Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Soccer Chrono Jacques Lemans z limitowanej wersji na Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2008 (tylko 500 sztuk!)

 

No to i ja się pochwalę ;)

Soccer Chrono Jacques Lemans z limitowanej wersji na Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2008 (tylko 500 sztuk!) 

attachicon.gifsoccer_chrono.jpgattachicon.gif

Bardzo podoba mi się Vostock Anchar

attachicon.gifVostokWetStack-Copy.jpgattachicon.gif

 

Oba są fajne, ale ten Vostok to kozak! Szkoda, że za duży na moje chude witki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soccer Chrono Jacques Lemans z limitowanej wersji na Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2008 (tylko 500 sztuk!)

 

No to i ja się pochwalę ;)

Soccer Chrono Jacques Lemans z limitowanej wersji na Mistrzostwa Europy w Piłkę Nożną 2008 (tylko 500 sztuk!) 

attachicon.gifsoccer_chrono.jpgattachicon.gif

Bardzo podoba mi się Vostock Anchar

attachicon.gifVostokWetStack-Copy.jpgattachicon.gif

 

Oba są fajne, ale ten Vostok to kozak! Szkoda, że za duży na moje chude witki :)

 

Vostok wygląda świetnie, jest duży, ale nie jest ciężki, jak np. Edox. Ale obawiam się, że jednak zdecyduję się na G-SHOCK'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak to się wstawia teraz zdjęcia na forum aby nie wstawiać linków? 

Prawym klawiszem na fotkę, kopiujesz adres url i wklejasz ten adres w okienko, które otworzy Ci się po kliknięciu ikonki "obrazek" (taka mała zielona pod emotikonką) w oknie "dodaj odpowiedź". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem ochotę na zegarek 24 godzinny. Nigdy takiego nie spotkałem w rozsądnej cenie. W efekcie kupiłem taki na ścianę a dzisiaj wreszcie znalazłem zegarek na rękę:

$_12.JPG

http://www.ebay.de/itm/Vostok-Europe-2426-5601058-GAZ-14-Limousine-Armbanduhr-Herrenuhr-/311075682766?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item486d8e39ce

cena jak na zegarek mechaniczny też wygląda na rozsądną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miałem ochotę na zegarek 24 godzinny. Nigdy takiego nie spotkałem w rozsądnej cenie. W efekcie kupiłem taki na ścianę a dzisiaj wreszcie znalazłem zegarek na rękę:

$_12.JPG

http://www.ebay.de/itm/Vostok-Europe-2426-5601058-GAZ-14-Limousine-Armbanduhr-Herrenuhr-/311075682766?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren&hash=item486d8e39ce

cena jak na zegarek mechaniczny też wygląda na rozsądną...

 

No właśnie wczoraj widziałem u kumpla ten zegarek - tylko w wersji niebieskiej.

I nie powiem, bardzo mi się spodobał.

Myślę, że będzie następny w mojej kolekcji ;-)

 

P.S Pasek jest lekko tandetny - jeśli kupię ten zegarek to pasek od razu pójdzie out (mówię o tym co widziałem u kumpla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce kolejny zegarek - tym razem Made in Germany - Elysee Asterion 76001 na mechaniźmie automatycznym Elysee E227. Zegarek ma ciekawy retro-design, dużą datę i wskaźnik faz księżyca:

 

 

 

elysee-asterion-automatikuhr-uvp-398-.jp

 

Niestety zegarek jest uszkodzony - z zamokniętego cyferblatu odpadł posrebrzany indeks z godziny siódmej: 

ihost_1416082032__img_1099m.jpg

 

... ma urwany wałek naciągu ręcznego i ustawiania: 

ihost_1416082653__img_1098m.jpg

 

... i teraz najgorsze, zerwany włos balansu i zablokowany mechanizm. 

ihost_1416082898__img_1096m.jpg

 

Wymiana skórzanego paska to przy tym wszystkim to już pestka, ale zamierzam go oddać do zegarmistrza z zapytaniem o koszty naprawy. Zobaczymy, czy zmieszczę się w zakładanym budżecie, a wtedy powiększy maleńką kolekcję. 

 

Pozdrawiam 

Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce kolejny zegarek - tym razem Made in Germany - Elysee Asterion 76001 na mechaniźmie automatycznym Elysee E227. Zegarek ma ciekawy retro-design, dużą datę i wskaźnik faz księżyca:

Fajny zegarek, ratuj go.

Ten mechanizm to jakaś ETA czy inhouse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Wpadł mi w ręce kolejny zegarek - tym razem Made in Germany - Elysee Asterion 76001 na mechaniźmie automatycznym Elysee E227. Zegarek ma ciekawy retro-design, dużą datę i wskaźnik faz księżyca:

Fajny zegarek, ratuj go.

Ten mechanizm to jakaś ETA czy inhouse?

Mechanizm jest produkcji własnej Elysee.

Odebrałem od zegarmistrza w Polsce, ale nie mają części do niego. Pozostaje spróbować u siebie.

 

 

 

_____

Gesendet vom iPhone mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie negocjuje cenę Breilting Navitimer z 2002 roku.

Co o tym myślicie ma ktoś lub miał????

Może opisać swoje wrażenia z użytkowania ????

Zegarek warty swojej ceny????

Bardzo się mnie podoba i chodził mi po głowie od dłuższego czasu ale się zastanawiam nad zakupem bo to jednak sporo kasy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak was intersuja zegarki starsze ale naręczne w dobrych cenach, tylko ostrzegam to choroba (mój braj kupił już ponad 40 zegarków - limit cenowy do 100 zł przy licytacjach) w kolekcji omegi, i wiele wiele innych. Jednym słowem ludzie nie mają pojęcia co sprzedają lub sprzedają to jacyś złodzieje, sam już nie wiem. Przykład pierwszy z brzegu, kupno na stronie loombard.pl omegi za 75 zł, niby uszkodzonej, jak się okazało strzeliła sprężyna, koszt naprawy w lublinie 35 zł, cena zaproponowana przez Pana Zegarmistrza od ręki 3500 zł, nie ukrywam że siedzi od rana do wieczora szukając okazji, jak będę miał trochę czasu w weekend wkleję jego kolekcje, robi wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka ale mało noszony

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to dobra cena to tak ~1/3 ceny katalogowej

 

Breitling jest fajną marką, ale jedni ją lubią drudzy nienawidzą (ja się zaliczam do tych pierwszych), upewnij się tylko czy to nie fake

Jak dla mnie to są strasznie wielkie ;)

 

 

Na tej stronie loombard to ja same podróby widzę...

Takie "sikory" kupowałem w Hongkongu dla zgrywy na prezenty. :P:biglol: :biglol: "Constantin Vacheron" nówka sztuka 10$, prawie jak oryginał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno się nic nie działo w tym temacie, więc odświeżam :D

 

Ponieważ mam kilka zegarków mechanicznych o naciągu automatcznym zaopatrzyłem się swojego czasu w Rotomat, Uhrenbeweger, czyli urządzenie nakręcające zegarki automatyczne. Zaleca się, aby każdy zegarek mechaniczny był regularnie nakręcany i "chodził", aby smarować mechanizm zegarka - (Uhr)werk i utrzymać go w dobrej kondycji. 

 

Jeśli zegarek ma koronkę, za pomocą której można naciągnąć sprężynę, nie ma problemu. Ale jeśli w danym werku nie ma możliwości ręcznego naciągu sprężyny pozostaje albo zegarek nosić ciągle, albo kupić sobie taki właśnie rotomat. Urządzenie polecam każdemu, kto ma przynajmniej dwa takie zegarki o naciągu automatycznym. 

 

Mimo iż posiadam urządzenie budżetowe, czyli plastikowe i podświetlane tandetną niebieską diodą, w podstawowej czynności, czyli nakręcaniu nieużywanego zegarka, sprawdza się znakomicie i jest dosyć ciche, a to akurat ważne. 

ihost_1422441184__img_1383_2.jpg

 

W urządzeniu zastosowano cztery programy pracy - chodzi o ilość i częstość obrotów - ważne parametry dla danego werku, oraz możliwość wyboru kierunku ubrotu rotomatu lewy, prawy oraz automatycznie - nie mniej ważne dla zegarków, jeśli naciąganie sprężyny odbywa się w ustalonym kierunku. Istotne informacje można znaleźć na stronie internetowej producenta werków, bądź w instrukcji obsługi. 

 

Nie pamiętam, gdzie posiałem instrukcję, ale kiedyś zadałem sobie trud, żeby przeliczyć, ile razy obróci się rotomat w ciągu doby na każdym z programów: Program A - 350, B - 600, C - 800, D - 900.

 

Zerknąłem na stronę producenta ile obrotów wymaga maksymalny naciąg sprężyny i ile godzin wynosi rezerwa chodu dla danego zegarka. Na moje dwa zegarki wystarczy program B. Wtedy odchyłka wskazań zegarka mieści się w kilku sekundach na dobę. Na programie A zegarki miały znaczne opóźnienia, na C była tendencja to przyspieszania ponad 10 sekund na 24h). Odpowiednio dobrany program jest chyba ważny dla dokładności wskazań.  

ihost_1422441839__img_1385_2.jpg

 

Cała "trudność" w stosowaniu urządzenia polega na wyciągnięciu uchwytu z gniazda w rotomacie:

ihost_1422442363__img_1386_2.jpg

 

...następnie nałożeniu zegarka na "poduszkę" - na uchwyt, bo nie wiem, jak się to fachowo nazywa. To ustrojstwo ma sprężynową stopkę, która naciąga pasek lub branzoletę, żeby zegarek się nie obijał o ścianki gniazda podczas pracy rotomatu. 

ihost_1422442494__img_1387_2.jpg

 

... ostatni krok to wciśnięcie uchwytu do gniazda: 

ihost_1422442664__img_1388_2.jpg

 

Po zamknięciu drzwiczek naciskamy włącznik i urządzenie działa według ustalonego rytmu.

ihost_1422441574__img_1384_2.jpg

 

Zaletą praktyczną takiego urządzenia jest to, że zakładamy na rękę zawsze nakręcony zegarek z aktualnym czasem (zależne od dokładności/jakości werku).

Roamer - noszony tylko "na niedzielę" - chodzi z dokładnością: + 20-30 sek /miesiąc. Ma stop-sekundę, więc jest łatwo go ustawić według aktualnego czasu z zegara atomowego, np. przy okazji zmiany daty z 30-31/1. 

 

Seiko noszony "w tygodniu"- ma tendencję do kilkusekundowego opóźnienia na dobę, nie ma stop-sekundy, więc przy okazji przeskoku daty nastawiam go ponad minutę do przodu. Odchyłka na koniec miesiąca wynosi: - 1-1,5 minuty

 

Druga sprawa jest jeszcze istotniejsza - mechanizm zegarka jest regularnie w ruchu, jest smarowany, co wpływa na jego kondycję w dłuższej perspektywie czasu. Warto więc zaopatrzyć się w tego typu urządzenie tym bardziej, jeśli mamy nieco droższy zegarek z dobrej klasy werkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...