Skocz do zawartości

Plastiki w OBK My10


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Luk77 napisał(a):

mcbeth napisał(a):

 

Mazda ma więcej problemów - korozja nadkoli

 

 

Zdarza się że niestety fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne w Madziach nie wystarczają w tak ciężkich warunkach drogowych jakie mamy w Polsce :(

Była też akcja wymiany nadkoli w niektórych egzemplarzach z tego co wiem.

 

 

mcbeth napisał(a):

źle zaprojektowane uszczelnienie wtrysków diesla (zacierają się silniki !)

 

 

W tej kwestii dieslowej ja mam wyrobione zdanie :idea: Nie tylko Mazda ale wieeeeelu innych producentów ma obecnie problemy z nowoczesnymi dieslami :idea:

Niemniej jednostki benzynowe w Mazdach to kawał naprawdę dobrej roboty :)

 

 

problemu nie ma w wersji gh ostatniej 6 po fl

diesel mazdy prawda stwarza problemy ale po fl jest dużo lepiej, ale i tak wybrałem benzynkę po fl, jak na razie bezproblemowa

 

O tym, czy problem korozji jest dowiesz się za jakieś 3 lata. Wcześniej purchli nie widać. Miało być lepiej już po liftingu GG a jest ... tak samo = beznadziejnie. Purchle po 3 zimach od nowości :roll: .

Diesel RF7J jest taki sam w GG fl jak i w GH 2.0. Niestety w RF7J też jest problem zatykającego się smoka olejowego. To idiotyczne wpuszczanie spalin przez nieszczelne podkładki do komory rozrządu pozostało.

tylko że jam mam nadkola plastikowe od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

we wszystkich markach w TDI sa problemy , sa zwyczajnie zbyt skomplikowane i zbyt mocne a ceny czesci i serwisu tego dziadostwa to jakies nieporozumienie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jam mam nadkola plastikowe od nowości

Chyba więc Ci się uda z korozją :wink: . Może nie będzie jak z pierwszymi GH, gdzie farba z plastikowego progu schodziła po przejechaniu strumieniem z myjki ciśnieniowej :roll: ...

myję taką myjką dość często i farba siedzi jak na razie na swoim miejscu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

 

Zapadający fotel to dość znana historia a mianowicie zapada się najpierw siedzisko potem odcinek lędzwiowy

 

Po 90kkm doświadczyłem tego niemiłego wrażenia. Czy ktoś może opanował temat na własną rękę? Czy też pozostaje poduszka pod lędzwie ze skpelu medycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co wy wypisujecie o tych OBK. Ja mam Forestera od nowości z 2011 roku benzyna w automacie ponad 71 kkm i żadnych z tych przypadłości nie mam. Outback powinien być lepszy niż Forek. Fakt ze dbam o auto i pilnuje sie w środku, ale zadnych z tych objawów nie mam. Fotele tez są ok-a wazę 93kg.

Jedynie gdzie mi sie przetarła to plastik na tylnych drzwiach-efekt 3 letniej notorycznej jazdy córki, która skarpeta ciagle po tym sobie "jedzie":)

Edytowane przez Lukasz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...