Skocz do zawartości

SWAP do GTka silnik z STI NewAge 2003r ?


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy a jeździł ktoś GC8 z 2.5T z STI New Age ? .... daje rady ?

 

 

 

Pzdr!

Jasiek

 

plasma555 oczywiście, że daje radę :wink: Wszystko zależy jak będzie to zrobione i wystrojone...

Tylko decydując się na 2.5 poszedłbym od razu w kuciznę bo w 2.5 np. tłoki są takie same w WRX i STI(w EJ20 były inne w RX-ie, a inne w STI) i stąd często ich płynięcie pod podniesieniu mocy, a poza tym ten nieszczęsny problem z uszczelkami więc kucizna + szpilki ARP-a + cometic pod głowice i jazda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłoki są takie same w WRX i STI

 

nie są

 

stąd często ich płynięcie pod podniesieniu mocy

 

tłoki w STI zasadniczo nie płyną a pękają i powodów może być kilka

 

cometic pod głowice

 

byle nie Cometic - seryjna uszczelka jest OK. Jak ktoś potrzebuje odprezającą to SUBARU tez taką posiada.

 

a w temacie: moje auto ma pełen SWAP z STI 2,5 2006 po mapie i ........... zawsze mogłoby być szybciej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są

 

Ok, może nie doprecyzowałem wypowiedzi-nie są takie same bo rzeczywiście mają inne nr części ale są tak samo słabe i nie jest to, tak jak w przypadki silnika 2 litrowego, gdzie tłoki z STI były dużo mocniejsze, niż te z WRX-a

 

tłoki w STI zasadniczo nie płyną a pękają i powodów może być kilka

 

Słyszałem o kilku przypadkach, gdzie w 2.5 STI po mocnym remapie popłynęły tłoki ale oczywiście o ich pękaniu też słyszałem, czyli generalnie do mocnych nie należą

 

byle nie Cometic - seryjna uszczelka jest OK. Jak ktoś potrzebuje odprezającą to SUBARU tez taką posiada.

 

Dlaczego byle nie Cometic, co jest złego w tych uszczelkach(poza ceną :P )? Wiele osób stosuje je w budowie mocnych silników do radjówek i jakoś jeżdżą. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią na temat tych uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jeździł ktoś GC8 z 2.5T z STI New Age ? .... daje rady ?

Oj daje rady :lol: ten dół naprawdę miażdzy w porównaniu do 2.0.

plasma555, kiedyś miałem podobne plany i był nawet budżet, ale doszedłem do wniosku że wolę NewAge bo to trochę bardziej cywilizowany samochód i można nim podjechać do kina czy dać kobiecie.

Oczywiście dla mnie każde dobrze zrobione GC8 to miód malina bo mam sentyment do tego modelu - w końcu od GTeka zaczęła się moja przygoda z Subaru

Oprócz tego musisz uzbroić się w cierpliwość bo to parę dobrych miesięcy pracy.

Z resztą mieszkasz w takim rejonie Polski że aż wstyd że jeszcze nie masz STI :P

 

Pozdrawiam i powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w 2.5 STI po mocnym remapie popłynęły tłoki

 

to najczesciej wina tunera , jak tłok sie stopi, lub padł przepływomierz, czy pompa paliwa , to samo dotyczy tłoków z sti2.0 :roll:

 

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z negatywną opinią na temat tych uszczelek.

 

to mało jeszcze widziałeś i słyszałeś :roll: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wstyd że nie ma następcy mojego Robaka i szukam :) A pytałem bo to mi wpadło w oko:

 

http://allegro.pl/subaru-impreza-324km- ... 89630.html

 

...tyle że podobno jakiś mało zadbany egzemplarz!

 

 

Niby calkiem fajny, szkoda tylko że poskładany na CP + eagle :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy a jeździł ktoś GC8 z 2.5T z STI New Age ? .... daje rady ?

nie daje rady bo stoi i czeka na nowe tloki i uszczelki :mrgreen:

Jasiek nie cuduj, kup zdrowego GT-eka załuż kolce, poćwicz trochę i objedziesz zima 99,9% aut w twojej okolicy ewentualnie wsadź trochę krótsza skrzynie z Forka turbo bo moim zdaniem seryjne przełożenie w GT i WRX 2.0 do zabawy jest zdecydowanie za długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...