Skocz do zawartości

Który samochód byś wybrał/a?


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie gniewaj się, ale BMW bym nie kupił ze względu na tylni napęd (trudny do jazdy w ciężkich warunkach polskich) i opinie o właścicielach BMek(posiadacze roczników 8X-9X to specyficzna grupa) W ubiegłym tygodniu jeździłem nową X3 i 5tką) z silnikami 2.0TD. X3 wielokrotnie ktytykowane za napęd 4x4 radziło sobie przyzwoicie w "trudnym terenie". Oba auta ładnie tłumiły dziury, a silniki pracowały z dużą kulturą. Jednak dwa wcześniej przedstawione argumenty zniechęcają mnie do BMW chociaż uważam,że są to świetne samochody. Z Audi A4 byłem bardzo zadowolony (poprzednia wersja 2.5 Quattro). Z tej trójki wybrałbym Audi....gdybym nie liczył się z kasą.

Passat to naprawdę dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś od siebie o tylnym napędzie (sam nie jeźdze takim autem wnioski raczej z obserwacji), elektroniczne wspomagacze działają super, po mieście nie ma problemów lekka górka można ruszyć, poprostu miód. Ale zabawa zaczyna się w kopnym śniegu, już nieraz bmw czy mercedes tarasowało mi drogę, tam gdzie zapinałem bieg gaz w podłoge i pod góre prujesz FWD, bmw ledwie ruszało jak ruszyło zamiast nabrac rozpędu na równym i pycić pod góre system fajnie kółka przychamowywał zeby nie kopało i auto toczyło się 10km/h, a następnie elegancko stawało gdy górka się zaczynała. I jeszcze jedno jeśli FWD nie wdrapiesz się pod górę ładujesz się tyłem w zaspe i obracasz w miejscu. żeby tak zrobić RWD potrzebujesz pomocników którzy zepchą przód albo cofasz w dół co jest arcy karkołomne. Oceniam napęd tylko z punktu widzenia jazdy po górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że wielu ludzi demonizuje RWD.

 

Zgadzam się. Pewnie nie tylko ja, ale i większość nieco starszych forumowiczów przez parę ładnych lat pojeździło kiedyś Fiatami 125, Polonezami i Ładami - w dodatku na "uniwersalnych" oponach zimą... i naprawdę się dało. Po lodzie, brejach, kopnym śniegu.

 

Pewnie, że na śliskiej szosie jechało się wtedy wolniej, niż dziś dobrym FWD, że o AWD nie wspomnę - ale wyjazd na osiedlową górkę po lodzie i na parkingu z zaspy NAPRAWDĘ BYŁ MOŻLIWY. Bez elektronicznych wspomagaczy.

 

Mam świadków... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac 28 stron, ale zdecydowanie Mesio;)

Nie znam Alfy ( i pewnie nie poznam :mrgreen: ) ale trudno porownywac C200 K z paskiem 2.0fsi....

 

Jesli czesto i duzo sie jezdzi to tylko C klasa. Jak od czasu do czasu z punktu A do B to passat ( zawsze połowa ceny - jesli mowa o nowych ). Ja przynajmniej zauroczylem sie po ostatnich 10kkm wlasnie taka C klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac 28 stron, ale zdecydowanie Mesio;)

Nie znam Alfy ( i pewnie nie poznam :mrgreen: ) ale trudno porownywac C200 K z paskiem 2.0fsi....

 

Jesli czesto i duzo sie jezdzi to tylko C klasa. Jak od czasu do czasu z punktu A do B to passat ( zawsze połowa ceny - jesli mowa o nowych ). Ja przynajmniej zauroczylem sie po ostatnich 10kkm wlasnie taka C klasa.

too late :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joten, chyba za wczesnie stales, jak na sobote.

watek ma dopiero 21 stron :wink: (chyba, ze masz TAKA wielka czcionke :wink: ).

 

Sam się nie znasz bo wątek ma tylko 9 stron i co ? Nieznacie się i nawet nie wiecie dlaczego :P

 

P.S. Nawet nie będę próbował dociekać o co chodzi w pierwszym zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac 28 stron, ale zdecydowanie Mesio;)

Nie znam Alfy ( i pewnie nie poznam :mrgreen: ) ale trudno porownywac C200 K z paskiem 2.0fsi....

 

Jesli czesto i duzo sie jezdzi to tylko C klasa. Jak od czasu do czasu z punktu A do B to passat ( zawsze połowa ceny - jesli mowa o nowych ). Ja przynajmniej zauroczylem sie po ostatnich 10kkm wlasnie taka C klasa.

too late :roll:

 

a co juz wybrane ?

 

Abt 28 brzmi zawsze lepiej niz 21 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...