Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

O

Ale mam też info że do poniedziałku po siekierkach jeżdzą dwa auta Vectra i Mondeo 24/24h...

 

Oj, to będę też musiał uważać na trasie Toruńskiej - dość rzadko jeżdżę do biura, ale czasem mi się to zdarza i szkoda byłoby dostać pięć stów w plecy :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to będę też musiał uważać na trasie Toruńskiej - dość rzadko jeżdżę do biura, ale czasem mi się to zdarza i szkoda byłoby dostać pięć stów w plecy .

 

Ze niby nie pojdziemy tak jak kiedys?! Mam to w pompie. Najwyzej znow pojde na egzamin i stanie sie to coroczna tradycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech zgromadzonych kompletach punktów powinni zabierać prawko na zawsze.

 

Dziwnym trafem w Niemczech nigdy nic nie dostalem, a jezdze tyle ile w Polsce. Tam jakos to z sensem zorganizowane. Zalezy im na bezpieczenstwie, co wprost przelicza sie na pieniadze. U nas siedza po krzakach, lub jak ostatnio na A2 stoja za ograniczniem (40km/h) przy remoncie i lapia. Kretynizm. Nikt tam nie jedzie 40km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech zgromadzonych kompletach punktów powinni zabierać prawko na zawsze.

 

Dziwnym trafem w Niemczech nigdy nic nie dostalem, a jezdze tyle ile w Polsce. Tam jakos to z sensem zorganizowane. Zalezy im na bezpieczenstwie, co wprost przelicza sie na pieniadze. U nas siedza po krzakach, lub jak ostatnio na A2 stoja za ograniczniem (40km/h) przy remoncie i lapia. Kretynizm. Nikt tam nie jedzie 40km/h.

I tu się z Tobą zgadzam. Dodam, że gdyby policja wywiązywała się z ustawą nałożonych obowiązków, gdyby większość kierowców jeździła poprawnie, gdyby drogi były lepsze - wtedy...

Instytucja jaką jest policja, funkcjonuje na zasadzie firmy produkcyjnej, gdzie rolę maszyn spełniają ludzie tam zatrudnieni. Tak więc firma ta głównie nastawiona jest na przychód. Koszty uzyskania przychodu pokrywa Państwo czyli my, natomiast dochód ( przychód minus koszty uzyskania przychodu) przekazywany jest do Urzędu Wojewódzkiego. W zależności od miejscowości może to być kilkaset tysięcy zł w skali miesiąca. Każdy chciałby mieć taką firmę. Dopóki będzie to sposób na zarabianie pieniędzy, dopóty nie mamy co myśleć o bezpieczeństwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie taki programy. Gdzie to leci?

 

jarmaj napisał/a:

Poznję!

To Ty piszesz teksty do 'uwaga pirat"!!!

 

Nie przyznaję się, to nie ja. A gdzie to można poczytać? Może też się pośmieję

 

Na TVN Turbo.

Ale nie wiem, czy wytrzymasz. Program jest tak debilny, z komentarzami wygłaszanymi językiem rodem z policyjnej szkoły dla sierżantów, że ja tego dłużej niż 5 minut nigdy nie byłem w stanie oglądać. Ale spróbuj! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będzie to sposób na zarabianie pieniędzy, dopóty nie mamy co myśleć o bezpieczeństwie.

 

Smutne ale prawdziwe. Ciekawy jestem kiedy ktos dostrzeze, to co nasi zagraniczni koledzy dawno dostrzegli, czyli powiazanie miedzy wplywami do kasy panstwa, a poprawa bezpieczenstwa. Z pewnoscia policja nie osiagnie tego egzekwujac wylacznie przekroczenia predkosci i to w miejscach, w ktorych stoja "bzdurne" ograniczenia. Moze w koncu ktos wpadnie na pomysl, aby zrewolucjonizowac system szkoleniowy, oraz aby pozbyc sie patroli z radarami na korzysc madrze, dobrze oznaczonych (patrz Niemcy) ustawionych fotoradarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będzie to sposób na zarabianie pieniędzy, dopóty nie mamy co myśleć o bezpieczeństwie.

 

Smutne ale prawdziwe. Ciekawy jestem kiedy ktos dostrzeze, to co nasi zagraniczni koledzy dawno dostrzegli, czyli powiazanie miedzy wplywami do kasy panstwa, a poprawa bezpieczenstwa. Z pewnoscia policja nie osiagnie tego egzekwujac wylacznie przekroczenia predkosci i to w miejscach, w ktorych stoja "bzdurne" ograniczenia. Moze w koncu ktos wpadnie na pomysl, aby zrewolucjonizowac system szkoleniowy, oraz aby pozbyc sie patroli z radarami na korzysc madrze, dobrze oznaczonych (patrz Niemcy) ustawionych fotoradarow.

Wszędzie na świecie to jest "sposób zarabiania pieniędzy". W GB (zdaje się) nawet punktów się nie dostaje za fotki z fotoradaru, tylko do właściciela samochodu przychodzi "z automatu" rachunek do zapłacenia.

Nie wiem czy Niemcy są najlepszym przykładem - tak jak nasi w krzakach, tak Niemcy czają się pod/za mostami (np. obwodnica Berlina, ale nie tylko), u wylotu z tuneli, czy ukrywaja fotoradary w zaparkowanych przy drodze cywilnych samochodach. Jest ich tylko znacznie mniej niż u nas i drogi mają znacznie lepsze, więc jazda po nich nie jest tak wpieniająca.

To, że do Ciebie żadna fotka nie dotarła jest prostym skutkiem tego, że nawet jeżeli takowe miałeś to ze względu na brak funkcjonujących zasad przekazywania takich mandatów między UE a Polską, takie fotki lądują w koszu. Mogą Cię tylko dopaść "bezpośrednio".

Ale, zdaje się, że to już niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech zgromadzonych kompletach punktów powinni zabierać prawko na zawsze.

Trochę mnie bawią dyskusje między "legalistami" a "rajdowcami" na Forum.

Mam nieodparte wrażenie (poparte obserwacjami na drodze), że różnice między tymi stronnictwami w faktycznym sposobie jazdy po drogach RP, są znacznie mniejsze w realu niż w wypowiedziach. Każda ze stron wyostrza swoje stanowisko w postach na Forum, po czym wsiada do samochodu i jeździ... jak zwykle...

Jakoś jestem przekonany, że grupa posiadaczy Subaru typu "wyładowuję się na torze, a na drodze jestem aniołkiem" nie jest specjalnie liczna (ze szczególnym uwzględnieniem posiadaczy zaturbionych Imprez, bo spokojnie jadących kierowników wolnossących Legacy/Foresterów w Polsce widuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja miałem ostatnio taką sytuację, która zaprzeczy twojej tezie Galu :) Dojechałem do skrzyżowania w konstancienie na, któym defcto miałem pierwszeństwo ale patrze, że nowy Forester stoi to mówie puszcze go :) koleszka tak wystartował z 4 łap i potem poszedł prosto pełnym ogniem, że byłem zdziwiony bo miał koło mysle ponad 40 lat i wygladał na spokojnego tatuśka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to ja miałem ostatnio taką sytuację, która zaprzeczy twojej tezie Galu :) Dojechałem do skrzyżowania w konstancienie na, któym defcto miałem pierwszeństwo ale patrze, że nowy Forester stoi to mówie puszcze go :) koleszka tak wystartował z 4 łap i potem poszedł prosto pełnym ogniem, że byłem zdziwiony bo miał koło mysle ponad 40 lat i wygladał na spokojnego tatuśka :D

A miał kurnik na masce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, a ja bede bronil Niemcow. Kazdy fotoradar maja oznakowany. Nawet ukryty. Na autobahnach o tym co pisze stoja fotoradary przenosne, a nie chlopcy radarowcy siejacy postrach ;).

 

Co do zarabiania pieniedzy, to oni wiekszy zysk maja z tego, ze nie ponosza kosztow zwiazanych z pokryciem strat powodowanych wypadkami, nizeli z mandatow. Cos czego u nas nikt nie moze pojac. Po co martwic sie po, lepiej zapobiegac.

 

P.S.

Swoja droga dostalem dwa mandaty z Belgi, mimo iz jechalem autem na niemieckich numerach :) I teraz uwaga! Pierwszy 33km/h na 30km/h! Drugi 72km/h na 70km/h! Dobre, co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siela napisał/a:

hehe to ja miałem ostatnio taką sytuację, która zaprzeczy twojej tezie Galu Dojechałem do skrzyżowania w konstancienie na, któym defcto miałem pierwszeństwo ale patrze, że nowy Forester stoi to mówie puszcze go koleszka tak wystartował z 4 łap i potem poszedł prosto pełnym ogniem, że byłem zdziwiony bo miał koło mysle ponad 40 lat i wygladał na spokojnego tatuśka

 

A miał kurnik na masce?

 

A ja wczoraj wracalem z Krakowa przez Kilece i w Kilecach dolaczyl sie nowy Forester N/A i wiecie co ... caly czas jechalismy 100 - 120km/h. Ani ja, ani on nie kozaczylismy :) Dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie zwróciłem uwagi ale chyba miał ;)

Ano...

Subaru w Polsce rzadko jest kupowane ze względu na piękną linię.

Tym bardziej więc smród czuję, gdy kierownik SI GT '00 jest zwolennikiem przestrzegania ograniczenia 40km/h na dwupasmówce w szczerym polu - a to jest ulubione miejsce naszych policmajstrów do zarabiania pieniedzy, bądź dowalania mandatów i punktów - po to (wyłącznie) jest to ograniczenie.

Inna sprawa, to chamski sposób jeżdżenia - to mnie bardziej boli jak widzę Subaru w roli głównej.

Niestety, coraz częściej.

PS. No, wstyd mi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to chamski sposób jeżdżenia - to mnie bardziej boli jak widzę Subaru w roli głównej.

Niestety, coraz częściej.

 

Czuje to samo. Niestety nie obrazajac uzytkownikow Imprez GT i WRXow z USA, ale przez to ze te auto sa w obecnej chwili dosc tanie trafiaja czesto w rece chlopcow z Golfow III i BMW E30 :( Efekty? Oplakane ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, to chamski sposób jeżdżenia - to mnie bardziej boli jak widzę Subaru w roli głównej.

Niestety, coraz częściej.

 

Czuje to samo. Niestety nie obrazajac uzytkownikow Imprez GT i WRXow z USA, ale przez to ze te auto sa w obecnej chwili dosc tanie trafiaja czesto w rece chlopcow z Golfow III i BMW E30 :( Efekty? Oplakane ...

 

racja i trzeba z tym walczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozwaliły ograniczenia prędkości na zakopiance - na nowym odcinku dwupasmówki (Stróża-Lubień) dowalone ograniczenie do 70, mimo, że spokojnie bez napinania można tam jechać 100 - nawierzchnia funkiel nówka, lepsza niż na A4. Oczywiście już na jednopasmowym odcinku co jakiś czas ograniczenia do 50km/h...żenada, zwłaszcza, że chyba tylko furmanki jadą tam przepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...