Skocz do zawartości

Kupiliśmy "paczkę" internetu w T-Mobile !!


rombu

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie rady na szybko:

1. wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windows i oprogramowaniu antywirusowym (czasowo)

2. włączyć usługę limiter danych polegającą na tym, że przy określonej ilości MB lub kasy transmisja danych jest blokowana, przychodzi SMS (także na kartę typu data) i trzeba świadomie odblokować. W ofercie powinien mieć to każdy operator i domyślnie powinno to być aktywne (wymóg UE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo zakupu prepaida za granicą... Nie wszędzie się da np. w Czarnogórze - jak nie ma meldunku nie kupisz prepaida na internet !!!! Prepaida na rozmowy owszem...

 

W Maroku np. nie dziła transmisja danych w GSM (może teraz już tak - 3 lata temu nie) - więc i tak nie działało. Ja wprówałem się wbić, żby stan konta sprawdzić, maile i takie tam i 3 dni walki i nie robi. Dzwonię na infolinie w Polsce i mówię Pani, żeby mi włączyła bo mi nie działa - 30 min próbowała mi pomóc ustawić parametry (ja mam mądre telefony HTC i sam sobie oprogramowanie zmieniam na odpowiednie jak tylko dostanę) a ja jej tłumaczę, że nie robi.

Po tym czasie mówi, żeby zadzwonił jutro o tej samej porze. To ja dzwonię nastepnego dnia i Pan odbiera i mówi, że Orange nie ma podpisanej umowy na transmisję danych, więc nie będzie działało... Rozmowa trwała 30 s...

rachunek przyszedł za rozmowę z infolinią 2000 PLN... Odrazu reklamacja i skończyło się na 800 PLN i dałem sobie spokój.

 

Teneryfa podobnie - tylko rozmowy tel. i rachunek i tak wyszedł z 3000 PLN a niby strefa euro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ja to szczęściarz jestem - tylko siedem stów, a mogliby mnie zabić ( 7.800 albo 13k. PLN)

Tylko ja własnie kupiłem takiego prepaida - miało być 100MB za 12.30 PLN i ani grosza więcej, nawet po przekroczeniu limitu danych.

A wyszło 7 stów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "paczki" na internet to niezły wkręt. Też się nadziałem na parę stówek w firmach era(obecnie t-mobile) i Idea.

Ostatnio kupiłem prepaida w oranżerii takiego internetowego. Teraz za każdym razem jak doładuję 50 zł na rozmowy to mi wrzuca 5Gb internetu. W tej chwili mam już 12 Gb niewykorzystanego bo nie nadążam ze zużywaniem, a Iphone chodzi na okrągło po necie. Nawet gdybym zużył wszystko to zacznie ciągnąć z pieniędzy na rozmowy ale tez groszaki a nie po kilka zł za 100 kb. Odsyłam do operatora po dokładne info.

 

pablonas, VPN - virtual private network - czyli taki LAN (local area network) dla ludzi którzy są poza biurem, przy okazji też: WAN - wide area network to jest właśnie ten internet który mamy z kart sim w urządzeniach przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że ja to szczęściarz jestem - tylko siedem stów, a mogliby mnie zabić ( 7.800 albo 13k. PLN)

Tylko ja własnie kupiłem takiego prepaida - miało być 100MB za 12.30 PLN i ani grosza więcej, nawet po przekroczeniu limitu danych.

A wyszło 7 stów

 

To za ile z góry tego prepaida naładowałeś, że 700 Cię to kosztowało? Nie kapuję? Nie po się prepaida bierze, żeby takich sytuacji uniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty znasz. Co z tym zrobisz? Kwestia Twoich preferencji.

Istotą i fundamentem ofert Pre-Paid jest możliwość korzystania z usług telekomunikacyjnych tylko w ramach dostępnych na karcie środków.

 

Tak jak masłem nie może być margaryna, tak Pre-Paidem nie może być oferta z naliczaniem zobowiązania (ujemne środki).

 

Sprawą powinien zająć się UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na tyle ustawodawstwa, żeby wiedzieć co się dokładnie pod Pre-Paid łapie a co nie. Na logikę biorąc to jest tak jak mówisz, subleo, ale przepis jest przepis i są różne luki "warunki techniczne" i tym podobne wynalazki, więc nie zdziwiłbym się gdyby takie wałki były legalne. Dla moich wymagań opcja 1 jest okej:

 

1) zmiana providera

2) żonglerka simkartami

3) poskarżenie się instancjom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, kilka dni temu dowiedziałem się, że taka paczka uniemożliwia wykorzystanie komórki jako modemu. Ja np kupowałem takie coś w razie gdyby trzeba było pocztę służbową gdzieś nagle sprawdzić. A tu niespodzianka... choć pewnie stało gdzieś drobnym druczkiem a pan z infolinii nie powiedział :roll:

Teraz mam 2GB i modem i modem znowu działa.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...