Skocz do zawartości

turbo i LPG


subar250

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko elektronika z Twojego zestawu się nadaje. Reduktor słaby raczej do tej mocy, wtryski też bez rewelacji, do tego dochodzi montaż i regulacja...

generalnie nie ma problemu z lpg w tym aucie jezdzi dobrze tylko , ze nastepstwa takie, a co warsztat gazowniczy to inna opinia na temat lpg w tym aucie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina padla w zagazowanym 05r a bez problemu śmiga 04r

 

W ilu samochodach wcześniej miałeś gaz i w ilu przypadkach gaz zniszczył silnik, turbo itp?

Ile samochodów bez gazu używałeś i w ilu z nich miałeś problemy?

Wyciągasz wnioski na podstawie 1 (jednego) przypadku i w dodatku nie ma pewności, że gaz był winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina padla w zagazowanym 05r a bez problemu śmiga 04r

 

W ilu samochodach wcześniej miałeś gaz i w ilu przypadkach gaz zniszczył silnik, turbo itp?

Ile samochodów bez gazu używałeś i w ilu z nich miałeś problemy?

Wyciągasz wnioski na podstawie 1 (jednego) przypadku i w dodatku nie ma pewności, że gaz był winien.

oczywiscie , ze nie ma pewnosci , ale tez gwarancji , ze nie szkodzi mazda z fabrycznym gazem przejechala ok 300 tys ale z fabrycznym a" składaki " proponowane przez gazownikow tak wlasnie dzialaja , nie obwiniam LPG ale ogolnie to co jest proponowane w naszych warsztatach LPG przynajmniej te ktore odwiedzilem to jeszcze malo doskonale instalacje do modeli z turbo lub zla obsluga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina padla w zagazowanym 05r a bez problemu śmiga 04r

 

W ilu samochodach wcześniej miałeś gaz i w ilu przypadkach gaz zniszczył silnik, turbo itp?

Ile samochodów bez gazu używałeś i w ilu z nich miałeś problemy?

Wyciągasz wnioski na podstawie 1 (jednego) przypadku i w dodatku nie ma pewności, że gaz był winien.

oczywiscie , ze nie ma pewnosci , ale tez gwarancji , ze nie szkodzi mazda z fabrycznym gazem przejechala ok 300 tys ale z fabrycznym a" składaki " proponowane przez gazownikow tak wlasnie dzialaja , nie obwiniam LPG ale ogolnie to co jest proponowane w naszych warsztatach LPG przynajmniej te ktore odwiedzilem to jeszcze malo doskonale instalacje do modeli z turbo lub zla obsluga ?

 

Kolega Zento ma racje :!:

I przy samochodach z takimi silnikami i instalacją LPG zalecam trzymać się tego powiedzenia :arrow:

 

 

"Benzyna do upalania, LPG do oszczędzania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Benzyna do upalania, LPG do oszczędzania :wink:

 

Też jestem wyznawcą tej zasady. Do jazdy kanapowej LPG, jak trzeba iść pełną dzidą magiczny pstryk przełącza na baaardzo drogą etylinę 98 :mrgreen:

ja juz przykręciłem korek z LPG na amennn........... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Benzyna do upalania, LPG do oszczędzania :wink:

 

Też jestem wyznawcą tej zasady. Do jazdy kanapowej LPG, jak trzeba iść pełną dzidą magiczny pstryk przełącza na baaardzo drogą etylinę 98 :mrgreen:

ja juz przykręciłem korek z LPG na amennn........... :mrgreen:

 

Bo najważniejsze jest dobre samopoczucie :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed zakupem LGT pytałem gazowników co już dużo podtlenku do subar zakładali to mówili że ten silnik lubi gaz ale za instalację muszę 4 tyś wyłożyć :!:

 

turbina padla w zagazowanym 05r a bez problemu śmiga 04r

 

Z tego co wiem to 2004 rok Legacy GT był z silnikiem wolnossącym - ma tylko maskę z wlotem http://otomoto.pl/subaru-legacy-4x4-2-5 ... 90309.html ) i z silnikiem turbo http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-5-gt- ... 31914.html rocznik 2005 LGT był już tylko turbo :!:

 

Schładzać turbinę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam i ja coś od siebie. Uszkodzenie wygląda na powstałe na skutek nie schładzania turbiny przed wyłączeniem motoru.

LPG nie ma nic do tego.

Jakby było za ubogo, padłyby tłoki, zniknąłby luz na zaworach wydechowych itp.

Mam w swoim sti 2,5 wskaźnik EGT i zgadnijcie jaka jest temperatura spalin na lpg? Taka sama jak na benzynie!

Inna sprawa, że gazownicy co tylko gazują, a nie mają pojęcia co robią, popełniają instalacje o zbyt małej wydajności i potem to wina gazu...

Ilu jeździ ustawiając instalację pod obciążeniem na ulicy? Lub na hamowni? A nad mapką czasem trzeba spędzić trochę czasu.

 

Zdecydowana większość "autokalibruje" i po sprawie. A potem lament...

To nie gaz winny. To LUDZIE! I tak jest też w większości innych spraw.

I ZAWSZE niska cena to syf, ale NIE ZAWSZE wysoka cena to jakość.

Tu liczy się fachowiec. A jak ktoś poszuka to i dobrego fachmana znajdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim sti 2,5 wskaźnik EGT i zgadnijcie jaka jest temperatura spalin na lpg? Taka sama jak na benzynie!

 

Dzisiaj też to sprawdzałem. Temperatura na benzynie była taka jak na LPG. Nieważne czy jazda kanapowa czy pełna dzida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed zakupem LGT pytałem gazowników co już dużo podtlenku do subar zakładali to mówili że ten silnik lubi gaz ale za instalację muszę 4 tyś wyłożyć :!:

 

turbina padla w zagazowanym 05r a bez problemu śmiga 04r

 

Z tego co wiem to 2004 rok Legacy GT był z silnikiem wolnossącym - ma tylko maskę z wlotem http://otomoto.pl/subaru-legacy-4x4-2-5 ... 90309.html ) i z silnikiem turbo http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-5-gt- ... 31914.html rocznik 2005 LGT był już tylko turbo :!:

 

Schładzać turbinę :!:

 

Odnośnie 4tysi i instalacji gazowej do LGT powiem tylko, że mam "fabryczną" instalację w 2.0 N/A 138km i same wtryskiwacze kosztują jakieś 1600zl... więc 4tyś za dobrą instalację do LGT to chyba dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...