Skocz do zawartości

Subaru BRZ [ZC] (MY13=>MY21)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio zastanawiałem się jak Subaru uzyskało ten dołek w przebiegu momentu:

 

bArBnk.jpg

 

wczoraj znalazłem temat na ft86club.com i po zamontowaniu samego kolektora FT86 speed factory UEL z katalizatorem bez żadnych dodatkowych modyfikacji (wydech, program, dolot itp) kreski wyglądają tak:

 

ft86sfcattedueldynoSTOCK.jpg

http://www.ft86club.com/forums/showthread.php?t=52835

 

 

Muszę znaleźć jakiegoś dobrego speca, żeby wyspawał coś podobnego (praktycznie bez ingerencji w dźwięk), potem program i może w sumie z wydechem da to wszystko około 230/235 :D najważniejsze, że już nie będzie tego wkurzającego zaniku momentu przy przyspieszaniu. 

Edytowane przez kamilgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrożnie z tymi obietnicami tunerów, przyrost mocy o 30 KM w silniku wolnossącym brzmi trochę zbyt pięknie. Najbardziej efektywną modyfikacją o jakiej do tej pory słyszałem to układ wydechowy miltek-a: http://www.litchfieldimports.co.uk/Toyota/GT86-BRZ-Exhaust

 

Zdaje się że uzyskali dodatkowe 12 KM, ale dopiero po likwidacji drugiego katalizatora, czyli nielegalnie...BRZty dostępne w wypożyczalni pry Nurburgringu używają tego wydechu + kolektor dolotowy perrin. Pozbywają się też tam 'zbędnych' kilogramów. Fajna auta ale wyłącznie na tor: 

 

165.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo rzeczy można zrobić z BRZetem ale autko juz na starcie, fabryczne, daje tyle emocji, że zastanawiające jest modyfikowanie tego auta. Jest to chyba tylko i wyłącznie potrzeba zindywidualizowania auta, a nie wynik nijakosci tego samochodu i potrzeby tchniecia w niego życia.

Najtańsza modyfikacja to... zalac bak benzyna 100- oktanową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chichot losu: prezent na 4 dyszki zakupiony pod choinkę, a dostanę - jak dobrze pójdzie - na Prima Aprilis :biglol: . Jest jazda! Cieszę się jak dziecko! :yahoo:

 

Dziękuję za pomoc w realizacji projektu "Odbiło mu i sprzedał WRX, a teraz kupuje BRZeta ... i to odwrotnie". A mówią, że prędzej góra z górą się zejdą niż człowiek z człowiekiem się dogada i pomoże.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chichot losu: prezent na 4 dyszki zakupiony pod choinkę, a dostanę - jak dobrze pójdzie - na Prima Aprilis :biglol: . Jest jazda! Cieszę się jak dziecko! :yahoo:

 

Chyba nie jestem do konca w temacie ale rozumiem ze wymieniasz samochod na BRZta, ktorego odbierasz w kwietniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chichot losu: prezent na 4 dyszki zakupiony pod choinkę, a dostanę - jak dobrze pójdzie - na Prima Aprilis :biglol: . Jest jazda! Cieszę się jak dziecko!

No patrz, obstawiałem bełemwu :P

 

Gratki i może będzie okazja w końcu na małe piwko :)

Edytowane przez gryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz tylko tony Neoperson Forte do kwadratu ;) i do kwietnia. Moze wiatr tak zawieje, ze dżonka przyplynie wcześniej ;D

 

Chichot losu: prezent na 4 dyszki zakupiony pod choinkę, a dostanę - jak dobrze pójdzie - na Prima Aprilis :biglol: . Jest jazda! Cieszę się jak dziecko!

No patrz, obstawiałem bełemwu :P

Gratki i może będzie okazja w końcu na małe piwko :)

Co do bełewu to był taki pomysł ale jakoś nie mogłem zrezygnować z Plejad. Dlatego poszedłem po rozum do głowy i o :D

 

Koniecznie musimy sie spotkać żebym mogła Cię namówić na taki sam ruch...

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz tylko tony Neoperson Forte do kwadratu ;) i do kwietnia. Moze wiatr tak zawieje, ze dżonka przyplynie wcześniej ;D

 

Chichot losu: prezent na 4 dyszki zakupiony pod choinkę, a dostanę - jak dobrze pójdzie - na Prima Aprilis :biglol: . Jest jazda! Cieszę się jak dziecko!

No patrz, obstawiałem bełemwu :P

Gratki i może będzie okazja w końcu na małe piwko :)

Co do bełewu to był taki pomysł ale jakoś nie mogłem zrezygnować z Plejad. Dlatego poszedłem po rozum do głowy i o :D

Koniecznie musimy sie spotkać żebym mogła Cię namówić na taki sam ruch...

Za późno :P Macie PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pozdro dla Than_Junior widzianego na A4 - dobry manewr z zablokowaniem pobocza dla cwaniakow... tez miales wrazenie ze kultura jazdy i lusterka zostaly w Dreznie rozjezdzie na Görlitz?

 

o kurcze, trzeba bylo machac :D Czasu na rozmowy w tym korku bylo duzo! Byl to juz moj chyba trzeci korek tego dnia, mocno zmeczony juz bylem ;)

 

 

 

Ile wolasz za BRZ? Szukam zweitwagena

 

 

Jak to zwykle, nie spieszy mi sie ze sprzedaza, wiec raczej nie oczekuj super okazji, a po prostu zadbanego egzemplarza z pewnej reki ;) Sprawdz zaraz pw!


 

 

Dziękuję za pomoc w realizacji projektu "Odbiło mu i sprzedał WRX, a teraz kupuje BRZeta ... i to odwrotnie". A mówią, że prędzej góra z górą się zejdą niż człowiek z człowiekiem się dogada i pomoże.

 

ale rewelka, rodzina rosnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy śnieg za mną  ;)

BRZ daje radę, systemy prostują auto, a po ich wyłączeniu tyłek się ślizga przewidywalnie, chociaż w normalnym ruchu nie wyłączam trakcji i jadę raczej bez pośpiechu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi dawac rade, nie przewiduje ze sprawia wieksze problemy niz typowe RWD. Tylko cieszyc sie z dodatkowych atrakcji!

 

Moje autko to chyba to http://www.subaru.com/vehicles/brz/models-specs.html w wersji okolo Limited - na fakturze mam symbol RS. Kolor oczywiscie jedyny sluszny. MY 2015 i to jest niewiarygodne ze udalo sie, jak slepej kurze ziarnko :D

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...