Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Młody, współczucia :/

 

może na jakiś monitoring się załapało

 

jak skradzione to czy zgłoszenie było? odciski palców? cokolwiek?

 

Właśnie tu jest problem, że nie ma kamer nigdzie w około. Tzn jest jedna przemysłówka w sklepie, która widać przez szybę w drzwiach przed którym stał zaparkowany samochód, ale ekspedientki powiedziały, że ona łapie tylko to co się dzieje przed ladą, a nie ma view na wejście.

 

Powiedziałem właścicielce punto, że skoro został skradziony to czy to zgłosiła, czy są jakieś ślady włamania, zbita szyba, coś majstrowane przy zamku, przy stacyjce (a obejrzałem se te auto i nic takiego nie widziałem). A pani na to nic, tylko coś zaczeła się puszyć, że co to ja w ogole jestem, jak ja się zachowuje, że ona tak ze mna nie bedzie rozmawiać (nerwy mi puściły i ..rwy latały to fakt). Takze to taka kradzież... pewnie samo auto spod ogródka wyjechało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody, poszukaj może monitoringu nie tylko tam gdzie była stłuczka. Może akurat gdzieś gdzie Punto parkowało jest jakaś kamera, albo na trasie do felernego miejsca...

Być może dzięki temu uda Ci się udowodnić, że to synalek "ukradł" Punciaka.

 

Generalnie powodzenia :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze do tego miejsca jest delikatnie mówiąc krucho z kamerami. Na samej Mickiewicza znajduje się m.in wydział farmacji AMG (GUMed) i jakas przychodnia lekarska, też dwie apteki, kiosk, sklep, kwiaciarnia, ale żadne nie ma zewnętrznego monitoringu. Skrzyżowanie Hallera/Mickiewicza też nie ma. Nie wiem jak wcześniejsze, przejade się tam dziś tak czy siak to jeszcze zobacze. A sama ulica Kochanowskiego to cóż, kamienice i też będzie z tym ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene niezależnie od znalezienia bądź nieznalezienia kierowcy, jeśli "sprawcą" jest punciak, to idzie z jego OC - OC jest na samochód, a nie na kierowcę. Jeśli nie ma OC, tak jak w tym przypadku, to nie znam procedury, ale policja, sąd, sprawa cywilna, o już wiem, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny www.ufg.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończyło się 27.09, to znaczy, że w dniu zdarzenia nie miało ważnego OC. Tak mi się przynajmniej na zdrowy rozum wydaje?!

 

no nie do konca, jezeli bylo na nia OC i go nei wypowiedziala, to OC automatycznie sie przedluza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd napisał/a:

Jak skończyło się 27.09, to znaczy, że w dniu zdarzenia nie miało ważnego OC. Tak mi się przynajmniej na zdrowy rozum wydaje?!

 

 

no nie do konca, jezeli bylo na nia OC i go nei wypowiedziala, to OC automatycznie sie przedluza

 

Dokładnie tak jest. Ludzie czasem kupują samochody i przez gapiostwo nie wypowiadają OC, a potem płacą podwójnie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po właścicielce tego punto (matce chyba) od razu było widać, że kryje szczyla.

 

Bardzo mądre metody wychowawcze... :evil: I potem rosną tacy, którzy coś zbroją i zamiast się przyznać, spieprzają.

 

Tak mi się skojarzyło: nie zapomnę, jak w wieku czterech lat gwizdnąłem z osiedlowego sklepiku paczkę paluszków. Tak z ciekawości, bo mnie starsi kumple podpuścili :). Jak matka się dowiedziała, wzięła mnie za rękę, zaprowadziła do sklepu, kazała na głos się przyznać i przeprosić wszystkie panie kasjerki oraz zapłacić z oszczędności w śwince-skarbonce. Do dziś to pamiętam :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak matka się dowiedziała, wzięła mnie za rękę, zaprowadziła do sklepu, kazała na głos się przyznać i przeprosić wszystkie panie kasjerki oraz zapłacić z oszczędności w śwince-skarbonce. Do dziś to pamiętam

Trzeba było nie rozpowiadać na prawo i lewo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, kto wie jakby dzisiaj życie Przemeqa, wyglądało gdyby wtedy zasmakowały mu gwizdnięte słone paluszki i nikt by się o tym nie dowiedział :twisted:

No napewno by nie natrzaskał pona 18tyś postów, bo gdyby:

noo....dzis bylbys lysy...

... i jezdzil BMW

... i jeszcze fajna bizuterie bys mial... :mrgreen:

to i przy okazji byłby niepiśmienny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, sprawa się wyjaśniła. Ja widocznie trochę sobie znadinterpretowalem fakt z tym OC.

 

Dziś byłem na komisariacie, i w drzwiach minąłem się z panią od punto w towarzystwie (uwaga uwaga ;)) syna :mrgreen:

 

Pogadałem z miłą (tu się zdziwiłem) panią policjant, która tą sprawą sie zajęła. Otóż sprawca się znalazł :mrgreen: Gościu 14.10 nie zdał egzaminu i za miesiąc miał mieć następny. 15 rozpieprzył auto sobie, mi i jeszcze jednej miłej Pani :neutral: Pani policjant powiedziała również, że auto ma OC wykupione wcześniej przez obecną właścicielkę. Powiedziałem, że wczoraj z tego co mówiła pani od punto zrozumiałem, że nie ma zapłaconej składki, a dziś już ma, że to "troche" dziwne. Ale policjantka przytoczyła mi daty, także niby wszystko jest okej.

 

Koniec końców, gówniarz (śmiesznie tak mówić o kimś młodszym ode mnie o 4 lata :mrgreen: ) dostał mandat za spowodowanie kolizji, ucieczke z miejsca, brak uprawnień do kierowania. Z punktu widzenia policji sprawa jest skończona (czekam jeszcze na przesłanie papierów), nie brali ode mnie żadnych wyjaśnień, bo sprawca już został ukarany. We wtorek mam rzeczoznawce (sprawa idzie z mojego casco, ale ubezpieczyciel bez straty moich zniżek ściagnie sobie kesz z TU sprawcy), we wtorek też auto jedzie do warsztatu i heja. Mam nadzieje tylko, że słupek C nie dostał w dupę i buda mimo wszystko jest prosta. Jeśli nie, cóż, będzie trzeba coś wymyślić.

 

Tak jeszcze wymyśliłem: czy warto się ciągać z tym typkiem po sądach np za zniszczenie mienia czy coś takiego? Nie chodzi mi o to, żeby zedrzeć z niego kase, tylko żeby temu członowi w pięty poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...