Skocz do zawartości

ISO czy nie ISO


Pitz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może i pytanie już było, znalazłem wątek na ten temat, ale nie jestem pewien odpowiedzi. Pytanie brzmi - czy Legacy MY08 w zwykłym fabrycznym radiu ma wyjście ISO czy specjalne wyjście typu Subaru, do którego trzeba kupić przejściówkę?

Mam w pudełku nowy zestaw Bluetooth Nokia CK-200. Firma zasponsorowała ale montaż muszę zrobić we własnym zakresie.

W pudełku jest kabel, który ma z jednej strony wtyczki ISO, z drugiej gniazdo ISO. Czy będą mi potrzebne jakieś adaptery?

Zadzwoniłem do dwóch ASO - tego z Łomianek i tego z Okęcia, ale w żadnym nie było dziś osoby potrafiącej udzielić mi odpowiedzi, a tym samym zaproponować mi kupna ewentualnej przejściówki...

Zdjęcie kabla w załączeniu.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi - czy Legacy MY08 w zwykłym fabrycznym radiu ma wyjście ISO czy specjalne wyjście typu Subaru, do którego trzeba kupić przejściówkę?

Tak wyglądają złącza (od dołu POWER, SLE BUS, AUX) w Kenwoodzie GX204 w LEG MY08:

 

img2970i.jpg

 

Rozumiem, że kabel będziesz podłączał pod złącze POWER, które zawiera wyjścia głośnikowe, zatem będzie potrzebny adapter.

 

Jeżeli potrzebowałbyś serwisową dokumentację techniczną do Kenwood'a z opisem wyjść napisz na PW adres email.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitz, dzieki. Jak zamontujesz, to daj znac, jak to sie sprawuje - malo jest info o takich zestawach BT na forum.

 

T.

 

Montuję w środę. Raczej chyba normalnie się sprawuje. Teraz mam Nokię CK-7w ale to jest tak stare, że z nowymi sprzętami nie chce za bardzo gadać.

 

P.

 

-- 23 gru 2011, o 13:06 --

 

No i problem mam. Gość w punkcie instalacji dał mi przejściówkę, która wygląda nieco inaczej i zarzeka się, że ta będzie dobra. Wyjął to z torebki z napisem "Subaru od 2007"...

Czy ktoś wie jak wydłubać to radio w celu sprawdzenia organoleptycznie, tak żeby nic nie popsuć? Swoją drogą jak wydłubię to radio, to już pewnie sobie sam podłączę. Dwóch lewych rąk nie mam, w starszych samochodach sam montowałem takie rzeczy, ale tu boję się trochę, że połamię jakieś zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wydłubać to radio w celu sprawdzenia organoleptycznie, tak żeby nic nie popsuć? Swoją drogą jak wydłubię to radio, to już pewnie sobie sam podłączę. Dwóch lewych rąk nie mam, w starszych samochodach sam montowałem takie rzeczy, ale tu boję się trochę, że połamię jakieś zaczepy.

Najlepiej wykonać to w następującej kolejności:

- zdejmujesz z zatrzasków okrągłą maskownicę lewarka zmiany biegów;

- demontujesz z zatrzasków popielniczkę, które znajduje się pod radiem;

- wyciągasz listwy ozdobne (prawdopodobnie srebrne) znajdujące się po prawej i lewej stronie radia (każda listwa ma trzy zatrzaski - u góry, w środku oraz na dole);

- odkręcasz bodajże trzy śruby z każdej strony radia.

 

Wszystkie elementy łatwo się demontuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak wydłubać to radio w celu sprawdzenia organoleptycznie, tak żeby nic nie popsuć? Swoją drogą jak wydłubię to radio, to już pewnie sobie sam podłączę. Dwóch lewych rąk nie mam, w starszych samochodach sam montowałem takie rzeczy, ale tu boję się trochę, że połamię jakieś zaczepy.

Najlepiej wykonać to w następującej kolejności:

- zdejmujesz z zatrzasków okrągłą maskownicę lewarka zmiany biegów;

- demontujesz z zatrzasków popielniczkę, które znajduje się pod radiem;

- wyciągasz listwy ozdobne (prawdopodobnie srebrne) znajdujące się po prawej i lewej stronie radia (każda listwa ma trzy zatrzaski - u góry, w środku oraz na dole);

- odkręcasz bodajże trzy śruby z każdej strony radia.

 

Wszystkie elementy łatwo się demontuje.

 

Wydłubałem i mieliście rację co do złącza. Dzisiaj wymieniłem przejściówkę i chyba to sam zamontuję, bo te demontaże łatwiejsze niż zabawa klockami lego. A za montaż zaśpiewali mi 200 netto...

Najwyżej pobawię się trochę z mikrofonem i wyjściem wyświetlacza. Najwyżej mikrofon użyję ze starego zestawu (też Nokii), który jest już zamontowany. Nie sądzę żeby czymś się różniły.

 

-- 29 gru 2011, o 20:39 --

 

Przysiadłem i zamontowałem. Demontaż poprzedniej zajął mi też trochę czasu, musiałem wycinać z instalacji radia.

Działa bardzo dobrze, obsługuje do dwóch telefonów jednocześnie, ściąga książkę adresową. Nie ma żadnych przesłuchów jak w poprzednim zestawie.

Zostawiłem tylko mikrofon ze starego zestawu, bo był identyczny, a głośnika nie wydłubywałem, bo jest gdzieś pod schowkiem. Po prostu został.

Sterownik zamontowałem na rzepa (w zestawie), bo od spodu ma dojście do baterii, którą trzeb będzie czasem zmienić. W zestawie jest też pasek do montażu na kole kierownicy, ale nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Jednostka centralna (wyświetlacz) dobrze pasuje nad radiem.

Załączam zdjęcia i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem temat.

 

Da potomnych, jakby ktoś sam się chciał pobawić z kabelkami, schemat: http://www.eve.com.pl/produkty/Zestawy/EVE-BOX/EBOX_ISO%20MINI.pdf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...