Skocz do zawartości

Sportowe wałki


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

FAZA666, Kurcze... jak koniecznie chcesz zmarnowac pare K zl. to idz chlopie na allegro, kup sobie za 2250, Daihatsu Charade GTI z silnikiem 1.0 Turbo, pokrec przy zaworku zeby ladowalo 1,5-2.0 bara, coprawda silnik zaraz wydmucha przez rure, ale przynajmniej bedziesz mial troche ubawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZA666, ja mam silnik mazdy 1.6l z przebiegiem ponad 300kkm. Orginalnie mial 116hp, sprawdzilem go na hamowni i jest jakies 3-4hp ponizej stanu fabrycznego. Glowicy, ani samego silnika narazie nie bede dotykal. Zrobilem natomiast do niego komputer za $200 Megasquirt do sterowania paliwem i zaplonem. Pozwoli mi miedzy innymi na eliminacje przeplywomierza z dzwiczkami (ogranica przeplyw i nie pozwala na osiagniecie wiekszej mocy przy maksymalnych obrotach) i zastapi go czujnikiem MAP. Oprocz tego robie teraz kolektor z czterema indywidualnymi przepustnicami. Kolektor do pociecia mam ze zlomu za grosze, przepustnice kupilem na ebay za $120 razem z wtryskami i listwa paliwowa (od Suzuki GSX-R 1000). Do tego dojdzie jakis chinski kolektor wydechowy z ebay. Planuje jakies 130-140hp z tego wszystkiego.

 

itb5fp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zmienić wygląd auta. Np. lexusy

 

Na Lexusy czekam od końca października, tzn. takie lampy nie są dostepne w Polsce, więc zamówiłem jej z Niemiec, z jakiejś firmy która zajmuje się tuningiem Toyoty.

Miały być do 4 tygodni, ale jest 10 styczeń i ich nie ma. Podobno paczka została wysłana ale na zły adres i nie doszła. teraz czekam na kolejną paczke.

Lekko powiedziawszy jestem wkurwiony :evil:

 

Poza tym ja przeróbek ww. nie przewidywałem, w żadnym wypadku, tylko po poprostu dostałem taką propozycje...

 

Jest jeszcze jedna propozycja :lol: :

-zmiana kolektora wydechowego

 

Ale tak jak już wcześniej mówiłem, jedyne co jeszcze moge zrobić to obniżyć ją o 3cm, co pocześci wyeliminuje "bujanie się"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZA666, a kiedy planujesz zmiane samochodu? bo jak wczesniej niz za rok to naprawde lepiej te pieniazki na lokate wrzucic...

 

Najwcześniej za rok i 4 miesiące... :)

Później dochodzi ile będzie funduszy i jakie auto, za rok wiele rzeczy może się pozmieniać....ale wiem napewno, że jesli będę zmieniać to chce auto z większym silnikiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwcześniej za rok i 4 miesiące... :)

Później dochodzi ile będzie funduszy i jakie auto, za rok wiele rzeczy może się pozmieniać....ale wiem napewno, że jesli będę zmieniać to chce auto z większym silnikiem 8)

 

Witaj w klubie:)

nastepne auto z wiekszym silnikiem albo forester lub impreza 2.0 N/A z racji na fundusze...

i musi byc RWD lub AWD:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZA666, Wiec zapewne myslisz o sprzedazy tego auta, a musisz wiedziec, ze nie sprzedasz go jezeli narobisz jakas rzezbe w silniku... Wiec jezeli chcesz robic jakiegos tjuninga, to czeka cie, wymiana bebechow, czyli placene za czesci+bebeszenie silnika, a potem znowu bebeszenie silnika i wstawianie oryginalnych czesci, w efekcie zaplacisz dwa razy, i zostaniesz z kupa zlomu ktorego pewnie nikt od ciebie nie kupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...