględniając STI) miał fabryczne ksenony? A jeśli tak, czy spryskiwacze świateł również?

te cudeńka paskudne jak cholera

Faktycznie, powinienem dołożyć cudzysłów, żeby było widać ironię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
lampy wyglądają git, teraz pytanie jaki masz adres abym wiedział gdzie wysłać moje lampy :) ja się tego nie podejmuję jestem pewny że bym coś spierniczył,

 

+1

 

raceready podaj adres, chętnie podrzucę Ci moje lampki na weekend :wink: a pod odbiór przyjadę z $$$$ :mrgreen:

 

o to to, już dałem koledze raceready pomuka chętnie dam kolejnego :) ja moje lampy mogę podrzucić w następnym tygodniu :)

 

 

No i jak nie dzwonisz nie przyjeżdżasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest rzeczywiście dość prosta. Sam malowałem lampy (za namową gpruszko). Trzeba tylko pamiętać o umyciu lamp od środka o czym zapomniałem i mam nadal trochę zakurzone i teraz już nie chce mi się rozklejać. Ktoś mnie kiedyś z daleka posądził, że to lamy STi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy pomalowane :) Wsadzilem rurki pcv, ale dla mnie ladniej wyglada klosz na kierunek, takze zostalem przy oryginale. Zaraz montuje do buga :)

 

Jak zamontuje, wrzuce zdjecie :D

 

Cala operacja czasowo :

10min- wymontowanie lamp z auta

30min- rozklejenie 2 lamp i rozkrecenie

8h- odtluszczenie, malowanie (polozylem 4 warstwy, wiecej nie bylo sensu) i wyschniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 raz rozklejalem lampy wiec nie bylo z tym problemu, klej rozgrzewalem, wygrzebywalem srubokretem i pozniej rozkladalem rownomiernie po calej lampie.

 

A oto efekt koncowy:

 

 

[ ]

 

 

Jakies ladniejsze zdjecia wgram po pracy :)

 

 

 

no koza :wink:

 

koza koza 8)

 

Owszem polerowałem i są bardziej podatne na matowienie po takich preparatach jak pianka aktywna np.

 

 

 

 

 

 

 

można nanieść nową warstwę specjalnego lakieru :wink:

 

 

A znasz może producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 raz rozklejalem lampy wiec nie bylo z tym problemu, klej rozgrzewalem, wygrzebywalem srubokretem i pozniej rozkladalem rownomiernie po calej lampie.

 

A oto efekt koncowy:

 

 

[ ]

 

 

Jakies ladniejsze zdjecia wgram po pracy :)

 

 

 

no koza :wink:

 

koza koza 8)

 

Owszem polerowałem i są bardziej podatne na matowienie po takich preparatach jak pianka aktywna np.

 

 

 

 

 

 

 

można nanieść nową warstwę specjalnego lakieru :wink:

 

 

A znasz może producenta?

 

 

 

 

 

zaraz zadzwonie do tego lakiernika i zapytam co to za ustrojstwo :roll:

 

-- Śr sty 25, 2012 6:37 pm --

 

a więc tak: jest jakiś bezbarwny podkład "kontakt" czy jakoś tak się nazywa.Są też w sprayu http://allegro.pl/carlofon-bezbarwny-po ... 09989.html

ale chyba lepiej zrobić to profesjonalnym podkładem z pistoletu,a nie jakiegoś sprayu.Potem lakierujesz najnowszym klarem sikkensa z jakimiś tam filtrami uv,który ponoć się nie starzeje (nie żółknie) i masz lampki nówki.Pamiętać należy,że wszystko ma swoją trwałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 raz rozklejalem lampy wiec nie bylo z tym problemu, klej rozgrzewalem, wygrzebywalem srubokretem i pozniej rozkladalem rownomiernie po calej lampie.

 

A oto efekt koncowy:

 

 

[ ]

 

 

Jakies ladniejsze zdjecia wgram po pracy :)

 

Oddawaj moje lampy :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunkowskaz jest równie ważny a w słoneczny dzień z takim czarnym odbłyśnikiem o jego szybkie spostrzeżenie może być trudno... Jak to mawiają "każdy psuje własne auto na swój sposób" :roll:

 

 

Wiesz...jak słońce świeci prosto w lampy to nie raz nie widać, że są w ogóle włączone! Kierunki sprawdzałem i sa bardzo dobrze widoczne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...