Skocz do zawartości

Sportowe wałki


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Interseują mnie wałki do mojej Corolli. Patrzyłem w firmie "Świątek"-tam takowe są(1350zł-chyba komplet czyli 2), w "Chojnackim" nie sprzedają. Nie chce , że by Bóg wie ile kosztowały :?

 

 

Prosze o jakieś opinie i także konkretne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowy wałek powoduje, że może autku mocy przybywa, ale w górnym zakresie obrotów, niestety coś kosztem czegoś, na dole prawdopodobnie nie będzie nic, albo będzie gorzej, obroty jałowe mogą przesunąć się w górę i stać się bardziej poszarpane, spalanie raczej wzrośnie. Wałki sportowe to jeden z elementów bardziej kompleksowego i kosztownego tuningu silnika N/A. Ja bym dał sobie siana z grzebaniem przy corolli i zebrał kasę na mocniejsze auto albo swap silnika - wyjdzie taniej i mniej awaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŁKI SPORTOWE GT - "są to wałki przeznaczone do podwyższania mocy samochodów turystycznych poruszających się w normalnym ruchu drogowym, użytkowanych „na co dzień”, dają orientacyjny wzrost mocy do 20 %. Po zamontowaniu takiego wałka silnik uzyskuje lepsze osiągi, jednak dla pełnego wykorzystania możliwości wałka z reguły dokonuje się dodatkowych przeróbek i modyfikacji takich jak:· Zwiększenie wyprzedzenia statycznego zapłonu ( o około 5 st. ),· Podwyższenie stopnia sprężania poprzez splanowanie głowicy ( orientacyjne około 1 do 2 mm )· Skorygowanie i polerowanie kanałów wlotowych i wylotowych w głowicy i kolektorach,· Zastosowanie sportowego układu wydechowego oraz kolektora,· W silnikach z wtryskowymi układami zasilania - wymiana chipa w komputerze sterującym na chip o sportowej charakterystyce. Tą przeróbkę dokonuje się po zamontowaniu wałka i w samochodach z wtryskiem często jest ona niezbędna dla zapewnienia równomiernej pracy na biegu jałowym, a dodatkowo powoduje dalszy wzrost mocy silnika. "

 

oPIS WAŁKÓW OD śWIĄTKA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko niewiem czy do końca jesteś świadomy kosztów tej operacji?

przerobiłem to wszystko na moim KJS -owym aucie (1,6) i oprócz wspomnianych kosztów następnym problemem jest potrzeba dłuuuugoczasowego strojenia....

nie tylko zmiana ustawień mapy ale też zmiana ustawień rozrządu...

bardzo czasooooooooooooooooooooooooooooooooooooochłonne

problemów ze strojeniem jest wiele

począwszy od tego że na początku wolnych obrotów zupełnie brakowało i ustawiałem je bezp. na przepustnicy a kończąc na tym że aby góra nie była prosta od 6000 tylko nadal wzrastała, pomogło jedynie wymiana wtrysków na większe ....

acha i musisz być świadomy uciążliwości jazdy samochodem w mieście - naprawdę trzeba go mocno piłować...

na ostudzenie emocji orientacyjne koszty :lol:

http://www.projectxs.pl/index.php?modul ... e&pageid=1

więc jeśli to ma byc pierdziowóz na codzień zdecydowanie odradzam i polecam znianę auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderator ! Weź się pan do roboty. Temat o sportowych wałkach, a tu nic o tym nie ma ! Nic o nielegalkach, nic o niedozwolonych serwisach czy o nieregulaminowych zwężkach nie ma nawet kwestii dopingowych nikt nie poruszył... Jak tak może być ! Jestem oburzony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderator ! Weź się pan do roboty. Temat o sportowych wałkach, a tu nic o tym nie ma ! Nic o nielegalkach, nic o niedozwolonych serwisach czy o nieregulaminowych zwężkach nie ma nawet kwestii dopingowych nikt nie poruszył... Jak tak może być ! Jestem oburzony !

 

Dokładnie !

Czytam i czytam i nić nie znajduje tu o Sportach Walki ?! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, doskonale Cię rozumiem, dlatego nauczyłem się nie ufać pierwszemu wrażeniu, które też mi mówiło o sportach walki. Pozostaje nam czekać, aż moderator zainteresuje się panami "oftopikerami" i wreszcie będziemy mogli przeczytać o tych przekrętach w boksie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie pięknie tylko niewiem czy do końca jesteś świadomy kosztów tej operacji?

 

raz koszty, a co za tym idzie problemy. bo to, że wałki wymienie i troszke przyszlifuje niektóre części silnika to może nie wystaczyć, bo nagle może okazać się, że z obrotami coś nie tak itd. także chyba te Toyote troche obniże (3cm) bo zabardzo ją buja-za bardzo!, no i zrobie ten dolot do silnika bo jakbyście zobaczyli jak jest zrobiony to by wam szczęki opdały :wink:

 

Szkoda inwestować w motor o pojemności 1400 bo ekstra wyniku się nie zrobi przynajmniej nie za 1500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobre opony jeśli nie masz ! To daje baaaardzo dużo. I w lecie i w zimie.

 

A to fakt, jest bardzo duża różnica. Na zime mam Goodyery Utra Grip 5-chciałem teraz nowe kupić, ale zrobie to na przyszły sezon, a na lato mam Michellina Energy chyba i są spoko, choć myślę, że też je trzeba będzie zmienić. Więc może jakieś felgi rozmiar 16?? Może coś poradzicie oczywiście "w cenie" bo to tylko auto za niecałe 20tys zł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może jakieś felgi rozmiar 16?? Może coś poradzicie oczywiście "w cenie" bo to tylko auto za niecałe 20tys zł. :lol:
Zostawić to co jest i kupić ładne skromne... kołpaki, i cieszyć się z tej "niewrażliwości" na dziury, i krawężniki (którą masz w porównaniu z innymi autami na zacnych ogromnych felgach) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja wrzucę swoje 3 grosze

ponieważ widzę ,że za bardzo nie wiesz co chcesz zrobić, proponuję poczytać to forum

http://www.forum.corollaclub.org

z mojego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że w twoim aucie z tym silnikiem nic nie poprawisz za 1000-2000 zł

do uzyskania lepszych osiągów nie pomoże wycięcie kata, wstawienie strumienicy, filtr stożkowy, sport. wałki rozrządu , zmiana mapy i inne takie tam

na hamowni okazuje się że jest tak samo lub nawet gorzej

najlepszy wynik o jakim słyszałam to poprawa o 5 KM i 20 Nm

 

chyba że masz luźne 15-20 tys. zł, to uderz na PW do użytkownika Snajper'a

on ma taką corolle jak ty tylko uturbioną

osiągi porównywalne do TSów

poza tym masa kasy i problemów ze strojeniem

 

najtańszy do tego modelu jest swap

 

aha , felgi 16" ledwo się mieszczą i licznik przekłamuje

a 17" to na 100% będą obcierać , trzeba podginać błotniki i nadkola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz luźne 15-20 tys. zł, to uderz na PW do użytkownika Snajper'a

on ma taką corolle jak ty tylko uturbioną

osiągi porównywalne do TSów

poza tym masa kasy i problemów ze strojeniem

 

najtańszy do tego modelu jest swap

 

 

IMO Marcin powinien wsadzic tam 2.0 i dopiero potem uturbic :twisted:

no ale auto i tak zaczelo znacznie lepiej jezdzic niz wczesniej. nie zapominajmy ze wazy duuuzo wiecej niz kazda inna corolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: że zdjęcie katalizatora dodało Corolli, przynjamniej ja czułem różnice, napewno większą niż po chipie z którego moc auta wzrosła z 88koni do 95...

Co do filtra stożkowego to jest kiepsko po mimo, że filtr jest naprawde dobry(BMC- jakieś podwójne zasysanie :lol: ) ale nic w osiągach się nie zmieniło, musze zmienić mocowanie stożka bo jest bardzo kiepskie

 

 

Przemyślałem i nie "zainwestuje" w silnik bo to nie ma sensu, wszystko drogie i niepewne.

także lepiej jak zostawie tak jest jest i za jakieś 1,5 roku pomyślę o zmienia auta z duuużo mocniejszym silnikiem, lepszym zawieszeniem i hamulcami. Bo przecież nie robił bym w mojej Toyocie silnika zostawiając kiepskie hamulce i bujającą się karoserie :mrgreen:

 

A z felgami zobacze, wystarczyły by 15 na fajnych gumach

 

A co do forum Corolli, kiedyś tam patrzyłem, nawet gdzieś się zarejetrowałem ale coś nie wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...