Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem w czerwcu wypowiedzieć Allianzowi umowy OC i dziś dostałem kwitek na kwotę 714 zł :evil: :evil:

Ktoś wie czy idzie to jakoś odkręcić czy muszę zapłacić drugi raz za ubezpieczenie :roll:

 

zaplac i wypowiedz przed koncem miesiaca.

Powinni Ci zwrocic za niewykorzystany okres

 

 

No właśnie to nie obowiązuję w takim przypadku. Umowa jest ważna do końca jej trwania, nawet jakbym ją wypowiedział jutro. Chory przepis dzięki któremu firmy ubezpieczeniowe okradają nas na legalu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie obowiązuję w takim przypadku. Przecież to Polska jest, chory kraj z chorymi przepisami :x :x

 

Obowiązuje. Przynajmniej jeśli sprzedajesz auto, to możesz sprzedać bez ubezpieczenia, zgłosić i zwracają Ci za pozostały okres.

Wypowiedzieć możesz zawsze... Także nie bardzo rozumiem, czemu miałoby się nie dać? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie obowiązuję w takim przypadku. Umowa jest ważna do końca jej trwania, nawet jakbym ją wypowiedział jutro. Chory przepis dzięki któremu firmy ubezpieczeniowe okradają nas na legalu

Nie weszły już przypadkiem przepisy regulujące i usuwające ten chory przepis (uniemożliwiające podwójne OC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obowiązuje. Przynajmniej jeśli sprzedajesz auto, to możesz sprzedać bez ubezpieczenia, zgłosić i zwracają Ci za pozostały okres.

 

Niestety tak to nie działa. Kupujący zawsze przejmuje ubezpieczenie OC sprzedającego. Tylko kupujący może wypowiedzieć umowę.

Inaczej jest w przypadku AC. Po sprzedaży dostajesz proporcjonalny zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obowiązuje. Przynajmniej jeśli sprzedajesz auto, to możesz sprzedać bez ubezpieczenia, zgłosić i zwracają Ci za pozostały okres.

 

Niestety tak to nie działa. Kupujący zawsze przejmuje ubezpieczenie OC sprzedającego. Tylko kupujący może wypowiedzieć umowę.

Inaczej jest w przypadku AC. Po sprzedaży dostajesz proporcjonalny zwrot kasy.

 

Jeśli kupujący wypowie OC to sprzedający też otrzyma proporcjonalny zwrot kasy z tego tytułu, przechodziłem przez to miesiąc temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem w czerwcu wypowiedzieć Allianzowi umowy OC i dziś dostałem kwitek na kwotę 714 zł

Ktoś wie czy idzie to jakoś odkręcić czy muszę zapłacić drugi raz za ubezpieczenie

 

Nie idzie. Sam kilka lat temu to przerabiałem. Musiałem zapłacić podwójnie.

 

Da radę.

 

Wypowiedzieć możesz zawsze...

 

nie

tylko kradzież auta lub sprzedaż jest podstawą do wypowiedzenia umowy

 

lukasdraz, sam to przerabiałem ,zadzwoń do mnie, to nie rozmowa na public. Powiem Ci jak to zrobić.

 

600-00-77-70

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi zadzwonię do południa do Ciebie 8)

 

Mam jeszcze jedną zagwostkę z którą może ktoś cos poradzi.

Sytuacja wygląda tak. Tydzień temu się ożeniłem a dziś chce kupić samochód. Problem jest w tym że chce wziąć żonę jako współwłaścicielkę samochodu a ona nie ma jeszcze mojego nazwiska. I jak to teraz zrobić żeby za 2-3 tygodnie jak wyrobi sobie nowe dokumenty nie zmieniać wszystkich ubezpieczeń i dowodu rejestracyjnego. Jak podpisać umowę kupna sprzedaży ? Na umowie musi być jej stare nazwisko. Idzie to jakoś logicznie i bezproblemowo załatwić? Czy będę miał podwójną robotę? Dodam że samochód nie jest zarejestrowany w Polsce jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi zadzwonię do południa do Ciebie 8)

 

Mam jeszcze jedną zagwostkę z którą może ktoś cos poradzi.

Sytuacja wygląda tak. Tydzień temu się ożeniłem a dziś chce kupić samochód. Problem jest w tym że chce wziąć żonę jako współwłaścicielkę samochodu a ona nie ma jeszcze mojego nazwiska. I jak to teraz zrobić żeby za 2-3 tygodnie jak wyrobi sobie nowe dokumenty nie zmieniać wszystkich ubezpieczeń i dowodu rejestracyjnego. Jak podpisać umowę kupna sprzedaży ? Na umowie musi być jej stare nazwisko. Idzie to jakoś logicznie i bezproblemowo załatwić? Czy będę miał podwójną robotę? Dodam że samochód nie jest zarejestrowany w Polsce jeszcze.

Weź umowę i dogadaj się ze sprzedającym . W kazdym innym przypadku masz podwójną bieganinę .

Dogadaj się na datę za dwa tygodnie . Mozesz np zapłacić zaliczkę , a potem resztę przelewem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak. Tydzień temu się ożeniłem a dziś chce kupić samochód. Problem jest w tym że chce wziąć żonę jako współwłaścicielkę samochodu a ona nie ma jeszcze mojego nazwiska. I jak to teraz zrobić żeby za 2-3 tygodnie jak wyrobi sobie nowe dokumenty nie zmieniać wszystkich ubezpieczeń i dowodu rejestracyjnego. Jak podpisać umowę kupna sprzedaży ? Na umowie musi być jej stare nazwisko. Idzie to jakoś logicznie i bezproblemowo załatwić? Czy będę miał podwójną robotę? Dodam że samochód nie jest zarejestrowany w Polsce jeszcze.

 

zapytam grzecznie,,,dlaczego żona musi figurować jako współwłaściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być współwłaścicielem. Jak żona będzie kupować na siebie samochód to piszesz papier że oddajesz jej swoje zniżki i jeździcie na wspólnych zniżkach. To działa w większości towarzystw, nawet tych tanich.

Ja tak "sprezentowałem" swoje zniżki żonie 2 tyg temu. Aha i to tylko działa ze swoją własną żoną :P podejrzewam że z cudzą nie przejdzie ;) chociaż nie próbowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...