Skocz do zawartości

Manual Rozrząd


Koniu0739

Rekomendowane odpowiedzi

Poratuje numerami czesci:

Napinacz paska rozrządu 21-0706N 334,13

Pasek rozrządu 281YU30 176,40

Rolka prowadząca 13073AA142 górna pod alternatorem, 3 rzędy łożysk 210,00

Rolka prowadząca 22-0702S dolna pod alternatorem, 1 rząd łożysk 61,43

Rolka prowadząca 22-0703S 73,30

Rolka prowadząca paska rozrządu EVR58116 93,35

 

i wysylam PW :)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
zapytaj Carfita czy nie ma!

 

carfit ma :wink: ale tylko oryginał , i jest dość drogi ok 600zł jak pamietam, zamienników japońskich akurat do tego modelu nie ma :cry: bo jest zupełnie inna jak we wszystkich innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem rozrząd bez pompy wody która jest oryginalna. Kupiłem zamiennik ale miał inne mocowanie na termostat :(

 

Ja tez wymienilem bez pompy. Pamietam, ze gdzies pojawilo sie info, ze pompy sie nie wymienia. Nie pamietam uzasadnienia.

W sumie koszt pompy przewyzsza koszt robocizny, wiec ma to jakis sens ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody to odwieczny temat, jedni mówią wymieniać zawsze , drudzy nie koniecznie :roll: a ja mam na ten temat swoje zdanie :roll:

Jeśli jest to pierwsza wymiana rozrządu czyli 105k , a auto nie jest stare , typu powyżej 5-7 lat , i regularnie serwisowane i był wymieniany płyn chłodniczy np, na 60k , to nie ma sensu wymieniac pompy wody , chyba ze ktoś chce . Jesli natomiast auto ma 8, 10 czy i wiecej lat i też przebieg 105k i nie wiadomą historię , to bym wymienił , bo wiek to jednak wiek :roll:

Trzeba zwyczajnie podejść do tego tematu zdroworozsądkowo, bo FHI nic mówi w interwałach co ile pompę wymienac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd zmieniałem sam z moim kolegą. Ze względu na to ze temat z pompą jest jaki jest, ucho fachowca stwierdziło, że pompa nie hałasuje i nie posiada luzów i jest oryginalna więc postanowiliśmy jej nie zmieniać. Wiadomo, gdyby była możliwość dostać taką pompę w sklepie i przystępnej cenie została by ona zmieniona. Koszt rozrządu 800zł + wymiana 150 8)

 

-- Pt gru 23, 2011 8:57 am --

 

dodam jeszcze ze auto jest z 2005 roku i 200tys przebiegu ale serwisowane przez poprzedniego właściciela w ASO praktycznie do końca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze auto jest z 2005 roku i 200tys przebiegu ale serwisowane przez poprzedniego właściciela w ASO praktycznie do końca:)

 

hmmm, to nic dobrze ...,że tej pompy nie wymieniłeś. Subaraki mają dobre pompy, ale przy drugiej wymianie rozrządu przy około 200-210kkm to i ASO zaleca jej wymianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...