Skocz do zawartości

legacy MY10 szyba czołowa


carloss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nietypowe pytanie.

Czy ktoś Was wymieniał w nowym legacy szybę czołową ? Orientujecie się kto produkuje szybę OEM do tego auta (podgrzewana i z czujnikiem deszczu). Wymienioną mam szybę po uderzeniu kamieniem na nową oryginalną, ale widnieje na niej napis Subaru Pilkington. Znajomy wzbudził mòj niepokój mòwiąc, że ta firma nie produkuje OEMowej szyby do tego auta i jest to dobry, tańszy zamiennik...a na rachunku cena ok. 3 tys. pln (za zamiennik ?...)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec niedawno wymieniał, co prawda w Outbacku, ale ma z Grudnia '10 . Sprawdze i napisze, bo nie wiem co ma napisane, tez poszła od kamienia, tylko ze wymieniał w Aso..

 

...będę zobowiązany,

ja też co prawda wymieniłem szybe w ASO. Nie chcę żeby ktoś pomyslał, że węszę nieuczciwość- absolutnie nie :), ale jest ona opisana jako Pilkington, a to podobno nie OEM. Szyba w legacy i Outbacku jest chyba ta sama.

PS. nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale podobno to dość częste problemy w tym modelu (gdy odbiertałem auto- na pytanie czy ma na cos uważać usłyszałem, że jest boskie tyle, że szyba czołową sie często wymienia...może to te nasze drogi obsypane kamyczkami...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec niedawno wymieniał, co prawda w Outbacku, ale ma z Grudnia '10 . Sprawdze i napisze, bo nie wiem co ma napisane, tez poszła od kamienia, tylko ze wymieniał w Aso..

 

Moj wymienial w Outbacku ~MY08, szyba z czujnikiem ~2k, bez czujnika kilka stowek. Podlaczenie starego czujnika nie jest latwe, ale jakos sie udalo.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec niedawno wymieniał, co prawda w Outbacku, ale ma z Grudnia '10 . Sprawdze i napisze, bo nie wiem co ma napisane, tez poszła od kamienia, tylko ze wymieniał w Aso..

Moj wymienial w Outbacku ~MY08, szyba z czujnikiem ~2k, bez czujnika kilka stowek. Podlaczenie starego czujnika nie jest latwe, ale jakos sie udalo.

W OTB MY08 nie było czujnika deszczu w żadnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba będzie ciężko z tą informacją :)

ku pocieszeniu również innych właścicieli tego auta (uwielbiam każdą chwilę w nim spędzona :twisted: ), nie ma się co przejmować tym zamiennikiem, bo chyba jest lepszy (podobne opinie znalazłem również na forum w USA).

Poprzednio miałem juz po 3 miesiącach kilka drobniutkich ubytków od uderzeń kamieni oraz dwa razy uszkodzona szybę ("bawole oko" naprawiłem, a potem to cholerne pękniecie w zupełnie innym miejscu po uderzeniu kamykiem)

Ta szyba też juz kilka razy dostała (słyszałem uderzenie), ale nie ma śladu :D (ja za to już mam chyba schizę- gdy widzę ciężarówkę jadę prawie rowem, a odstęp w kolumnie zachowuję taki, że zaraz w tym kraju ktoś mi wjeżdża...)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szyba też juz kilka razy dostała (słyszałem uderzenie), ale nie ma śladu :D (ja za to już mam chyba schizę- gdy widzę ciężarówkę jadę prawie rowem, a odstęp w kolumnie zachowuję taki, że zaraz w tym kraju ktoś mi wjeżdża...)

pozdr

Z tego się wychodzi ;-). Ja kiedyś wymieniałem szybę dwa razy w odstępie sześciu miesięcy. Dwa lata spokoju, zmiana auta i... kolejne pęknięcie :twisted:

Ogólnie jak dotąd częściej zmieniałem szybę niż koło. Co ciekawe, wszystkie przypadki poza Polską więc... nie jest to kwestia "naszych dróg" :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrożność ma mało do tego.

Ja w Mondeo raz dostałem w szybę na autostradzie w Austrii - kamyk spadł z wiaduktu pod którym przejeżdżałem (przede mną było pusto), a drugi raz z pod opony tira jadącego z przeciwka przy 50km/h a i tak był odprysk - dobrze że oba naprawialne. Chyba coraz delikatniejsze te szyby bo w Nubirze nie raz słyszałem jak kamień trafił w szybę i nigdy żadnego śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...