Skocz do zawartości

Kupujemy ALKOMAT ! ! ! .... Co kupć?


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

musimy pomyśleć co na to nasza szanowna i niezwykle lubiana POLICJA

Co na to policja to nie jest najważniejsze. Życzę Ci, jak będziesz jechał pijany/ po spożyciu / na kacu aby Cię od razu wyhaczyła Policja

Zabiorą Ci prawo jazdy i dostaniesz mandat. TYLKO TYLE.

A teraz przeczytaj to :

http://m.onet.pl/wiadomosci/4909043,detal.html

i odpowiedz na pytanie, czy ten kierujący wolałby aby 30 sek przed zdarzeniem Policja złapała go i dostalby 1 k.PLN, czy jest dla niego lepiej, że go nie zatrzymala.

Ale przecież Plazmie555 chodzi właśnie o to żeby jechać w 100% na trzeźwo a nie unikać odpowiedzialności (bo i niby jak za pomocą alkomatu?). Aby uniknąć sytuacji: wstaję rano, śniadanie, prysznic, godz 12:00 czuję się w pełni zdrowy a jednak jakieś 0,25%o jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupować, to tylko z sensorem elektrochemicznym :!: Są dokładniejsze, rzadziej trzeba je kalibrować.

 

Kubeusz, mam zupelnie inne zdanie na temat tego sprzętu... Naprawiany/kalibrowany był kilka razy w roku, fakt, że był często używany :wink: ale po kilku miesiącach na kacu nawet pokazywał "hot" bo mu się skala konczyła... Po 2 latach wylądował w koszu.

Pa

weł C,

 

... ale nie pisałeś tutaj konkretnie o tym modelu przecież o_O ... zrozumiałem że chodziło Ci o ten elektrochemiczn, że jest super i właśnie taki kupiłem.

 

 

Ale przecież Plazmie555 chodzi właśnie o to żeby jechać w 100% na trzeźwo a nie unikać odpowiedzialności (bo i niby jak za pomocą alkomatu?). Aby uniknąć sytuacji: wstaję rano, śniadanie, prysznic, godz 12:00 czuję się w pełni zdrowy a jednak jakieś 0,25%o jeszcze zostało.

 

 

+1 ... dokładnie o to. Nikt z nas z promilem ani na kacu nie jeździ. A tym bardziej ja

 

ps. taki ładny elaborat napisałem do rombu, i mi skasowało ... a chyba na pół strony był.... ehhhh .... szkoda, bo by może miał nad czym myśleć. No nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Plazmie555 chodzi właśnie o to żeby jechać w 100% na trzeźwo a nie unikać odpowiedzialności

Przecież napisał w pierwszym zdaniu :

 

jako że zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią herbatki z prądem, wiśnióweczki na nartach i piersiówki z krupniczkiem, musimy pomyśleć co na to nasza szanowna i niezwykle lubiana POLICJA

Na różnych imprezach jeszcze nigdy nie usłyszałem: nie piję bo mogę spowodować wypadek, zrobić komuś krzywdę, zabić kogoś.

Zawsze jest tłumaczenie: nie pij, bo Cię policja złapie; nie piję bo mogą stać.

A sposób jest prosty wypiłeś - przynajmniej 1 dzień przerwy od jazdy. Ja tak stosuję i nie potrzebuję żadnych alkomatów.

A co będzie jak alkomat poda błędny wynik, lub się zepsuje ?

szkoda, bo by może miał nad czym myśleć.

Napisz, napisz. Lubię mysleć i dyskutować :)

ps.

Obsługuję klienta który produkuje alkomaty.

Do kalibracji mają specjalne spraye z określonym stężeniem alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rombu, za gleboko wnikasz i szukasz drugieho dna w postach. Zrozum w koncu ze nikt nie prowadzi po pijaku! Wszysscy wypowiadajacy sie i czytajacy temat wiedza o co chodzi i interpretuja to dobrze tylko Ty masz potrzebe doszukania sie niewiadomo czego straszneg.

 

Dlatego zmuszam Cie tym postem do myslenia, skoro tak chciales.

 

-- 18 lis 2011, o 10:12 --

 

marqez87, masz kilka postoe wyzej pod nazwa i opisem alkomatu, tam moei gosc xe jest to elektrochrmiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sposób jest prosty wypiłeś - przynajmniej 1 dzień przerwy od jazdy.

 

:shock: :mrgreen:

musiałbym sprzedać forka... :roll: :mrgreen:

 

-- 18 lis 2011, o 16:43 --

 

plasma555, tu masz ranking :arrow:

 

http://alkomaty.biz/test-online?gclid=C ... fAodIlMApg

 

Twój wygrywa, ale nie w el-chem :mrgreen:

ps

Tak jak mówiłem, nie używaj go zbyt często :wink: :mrgreen:

Mój szybko padał, ale ja używałem go codziennie, tak na wszelki wypadek... :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł C, hahahahahaa codziennie!!! To co Ty robisz na codzien?:DDD tester wodki czy cos?:D

 

dobra dobra.... bede go uzywal sporadycznie i bez imprezowych prob bicia rekordow! Opowiem wrazenia po. A teraz jak go sie kalibruje? :)

 

Co do rombu, to faktycznie szacun:) jednak zeby nie bylo ze jest racja.kogos z nas a zeby lezala po srodku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł C, hahahahahaa codziennie!!! To co Ty robisz na codzien?

 

Nic... Już się napracowałem :mrgreen:

 

Chociaż... czasami pojeżdżę na quadzie, czasami jakąś imprezkę w piaskownicy zorganizuję... Ale generalnie piję piwko i testuję nowe alkomaty 8) :mrgreen:

 

-- 18 lis 2011, o 17:30 --

 

A teraz jak go sie kalibruje?

 

musisz wypić jak najszybciej 0,5 litra wódki (najlepiej duszkiem) i natychmiast dmuchnąć w alkomat :mrgreen::D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc to ja noe ma osobnego czujnika tylko sie musi go wyslac to wiedz, ze wtedy, gdy go wyslesz moze Ci byc potrzebny.albo znajomemu.to ten minus.jak mozesz zamowic sam czujnik to gratuluje zakupu i rozwagi.a osobom sugerujacym jazde po alkoholu dziekuje.moga pic, a na drugi dzien czekac a pozniej jechac proponuje przemyslec sprawy.po grubym weselu w sobote o 7 w poniedzialek alko wykazal 0.3. Niedziela na trzezwo, picie weselne w normie, .samopoczucie extra w ten poniedzialek. Gdyby nie alkomat to bym jechal.zasada dzis pije, jutro nie, a na drugi jade nie zawsze sie sprawdza.stad tez tyle zatrzyman.i osoba najbardziej wierzaca, ze odpowiednio dlugi czas przeczekali teurzadzenia sa dedykowane.my panikarze dmuchamy na zimne, a was lapia.tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Paweł C, kumam.

 

Ostatnio chciałem się upewnić czy jest okej, ale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości żeby sprawdzić poziom trzeźwości :roll:

 

Byłem na komendzie po jednym, porządnym drinku, z ciekawości ile wyjdzie, a policjant miło i klarownie wyjaśnił mi: sprawdzenie alkomatem jest (teraz nie pamiętam fachowego słownictwa) częścią procedury, której poddaje się tylko podejrzanego o np. kierowanie pod wpływem. I każde badanie wymaga notatki z uzasadnieniem itd. Tak więc nie ma prawnej możliwości kontrolnego sprawdzenia chętnego. Co nie zmienia faktu, że na wielu mniejszych komendach (ja byłem na dość dużym komisariacie w centrum miasta) albo o tym nie wiedzą, albo im to nie przeszkadza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości żeby sprawdzić poziom trzeźwości

 

może nie mieli alkomatu w komisariacie, bo wszystkie były w terenie... :roll:

 

policjant miło i klarownie wyjaśnił mi: sprawdzenie alkomatem jest (teraz nie pamiętam fachowego słownictwa) częścią procedury, której poddaje się tylko podejrzanego o np. kierowanie pod wpływem

 

po takim pierdo.....niu należało iść do komedianta na rozmowę, albo na kawę z zaprzyjaźnioną redaktorką jakiejś gazety... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc to ja noe ma osobnego czujnika tylko sie musi go wyslac to wiedz, ze wtedy, gdy go wyslesz moze Ci byc potrzebny.albo znajomemu.to ten minus.jak mozesz zamowic sam czujnik to gratuluje zakupu i rozwagi.a osobom sugerujacym jazde po alkoholu dziekuje.moga pic, a na drugi dzien czekac a pozniej jechac proponuje przemyslec sprawy.po grubym weselu w sobote o 7 w poniedzialek alko wykazal 0.3. Niedziela na trzezwo, picie weselne w normie, .samopoczucie extra w ten poniedzialek. Gdyby nie alkomat to bym jechal.zasada dzis pije, jutro nie, a na drugi jade nie zawsze sie sprawdza.stad tez tyle zatrzyman.i osoba najbardziej wierzaca, ze odpowiednio dlugi czas przeczekali teurzadzenia sa dedykowane.my panikarze dmuchamy na zimne, a was lapia.tyle

 

 

Proponuję zamiast alkomatu, słownik poprawnej polszczyzny....

Przecież tego nawet nie da się czytać... :roll:

 

Piłeś? Nie pisz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...