Skocz do zawartości

Trunki jedynie słuszne i inne


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 720
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pije za duzo wiec zamiast jacka danielsa pije ostatnio winiak klubowy jak prawdziwy alkoholik :twisted:

I jak ten Winiak Klubowy? Warto? -pomijam,że zawsze warto-chodzi o smak. Ja ostatnio Pliska i czerwone wino - na zmianę.

powiem ci ze baardzo przyzwoity jak na trunek za 29 pln do pliski w smaku dosc podobny

a wina na razie nie pije bo pilem go tak duzo ze sie na nie uczulilem i zaczelo mnie wszystko swedziec...jak winko odstawilem to jak reka odja...

ale winka bym sie napil... :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z robotą mam to samo - wykańcza mnie - dziś to już nawet pić nie mogę ze zmęczenia - wykonam może małego Bittburgera i finito. Ale w sobotę jadę do Pepików na tydzień to sprawdzę co tam w ich przemyśle browarniczym ostatnio spieprzyli - oj podegustuję nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - znaczy Lech? No to ja właśnie dziś eksperymentalnie, po latach przerwy w kontaktach z Browarami Wielkopolskimi , nabyłem puszkowy Lech Mocny... i degustuję. Niezły... :roll: Choć ten "mocny" to tylko z nazwy, ale pije się to z przyjemnością, chyba pozostanę przy nim czas jakiś... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Festiwal Piwowarów 2006 oraz IV Konkursu Piw Domowych.

Piwa które robię będzie można skosztować na stoisku Browamatora

Będzie to: klasyczne pszeniczne, amber lager oraz solidne ciemne piwko górnej fermentacji.

Oczywiście zamierzam startować również w konkursie głównym, choć na razie nie mam pomysłu co wystawić :(

 

Cała impreza odbywa sie na terenie Browaru Żywieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro jadę do helmutów, do brata - i się już tak zgadaliśmy wstępnie na zakupy jakichś flaszek z lokalnych browarów - właśnie bardziej bawarskie smaki typu weissbier itp.. Z niemieckich większych browarów to Dukstein (jakos tka sie chyba pisze) był jak pamiętam b. dobry.

 

No i pewnie z brackim jakąś sambukę czy inną cachache się złoi oprócz tego :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robotą mam to samo - wykańcza mnie - dziś to już nawet pić nie mogę ze zmęczenia - wykonam może małego Bittburgera i finito. Ale w sobotę jadę do Pepików na tydzień to sprawdzę co tam w ich przemyśle browarniczym ostatnio spieprzyli - oj podegustuję nieco.

 

Slowackie pifko ma jedna wade, jest slabe i ciezko sie nim nagrzmocic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z robotą mam to samo - wykańcza mnie - dziś to już nawet pić nie mogę ze zmęczenia - wykonam może małego Bittburgera i finito. Ale w sobotę jadę do Pepików na tydzień to sprawdzę co tam w ich przemyśle browarniczym ostatnio spieprzyli - oj podegustuję nieco.

 

Slowackie pifko ma jedna wade, jest slabe i ciezko sie nim nagrzmocic:)

 

Pepiki to Czesi - co do nich ma słowackie piwo??? No ale nawet słowackie ma teraz kole 5% więc się pewno da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepiki to Czesi - co do nich ma słowackie piwo??? No ale nawet słowackie ma teraz kole 5% więc się pewno da.

 

Hmm no tak pepiki to czesi, co do slowackiego piwa to raz zakupilismy caly bagaznik lady 2107 i Polanczyku probowalismy sie narabac tym...czlowiek nie mogl juz lac tego w siebie, a poziom alkoholu (opicia) utrzymywal sie na stalym poziomie, trzeba pozniej to bylo czyms czystym wspomoc:) Z gory uprzedzam, ze nie bylo to najtansze piwo 9% czy cos w tym stylu, tylko szlachetne 12% bazant. Ale, cos nie w te tematy trafilem, tu sie o smakowaniu piwa pisalo, a nie o jakims tam zlopaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnym lub innym domowym piwem mam przeciwnie.

Teoretycznie domowy browar ma mniej % od przemyslówki, jednak przy ekstrakcie 13-18%, alkoholu jest trochę. Mimo szczerych chęci degustacji kolejnego piwka, po kilku poprzednich, trzeba czasami sobie odmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu Bażant 12 nie miał 4% - teraz ma 5% - poczujesz różnicę

 

To by sie zgadzalo, bo to byl czas przesilenia liceum/studia a wiec spokojnie 10 lat temu, za to cene mial ponizej 1zl na nasze, cos kojarze 8 koron.

To były czasy - człowiek nie miał a jechał za południową granicę i już był Panisko- jak troche wypił to był jeszcze wieksze Panisko a na końcu to był zmęczony i miał kaca - ech.. to se newrati :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...