Skocz do zawartości

Szczawnica, Pieniny. Nocleg, trasy?


driver.sti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybieram się do Szczawnicy (Pieniny), aby się trochę odludnić, odstresować będę tam na najbliższy weekend 4 noce, z tego co sprawdzałem, bardzo możliwe opady.

Czy możecie polecić tani nocleg dla dwóch osób 20-30zł, może być bez łazienki w pokoju, koniecznie bez TV, ale by było czysto i ciepło.

Który szlak warto wybrać dla amatora z dobrymi butami i kurtakmi :) i aktywnego fizycznie (siłownia). Najlepiej by nie trzeba było nigdzie daleko dojeżdzać, ewentualnie busik.

 

Myślałem nad takim planem byśmy fizycznie dali rade 8)

1 Dzień

Przyjazd rano do Szczawnicy, przed południem wyjście trasa lekka ok. 3h w obie strony.

 

2 Dzień

Może gdzieś w pobliżu aquapark, zjeżdżalnie, termy? ( odległość ok. 50KM?)

 

3 Dzień

Trasa ciężka :mrgreen: ok. 4-6h, w obie strony

 

4 Dzień

? Iść ale gdzie? Czy odpoczywać, ale jak? :D

 

5 Dzień

? trasa ok. 3-4h w obie strony.... Wyjazd dopiero na noc ok. 22

 

 

http://www.szczawnica.na-pulpit.pl/inde ... yczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa lekka ok. 3h w obie strony.

to jest spacer po Szczawnicy 8)

 

k. 4-6h, w obie strony

 

to jest krótka trasa 8)

 

polecam : Krościenko- Dzwonkówka- Przełęcz Przysłop- Skałka- Przechyba schronisko PTTK- Polana Koszarki- Leśniczówka Kunie- Szczawnica Zdrój trasa ok 7.30 min :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybieram się do Szczawnicy (Pieniny), aby się trochę odludnić

W długi weekend w Pieninach będzie to na pewno niemożliwe, chyba, że pogoda będzie naprawdę pod psem.

 

Czy możecie polecić tani nocleg dla dwóch osób 20-30zł, może być bez łazienki w pokoju, koniecznie bez TV, ale by było czysto i ciepło.

Namiot? Za tą kwotę dla dwóch osób to nawet w schronisku będzie co najwyżej "klepisko".

 

Który szlak warto wybrać dla amatora z dobrymi butami i kurtakmi :) i aktywnego fizycznie (siłownia). Najlepiej by nie trzeba było nigdzie daleko dojeżdzać, ewentualnie busik.

A chcecie chodzić standardy (tłok gwarantowany :roll:)?

 

A propos aquaparku to najlepiej podążyć w stronę Zakopanego, np. Bukowina Tatrzańska.

 

Na czwarty dzień polecam odwiedziny "Muzycznej owczarni", najlepiej koncertowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krościenko- Dzwonkówka- Przełęcz Przysłop- Skałka- Przechyba schronisko PTTK- Polana Koszarki- Leśniczówka Kunie- Szczawnica Zdrój trasa ok 7.30 min

Wygląda ciekawie, tylko czy się wyrobie przed zmierzchem (16.30??). Czyli o 9 trzeba wyjść i byłbym na styk z powrotem :?

 

Namiot?

Z ceną, może być i drożej, ale nie chce pensjonatu czy hotelu. Musi być kwatera by porozmawiać z góralem "jak żyć..." jak to mówią koledzy którzy jeżdzą oglądać rajdy :mrgreen:

 

A chcecie chodzić standardy (tłok gwarantowany )?

Może być coś mniej popularnego, ale bym się nie zgubił bo jeszcze STI w życiu nie miałem.

 

A propos aquaparku to najlepiej podążyć w stronę Zakopanego, np. Bukowina Tatrzańska.Na czwarty dzień polecam odwiedziny "Muzycznej owczarni", najlepiej koncertowo.

:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam odwiedziny "Muzycznej owczarni", najlepiej koncertowo

 

 

Ohhh yeaahhh. Magiczne miejsce.

 

Zonie bardzo sie podobal tez Koci Zamek (restauracja w Szczawnicy). Jak my akurat bylismy, to ogolnie pogoda byla do d... i bylo pusciutko. Nie wiem, czy w ogole jest jeszcze ta restauracja i czy nie stracila przypadkiem na klimacie, ale kilka lat temu bylo super.

 

Ja polecam jednak standard, dla kogos kto zaczyna, czyli trasa lekka: Wawoz Homole - ladny widokowo, praktycznie zero ryzyka, daje smak Pienin, dobre na rozgrzewke. A potem na Wysoka, jezeli pogoda pozwoli, choc na pierwszy dzien to moze nie dla wszystkich, ale widok bajka. Duzym minusem moze byc spory ruch i malo miejsca na szczycie Wysokiej.

 

Trasa dluzsza i duzo trudniejsza to ze Szczawnicy, ew. Kroscienka na Sokolice i Trzy Korony, czyli generalnie cala korona Pienin. Wyryp konkretny nawet bym powiedzial, ale jezeli pogoda pozwoli, to wrazenia niezapomniane. Tylko to chyba nieco dluzej, niz 6 godzin zejdzie... Musialbys sprawdzic, bo nei pamietam. Bardzo duzym minusem, a nawet zagrozeniem niestety moze tutaj byc pogoda, wiec trzeba bacznie sledzic prognozy, ew. zapytac o porade. Mozna ew. nie robic "calosci", tylko czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjazd rano do Szczawnicy, przed południem wyjście trasa lekka ok. 3h w obie strony.

Np. Wąwóz Homole

2 Dzień

Może gdzieś w pobliżu aquapark, zjeżdżalnie, termy? ( odległość ok. 50KM?)

Szaflary, Białka Tatrzańska- obie termy w odległości 40parę km o Szczawnicy.

3 Dzień

Trasa ciężka :mrgreen: ok. 4-6h, w obie strony

Niebieski szlak Krościenko-Sokolica-Trzy Korony-Krościenko

Ostatnio po górach chodziłem ładnych kilkanaście kg temu :lol: wtedy przeleciałbym tą trasę jak odrzutowiec :twisted:

Wybrałem się tam wczoraj to naprawdę lekko nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do noclegów, to nie pomoge, bo nie korzystam , mam za blisko :D ale jest tego sporo w szczawnicy/kroscienku

Mogę Ci polecić spacer wzdłuż dunajca , na słowacje do leśnicy , jest też tam ścieżka rowerowa , kończy sie Knajpą słowacką z niezłym żarciem :D

O ścieżkach górskich , wiem niewiele bo nie chodzę :twisted: , kiedyś za młodzieńczych lat byłem na trzech koronach i sokolicy.

Jesli chodzi o termy, to tylko Białka Tatrzańska :idea: " Termy Bania " rewelacja :idea: , koniecznie kup bilet open razem z saunarium . ok 35 km od szczawnicy :D

Jesli chodzi o knajpy, to najlepsza z jedzeniem jest karczma przed szczawnicą jadąc od krościenka, jedeyna taka, nie pamietam nazwy. Mozesz tez pojechac do "Walusia" w krościenku , jadąc na termy, ( jest podrodze , bardzo dobre placki po zbójnicku )

 

Wąwóz homole , rzeczywiscie polecam, jak trafisz na pogode, teraz mamy tu piękną jesień , możesz sie też wybrac na Palenicę, albo krzesełkiem albo na piechote :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w tych rejonach przez tydzień (w marcu) na Słowacji w Czerwonym Klasztorze (świetna baza wypadowa do spacerów i jazdy na rowerze) w takim ośrodku: www.dunajec.sk (po drugiej stronie granicy są Sromowce, dojazd z Polski od Niedzicy). Nie ma tam jakichś luksusów, ale jest, co trzeba. Obsługa w recepcji mówi po polsku i doradza jeśli chodzi o jakieś trasy spacerowo-wypadowe. Do Szczawnicy stamtąd prowadzi fajna ścieżka pieszo-rowerowa, na miejscu klasztor do zwiedzenia, no i nie ma tłoku (przynajmniej wtedy nie było). Ośrodek trochę z boku, jak szukasz spokoju, to powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o knajpy, to najlepsza z jedzeniem jest karczma przed szczawnicą jadąc od krościenka, jedeyna taka, nie pamietam nazwy.

Pewno chodzi o Karczmę Pienińską, najlepszą karczmę z jedzeniem w Szczawnicy. Poza tym wspomniany wyżej Koci Zamek oraz dobre jedzonko jest także w Jaworkach...w Barze Pod Klonem, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...