Skocz do zawartości

Luźno latający drążek skrzyni biegów w turbodziadzie


GISek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie, czy tak być powinno, czy może coś można z tym zrobić. Legac, o którym piszę, ma wybebeszone ze wszystkiego wnętrze, czy w zasadzie wszystko jerst na wierzchu. Drążek ma tylko założony gumowy fartuch (fabryczny) izolujący. lata jak szalony, machanie nim przypominam mi mieszanie chochlą w garnku. Nie da się bezproblemowo przejść z dwójki na trójkę, bo automatycznie "trafia się" w przestrzeń między tymi biegami. Czy coś na to można poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi o te (zaznaczone na zielono) elementy?

gear shift

 

-- 29 wrz 2011, o 12:56 --

 

A tak przy okazji, szukałem serwisu gdzie mógłbym znaleźć numery części (EPC) dla Subaru, ale podana tutaj w jednym z wątków witryna niestety nie działa (przynajmniej u mnie). Czy ktoś z Was korzysta z jakiegoś alternatywnego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, szukałem serwisu gdzie mógłbym znaleźć numery części (EPC) dla Subaru, ale podana tutaj w jednym z wątków witryna niestety nie działa (przynajmniej u mnie). Czy ktoś z Was korzysta z jakiegoś alternatywnego źródła?

A nie łatwiej zapytać tam, gdzie kupisz te części? Na pewno mają fasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczur75 ja ma w zwyczaju, że zanim zabieram się za wymianę/naprawę, wpierw się do tego przygotowuję, żeby po próżnicy nie brudzić rąk i nie odkręcać zbędnych rzeczy. Skoro już wspomniałeś kwestię części to gdzież takowe mogę zakupić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport reklamy się nie spodziewałem, więc zluzuj:)

 

Zaskoczył mnie serwis u Kopra, bo się dowiedziałem, że Subaru pierwszej generacji nie występowało z napędem na przód...

No ale koniec końców okazało się, że jednak takie auta były:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występowały imprezy i legacy, tylko FWD, na początku lat 90, ale były sprzedawane tylko na beneluxy.... :lol: , w PL nigdy nie były oferowane w sieci dilerskiej, i ich ilości były naprawdę śladowe, nie dziwię się, że nie wszyscy się z nimi spotkali, bo ja widziałem ich w życiu może ze 3 sztuki... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a Szwagier w Radomiu nabył sprowadzone legacy 2.0 N/A FWD, które posłużyło do przeszczepu bebechów z turbodziada:)

 

Finansowo wyszło lepiej niż zakup oryginalnego Turbo i zabawa w jego modernizacje pod imprezy KJS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko da się dorobić - kiedyś miałem taki sam problem w Renault Safrane - sprężynę dorobił mi facet na ul.Bagno na 10 zeta a tulejki, które się stopiły jak spawałem uchwyt do sprężynki :D zrobiłem z kawałka węża kupionego w Castoramie - starczyło aż do śmierci auta - kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GISek, numer części tej sprężynki to 33022GA081 może potomnym się kiedyś przyda koszt 6,76 zł brutto przynajmniej ja tak płaciłem. No i 2 tygodnie czekania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko da się dorobić - kiedyś miałem taki sam problem w Renault Safrane - sprężynę dorobił mi facet na ul.Bagno na 10 zeta a tulejki, które się stopiły jak spawałem uchwyt do sprężynki :D zrobiłem z kawałka węża kupionego w Castoramie - starczyło aż do śmierci auta - kilka lat

 

Dokładnie jest tak jak mówisz, prowizorki są najlepsze :P ja w swoim dziadku tulejkę zrobiłem ze zużytego katusza po silikonie :mrgreen: pasowało jak ulał.

 

-- Cz wrz 29, 2011 10:47 pm --

 

Ze 20 sztuk mam na półce... :roll:

 

No to już wiem czemu musiałem czekać 2 tygodnie na swoją :P wykupiłeś wszystkie sprężynki w Polsce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przy wybieraku biegów z foto jest widoczny taki mały otworek. Tam właśnie znajduje się jeden koniec sprężyny. Drugi jest w takiej blasze poniżej gear selectora. Krótko mówiąc trzeba wejść pod auto.

PICT6669-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...