Skocz do zawartości

Wątek rasistowski-antyrasistowski


emotorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy poruszone w tym watku sa niezwykle skomplikowane i wbrew pozorom sa one unikalne w kazdym kraju, ze wzgledu na zroznicowanie kulturowe w roznych krajach. Poruszajac sytuacje w USA, nalezy pamietac ze obywatele pochodzenia afrykanskiego generalnie znalezli sie tam nie ze swojej woli, nastepnie zostali pozbawieni wiezi rodzinnych i kulturowych, by na koncu stac sie pod-klasa obywateli. Oczywiscie w tej chwili sporo sie zmienilo w US, ale dekady wyniszczenia wartosci rodzinnych i spolecznych poprzez niewolnictwo, segregacje rasowa, oraz dyskryminacje, pozostawilo po sobie pietno ktore dla polakow powinno byc dosc latwe do zrozumienia, poniewaz w naszej histori mialy miejsce podobne sytuacje.

 

W Europie problemy na tle rasowym, sa spowodowane do pewnego stopnia ambicjami kolonialnymi niektorych krajow. Gdy w 20 wieku ekspansja kolonialna zostala uznana za niemoralna, kraje ktorych kolonie staly sie niezaleznymi panstwami zaczely przyjmowac imigrantow z innych kultur - problem w tym ze te inne kultury nie integrowaly sie z kulturami panstw europejskich. I nie chodzi tu o to ze imigranci nie chcieli zaadoptowac miejscowej kultury, bylo i jest tez tak ze poprostu tubylcy na rozne sposoby nie akceptuja nowych przybyszy. Analizujac sytuacje roznych populacji imigranckich z historycznego punktu widzenia - taka sytuacja nie jest wcale nowa. Wystarczy popatrzec na przesladowanie populacji zydowskiej, czy cyganskiej w europie przez ostatni tysiac lat. Roznica tkwi w tym ze w przeszlosci przemoc skupiala sie na imigrantach i koczyla sie krwawo, a teraz to imigranci sa agresorami. Po doswiadczeniach drugiej wojny swiatowej, Europejczycy chca udowodnic ze ludobujstwo :mrgreen: ktorego dopuscil sie Hitler nie definiuje calego kontynentu (choc doswiadczenia z Jugoslawi pokazuja ze kazdy kraj europejski moze sie potencjalnie dopuscic niewyobrazalnych zbrodni na tle rasowym/kulturowym/religijnym) - dlatego tolerancja jest niejako wymuszana odgornie w Europie - co jest bledem - poniewaz to co bedzie mialo miejsce w danym kraju jest decydowane przez caly narod a nie jeden czy inny rzad ze swoja taka czy inna ideologia. Imigracja nie jest i nigdy nie byla latwym do zrozumienia zjawiskiem - najlepszym tego przykladem sa stany zjednoczone ktore od poczecia mialy problemy z imigrantami, mimo ze jest to kraj imigrantow - wiec jak moze Europa byc lepsza?

 

poruszasz temat Cyganów .... takich przywilejów jak oni maja w Niemczech, nie ma żadna inna narodowość na całym świecie....brak obowiązku szkolnego i podatkowego..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: , bo to jest naród wędrowny.... :twisted: , to niech sobie wwędruje gdzieś dalej.... :mrgreen::)

 

No ale to juz jakby nie nasz problem bo to sobie ustalili Niemcy i mysle ze motywacja byla historyczna swiadomosc narodu Niemieckiego. Czy w Polsce Cyganie tez maja takie przywileje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

emotorsport, akurat w temacie kibiców za bardzo radykalizujesz i łykasz to co pan Tusk z ITI mówią przez kanał zwany TVN :twisted: Nie jestem kibicem piłkarskim, nigdy nie byłem na meczu ale gołym okiem widać tą propagandę i chorą wojnę. Chciałbyś żeby za czyjeś wygłupy na drodze zamknięto możliwość organizowania pojeżdżawek w bezpiecznych miejscach? :twisted:

 

nie jestem fanem piłki, dla mnie mogłaby nie istnieć, a robienie za ciężkie miliony ,,orlików" w każdej zapyziałej wiosce, bo Pan Tusk z kolegami,,harata w gałę" :twisted: jest dla mnie głupotą, ale to moje subiektywne zdanie.....może w każdej popegerowskiej wiosce musi być boisko, bo inaczej tubylce zaczną rozrabiać....nie wiem....ale mamy osiągnięcia w wielu dyscyplinach sportowych, których się nie wspiera i nie rozwija, inwestuje się tylko w dość prymitywne kopanie szmacianki....pewno się to nie zmieni, bo kupa ludzi ciągnie z tego gruby szmal...kibic, który wbija na boisko i leje swojego ulubionego piłkarza z ulubionej drużyny, której szalik ma na szyi....jak to nazwać ? ? ? :mrgreen: :?: na pewno nie zezwierzęceniem, bo bym obraził zwierzęta... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie europejskie przepisy są do niczego, jedynie w stanach jest jeden dobry przepis, że jak ktoś wejdzie na mój teren bez pozwolenia to go mogę zastrzelić, według mnie państwa zachodnie za bardzo próbują ingerować w życie obywateli i ich prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport, akurat w temacie kibiców za bardzo radykalizujesz i łykasz to co pan Tusk z ITI mówią przez kanał zwany TVN :twisted: Nie jestem kibicem piłkarskim, nigdy nie byłem na meczu ale gołym okiem widać tą propagandę i chorą wojnę. Chciałbyś żeby za czyjeś wygłupy na drodze zamknięto możliwość organizowania pojeżdżawek w bezpiecznych miejscach? :twisted:

 

100% poparcia.

 

Dalem przykład postępowania z kibicami aby porównac policje polska i angielską.

Na meczu na którym jest kilkanascie tysiecy osob, sklonnych do rozroby jest moze 100-max 200. Mimo to policja używa gumowych kul i atakuje nawet tych nie skłonnych do rozróby.

W Anglii przeciwnie - cały tlum niszczy i rabuje sklepy i podpala samochody, a tam policja nie robi nic.

 

Emotorsport, nigdy nie życzę Ci abys miał blizej do czynienia z polska policją - nawet jako 100% niewinny obywatel...

 

-- 10 sie 2011, o 13:18 --

 

nie jestem fanem piłki, dla mnie mogłaby nie istnieć, a robienie za ciężkie miliony ,,orlików" w każdej zapyziałej wiosce, bo Pan Tusk z kolegami,,harata w gałę" :twisted: jest dla mnie głupotą, ale to moje subiektywne zdanie.....może w każdej popegerowskiej wiosce musi być boisko, bo inaczej tubylce zaczną rozrabiać....nie wiem....ale mamy osiągnięcia w wielu dyscyplinach sportowych, których się nie wspiera i nie rozwija, inwestuje się tylko w dość prymitywne kopanie szmacianki....pewno się to nie zmieni, bo kupa ludzi ciągnie z tego gruby szmal...kibic, który wbija na boisko i leje swojego ulubionego piłkarza z ulubionej drużyny, której szalik ma na szyi....jak to nazwać ? ? ? :mrgreen: :?: na pewno nie zezwierzęceniem, bo bym obraził zwierzęta... :D

 

Tutaj masz 100% racji co do orlików, ale to nie jest kwestia piłki nożnej - tylko polityki i pijaru pana Tuska. Przeciez oni te boiska budują nie po to zeby wychowywac pilkarzy - tylko po to zeby slupki popularnosci rosły - no i po to zeby przy okazji ktoś zarobił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to juz jakby nie nasz problem bo to sobie ustalili Niemcy i mysle ze motywacja byla historyczna swiadomosc narodu Niemieckiego. Czy w Polsce Cyganie tez maja takie przywileje?

 

 

jazda na poczuciu winy, bo Hitler gnębił Cyganów - to już dla dzisiejszego pokolenia chyba przegięcie...kiedyś ktoś powie dość....i to głośno.... :D , jak w Norwegii...

 

w Polsce Cyganie z tego co wiem, nie mają takich przywilejów, bo Polska jest na to za biedna, i sama była ofiarą nazizmu....,

 

ale widziałem wywiad w którejś z ,,sensacyjnych" telewizji, jak azylantka gdzieś z dalekiej byłej Rosji, mieszkająca w Polsce w mieszkaniu socjalnym, z wielkim oburzeniem się użalała, że mieszka z czwórką swoich dzieci (kto jej ich narobił...)w jednym pokoju, i już dwa razy prosiła o większe mieszkanie, i więcej już prosić nie będzie.... :twisted::twisted::twisted: , taka bezczelność nie mieści mi się w głowie, no ale w tym momencie staję się pewno rasistą.... :mrgreen: , tysiące polskich rodaków, w tym emerytów, mieszka w dużo gorszych warunkach, a niektórzy z nich płacili podatki w Polsce, budowali Ją, dla Niej poświęcili życie i zdrowie, i im w pierwszej kolei należą się godne warunki życia.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce Cyganie z tego co wiem, nie mają takich przywilejów, bo Polska jest na to za biedna, i sama była ofiarą nazizmu....,

 

 

Oczywiście że mają przywileje, terroryzują całe miejscowosci (np. Limanowa) i policja i władza nic z tym nie robi. To jak to nazwac, jesli nie przywilejem? Jesli zaś polscy mieszkańcy organizuja się w ramach samoobrony, to wtedy dopiero wkracza policja, oczywiscie walcząc z polską ludnością.

 

Co do płacenia podatków przez Cyganów w Polsce.. nie rozśmieszajcie mnie. Oczywiscie statystyk nie ma, ale nie pomylę się wcale jesli napiszę, ze są one zbliżone do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płacenia podatków przez Cyganów w Polsce.. nie rozśmieszajcie mnie. Oczywiscie statystyk nie ma, ale nie pomylę się wcale jesli napiszę, ze są one zbliżone do zera.

 

 

bo dla ludzi o takim wykształceniu nie ma roboty w Polsce.... :twisted: ,

 

a od ,,jumy" i ,,żebru" ciężko pobrać odpowiedni podatek... :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z emotosportem. U nas też coraz więcej dziwnych ciemnych się pojawia, stawiają kebaby, potem meczety.. gdzieś kiedys przeczytałem że oni mają duże szanse zalać europę swoją religią, i że to tylko kwestia czasu. Bo europa jest słaba i nie dba zupełnie o swoje korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problemem jest świadome niszczenie kultury, etyki i moralności chrześcijańskiej w Europie, realizowane między innymi poprzez negowanie ogólnoludzkich zasad życia, jak np. 10 przykazań, przez zapewnianie "prawnej ochrony" wszelkiego rodzaju przestępcom, przez propagowanie najróżniejszych dewiacji (→ Kłótnia o paradę gejów [Rzeczpospolita]; proszę zwrócić uwagę na fragment: "Zareagowali za to ambasadorowie (...) Cała grupa wspólnie napisała list poparcia dla środowisk gejowskich."), przez świadome obniżanie poziomu wykształcenia dzieci i młodzieży oraz stopniowe ubezwłasnowolnienie obywateli na każdym polu. Co ciekawe, np. w krajach islamskich czegoś takiego nie ma.

 

Społeczeństwo wielonarodowe i wielokulturowe samo w sobie nie jest żadnym złem - warto przypomnieć choćby Galicję w czasach Cesarsko-Królewskich. Dopóki w życie sąsiedzkie, a niekiedy także i rodzinne, w przypadku rodzin mieszanych, nie ingerowała polityka (patrz rozbudzanie nacjonalizmów przez bolszewików i różnej maści narodowców), wszystkie narody i wyznania żyły ze sobą lub obok siebie w zgodzie, często w współpracy, a konflikty - które przecież występowały - ograniczały się głównie do sporów o miedzę, o żonę lub męża, o oszustwa w handlu itp. Ale wtedy obowiązywało rzeczywiste poszanowanie życia i własności prywatnej, obywatele nie byli tak ubezwłasnowolnieni, a wobec kryminalistów, chuliganów i różnych meneli nie było pobłażania.

 

Bardzo dobrze napisane. Nie zrobiłbym tego lepiej.

 

 

kiedyś ktoś powie dość....i to głośno.... , jak w Norwegii...

 

Oby jak naszybciej.

 

 

.. gdzieś kiedys przeczytałem że oni mają duże szanse zalać europę swoją religią, i że to tylko kwestia czasu.

 

oni już to zrobili. Teraz tylko niech się podostawają do parlamentów w poszczególnych krajach i... adios.

 

 

Good job Anders, good job. Fantastic job.- cytat teamu rajdowego do kierowcy, który zwycięzył w rajdzie. Niestety nie pamiętam już w jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus_SK, akurat on jest czubem i zabijanie dzieci nie jest metoda, ani sposobem :twisted:

 

wg. mnie to zwykli chuligani, bandyci i zlodzieje.

nic wiecej....

a ze nikt nic nie robil zeby ich sprowadzic do parteru to teraz jest efekt.

Tam nie chodzi o pomszczenie kogos tylko o nowe dresy, nowe buty, nowy telewizor :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z emotosportem. U nas też coraz więcej dziwnych ciemnych się pojawia, stawiają kebaby, potem meczety.. gdzieś kiedys przeczytałem że oni mają duże szanse zalać europę swoją religią, i że to tylko kwestia czasu. Bo europa jest słaba i nie dba zupełnie o swoje korzenie.

 

Przykład z Holandii , syn mojego kolegi chodzi do gimnazjum ogólnego, i w jego klasie na ponad 20 osób jest czterech Holendrów a od kilku lat najpopularniejszym wybieranym przez rodziców imieniem jest ....Mohamed :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech po wojnie brakowało ludzi do roboty, bo chłopa wybiło na wojnie, albo się ostał w niewoli, i zaprosili sobie Włochów, Jugoli, Turków jako Gastarbeiterów...do odbudowy kraju, kraj odbudowali, i się ostali.... :twisted: kto by to przewidział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że kraje mające duże mniejszości narodowe same sobie zgotowały ten stan już dawno temu kiedy to niewolników sobie nazwozili i zakładali kolonie gdzie im się tam podobało, teraz im się to czkawką odbija ;)

 

Norwegia , Szwecja czy Dania nigdy nie miały żadnych kolonii.

 

To nie kwestia kolonii ale zachodnioeuropejskiego dobrobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia kolonii ale zachodnioeuropejskiego dobrobytu.

 

i jak mawiają starożytni Rosjanie: w dupach się poprzewracało... :twisted: , ale jest jaskółka na wyspiarskim horyzoncie...szanowny Pan D.Cameron wydał zezwolenie dla Policji, mają prawo użyć armatek wodnych i gumowych kul.....szkoda, że tydzień za późno....w zasadzie Policja powinna mieć chyba prawo do korzystania z tego rodzaju środków bez specjalnych zezwoleń....wyobraźcie sobie bandę rozwydrzonej hołoty przewracającej radiowóz i go podpalającej, a w środku siedzą policjanci i dzwonią do ministra spraw wewnętrznych z prośbą o zezwolenie na otworzenie drzwi i wypełznięcie, bo przecież podczas otwierania drzwi mogą kogoś nimi uderzyć i naruszyć jego nietykalność osobistą......Dżizaaaaaaaaaaas.....................gdzie ja żyję........................ :?: :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjaliści nauczyli ludzi, że można nic nie robić i mieć pieniądze na dresik za

100 funtów, buty za 200 funtów, komórkę za 400 funtów i jeszcze krzyczeć, że się

jest biednym i powinni mi dać więcej. To co tam się dzieje, to jest walka klas:

klasa bandytów wychowanych na socjalu, na zasiłkach atakuje klasę uczciwie

pracujących ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjaliści nauczyli ludzi, że można nic nie robić i mieć pieniądze na dresik za

100 funtów, buty za 200 funtów, komórkę za 400 funtów i jeszcze krzyczeć, że się

jest biednym i powinni mi dać więcej. To co tam się dzieje, to jest walka klas:

klasa bandytów wychowanych na socjalu, na zasiłkach atakuje klasę uczciwie

pracujących ludzi.

 

smutne to ale jak prawdziwe.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest jaskółka na wyspiarskim horyzoncie...szanowny Pan D.Cameron wydał zezwolenie dla Policji, mają prawo użyć armatek wodnych i gumowych kul.....szkoda, że tydzień za późno....w zasadzie Policja powinna mieć chyba prawo do korzystania z tego rodzaju środków bez specjalnych zezwoleń....wyobraźcie sobie bandę rozwydrzonej hołoty przewracającej radiowóz i go podpalającej, a w środku siedzą policjanci i dzwonią do ministra spraw wewnętrznych z prośbą o zezwolenie na otworzenie drzwi i wypełznięcie, bo przecież podczas otwierania drzwi mogą kogoś nimi uderzyć i naruszyć jego nietykalność osobistą......Dżizaaaaaaaaaaas.....................gdzie ja żyję........................ :?: :(

 

niestety żyjesz w podobnym kraju...

kilka lat temu, bodaj w Szczecinie, chłopakom z AT się troszeczkę pomylilo w obliczeniach i zrobili za duże bum w pewnym wieżowcu. Efekt :arrow: zakaz używania materiałów wybuchowych :roll: :lol:

 

Zamieszki w Łodzi, przypadkowy zgon bo pomylono amunicję gumową z ołowianą :?:

Co zrobiono :?: Wycofano na lata W8MP, czyli tzw brennekę, Policji zostało strzelanie z gumek w celu np zatrzymania pojazdu... 8) :mrgreen:

 

A mecze :?: :?: :?:

Dopiero teraz się wraca do starych, sprawdzonych metod, może będzie spokojniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...