Skocz do zawartości

Ogólnie o zdrowiu


Buncol555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomyślałem, że przyda nam się taki wątek, tymbardziej że mamy na forum kilku medyków. To może zaczne.

 

Wczoraj na treningu uderzyłem kolanem o kolano kumpla. Kolega wyszedł bez szwanku, u mnie troche gorzej. Pojawiła się opuchlizna, ból i trudności z chodzeniem. Na szczęście motoryka kolana nie została zachwiana, moge wykonywac wszystkie ruchy, czuc niewielki ból przy skrajnych ruchach (wyprosty, zgięcia), jednak przy chodzeniu trochę kuleję. Tuż po treningu przyłożyłem dużo lodu, na noc polałem octem i założyłem opaskę uciskową (nie mam bandaży/gazy). Przez noc opuchlizna trochę zeszła, ból także. Dziś kupiłem altacet i smarowałem kolano 4 razy. Jednak opuchlizna wciąż jest dośc duża. Macie jeszcze jakies porady? Czytałem o kapuście ale chyba nie ma co mieszac środków. Zastanawiam się nad wizytą w saunie, czy to coś pomoże/zaszkodzi? Ile czas goją się takie zbicia? Trochę jestem wkurzony, że nie moge isc na trening. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomyślałem, że przyda nam się taki wątek, tymbardziej że mamy na forum kilku medyków. To może zaczne.

 

Wczoraj na treningu uderzyłem kolanem o kolano kumpla. Kolega wyszedł bez szwanku, u mnie troche gorzej. Pojawiła się opuchlizna, ból i trudności z chodzeniem. Na szczęście motoryka kolana nie została zachwiana, moge wykonywac wszystkie ruchy, czuc niewielki ból przy skrajnych ruchach (wyprosty, zgięcia), jednak przy chodzeniu trochę kuleję. Tuż po treningu przyłożyłem dużo lodu, na noc polałem octem i założyłem opaskę uciskową (nie mam bandaży/gazy). Przez noc opuchlizna trochę zeszła, ból także. Dziś kupiłem altacet i smarowałem kolano 4 razy. Jednak opuchlizna wciąż jest dośc duża. Macie jeszcze jakies porady? Czytałem o kapuście ale chyba nie ma co mieszac środków. Zastanawiam się nad wizytą w saunie, czy to coś pomoże/zaszkodzi? Ile czas goją się takie zbicia? Trochę jestem wkurzony, że nie moge isc na trening. :evil:

 

 

przede wszystkim to bym zrobił przeswietlenie i udał sie do ortopedy , z kolanem żartów nie ma :roll: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol555, no jeszcze tego brakowalo zeby na Forumie porady lekarskie byly dawane :twisted:

 

 

dlaczego nie, toż tu ludzie doradzaja jak remapowac, remonty robić, to czemu nie leczyć ?

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imgw napisał(a):

Buncol555, no jeszcze tego brakowalo zeby na Forumie porady lekarskie byly dawane :twisted:

 

 

 

dlaczego nie, toż tu ludzie doradzaja jak remapowac, remonty robić, to czemu nie leczyć ?

 

:mrgreen:

 

 

 

carfit, bo jak Buncol555, wi jakis druciarz spierd$%#li kolano to nawet wizyta u Ciebie w NS nie pomoze :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol555, sam niedawno myślałem o utworzeniu podobnego wątku ale dotyczącego dbania o zdrowie i kondycję. W końcu mamy przez długie lata cieszyć się życiem.

 

Na opuchliznę polecam sprawdzoną metodę mojej babci (dożyła prawie 100 lat nigdy nie chorując).

Trzeba namoczyć tampon w ciepłym roztworze soli, najlepiej kamiennej, przyłożyć na kolano i owinąć bandażem oraz dodatkowo ręcznikiem. Do rana opuchlizna powinna zniknąć.

Metoda tania i skuteczna, wielokrotnie sprawdzona na boisku, jachcie i nartach

 

Oczywiście wizyta u lekarza konieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie, toż tu ludzie doradzaja jak remapowac, remonty robić, to czemu nie leczyć ?

:mrgreen:

Edwin, 100% racji, tu wszyscy wszystko wiedzą :mrgreen:

 

Buncol555, rusz troszkę głową, też złapalem kontuzję 3 tygodnie temu, ale nie szukałem porad na tym forum, tylko napisałem, że szklanki browara nie mogę podnieść... Chcesz, żeby wszyscy pomyśleli że jesteś Najmanem :?: :mrgreen:

 

-- 7 gru 2011, o 22:51 --

 

Trzeba namoczyć tampon w ciepłym roztworze soli, najlepiej kamiennej

Edycja moderatora

 

 

Oczywiście wizyta u lekarza konieczna

tu się mogę z Tobą zgodzić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszam głową, kombinuje jak mogę, zapytac dodatkowo nie zaszkodzi. Najbardziej mnie interesuje czy wizyta na saunie może coś polepszyć i choc nie widac, to jest clue(clou?) problemu. Dodatkowo wzmaga się we mnie frustracja, bo jestem wstrzymany z treningami. :evil: Brakowało 3 min żebym wyszedł z treningu cały... jak pech to pech. :evil:

 

arkadias, jest jeden wątek na temat siłowni i kulturystyki, możesz odkopac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie interesuje czy wizyta na saunie może coś polepszyć

 

zależy :P ja bym raczej uderzał w zimno żeby ściągnąć opuchliznę - wysoka temperatura rozszerza naczynia i jeśli coś jest nie halo to raczej pogorszy sprawę (zakładając, że nie jest to zwykły siniak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altacet, uciskowa i poczekaj jeszcze do jutra. Jak nie przejdzie, lekarz koniecznie - mi do dzisiaj coś przeskakuje (nie boli, po prostu przeskakuje) jak biegam, chociaż ze trzy miesiące minęły. Podobny uraz miałem i odpuściłem ortopedę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buncol555, arkadias, jest jeden wątek na temat siłowni i kulturystyki, możesz odkopac :wink:

 

Nie trafiłem na ten wątek, zresztą siłownia i kulturystyka mniej mnie interesują niż zdrowy styl życia. Myślę raczej o zdrowym odżywianiu, sportach i wyprawach plenerowych oraz podobnych sposobach na życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadias, Tam chyba też jest kapke informacji na ten temat ale nie zaszkodzi żeby tu porozmawiac na ten temat. :)

 

Ja mogę ze swojej strony napisac, że we wrześniu przeszedłem metamorfozę. Najpierw poszliśmy z kumplem na Karate (tym co mnie obił). Byliśmy na jednych zajęciach, stwierdzilem że mogę chodzic dalej ale na całe szczęście kolega powiedział, żeby spróbowac KravMagi. I to był cel w 10tke! Na treningu karate ledwo się spociłem, po KravMadze nie miałem na nic siły. No i zaczęło się na dobre. Treningi totalnie mnie pochłonęły, na początku bywało, że chodziłem nawet 4 razy w tygodniu na trening. Jednak z dniem 1 listopada dołożyłem siłownie i zestaw wygląda mniej więcej 3x KM + 2-3x siłownia. Zmieniłem również nawyki żywieniowe. Koniec z jadaniem fastfoodów, tłustych rzeczy etc. Generalnie dostarczam do organizmu dużo białka, nie zapominając również o węglowodanach. Wpierniczam serki wiejskie, twarogi, mleko z musli/płatkami, szynka z indyka, na obiad najczęściej pierś z kurczaka z ryżem i pomidorem. Czasem tuńczyk, pstrąg. Najlepsze jest to, że wcale mi taka dieta nie przeszkadza. Lubię zjesc dobrze i smakowac różnych specjałów niezależnie od ich wartości odżywczych ale przestawienie się na zdrowe żarło obyło się bezboleśnie. Trenowanie poprawiło samopoczucie, sprawnosc fizyczną, rzeźbę i co na prawdę ważne wyregulowało mój sen, z czym miałem duże problemy. Jestem również zaszokowany tym, że te 2,5 miesiąca temu nie miałem żadnego pojęcia o walce, obronie itp. W tym momencie wiedza, umiejętności uległy niesamowitej poprawie, choc nie ma co się napalac i zbytnio przeceniac swoje umiejętności, bo można się przejechac. :) Gdyby ktoś szukał dobrej szkoły KravMagi w Warszawie, to oczywiście polecam http://www.kravmagapl.com/ Trenerzy mają pojęcie o temacie, robią kozackie treningi i kładą nacisk na technikę, NIE MA LIPY! :mrgreen:

 

- trening kondycyjny, trochę inny od zwyczajnego, w większości kadra trenerska.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0g-zFisIWTc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...