Skocz do zawartości

montaż ksenonów - co potrzebne?


pawell407

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Obecnie mam zamontowane u siebie lampy z angielskiej wersji, (była mała stłuczka a miałem mało kasy wiec kupiłem od anglika prawie jak za darmo) a teraz muszę zamontować odpowiednie lampy i zastanawiam się czy nie zamontować ksenonów. Oczywiscie mowa o oryginalnych a nie po 150 zł z allegro. I teraz pytania: co jest potrzebne oprócz lamp i przetwornic? czy jakieś czujniki poziomu ? i czy w wersji 2005r są spryskiwacze w zderzaku czy ich brak? I czy orientuje się ktoś jakie są koszty takiej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w wersji 2005r są spryskiwacze w zderzaku czy ich brak?
IMHO , do auta z rocznika 2005 nie ma lamp z ksenonami. Te pojawiły się po lifcie i w nich spryskiwacz nie jest w zderzaku tylko przy lampie. Lampy po liftowe nie podejdą do przed liftowego.
co jest potrzebne oprócz lamp i przetwornic? czy jakieś czujniki poziomu ?
Potrzebne jescze są czujniki do samopoziomowania, można je zrealizować w oparciu o czujniki przy wachaczu. Które z zależności od obciążenia auta korygują ustawienie świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Obecnie mam zamontowane u siebie lampy z angielskiej wersji, (była mała stłuczka a miałem mało kasy wiec kupiłem od anglika prawie jak za darmo) a teraz muszę zamontować odpowiednie lampy i zastanawiam się czy nie zamontować ksenonów. Oczywiscie mowa o oryginalnych a nie po 150 zł z allegro. I teraz pytania: co jest potrzebne oprócz lamp i przetwornic? czy jakieś czujniki poziomu ? i czy w wersji 2005r są spryskiwacze w zderzaku czy ich brak? I czy orientuje się ktoś jakie są koszty takiej zabawy?

 

Lampa musi byc homologowana z danym rodzajem zarowek lub zarnikow, a takiej do M07 w OBK/LGC ne uswiadczysz, wiec jakkbys nei kombinowal zgodnie z prawem tego nie zrobisz. Poza tym, aby auto dostalo homologacje musi miec obecnie uklad samopoziomowania reflektorow oraz ukl czyszczenia reflektorow.

IMO prosciej bedzie (niestety) zmienic auto na min My07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie polska Policja nie rozróżnia czy to są xenony, czy nie, i wcale nie zanosi się na jej nagły wzrost kultury technicznej....ten Policjant, który wie co to xenon, bo ma w swoim aucie, na ogół się nie czepia, a reszta nie wie co to w ogóle jest....czyli tak naprawdę potrzebujesz żarówki i przetwornice, i wsio :D , ale oczywiście robisz to jakby co na własne ryzyko... :twisted::D , żeby nie było na mnie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie polska Policja nie rozróżnia czy to są xenony, czy nie, i wcale nie zanosi się na jej nagły wzrost kultury technicznej....ten Policjant, który wie co to xenon, bo ma w swoim aucie, na ogół się nie czepia, a reszta nie wie co to w ogóle jest....czyli tak naprawdę potrzebujesz żarówki i przetwornice, i wsio :D , ale oczywiście robisz to jakby co na własne ryzyko... :twisted::D , żeby nie było na mnie.... :D

 

oj tak jak piszesz to bylo kilka lat temu, teraz jest inaczej. Nawet na TVN Turbo pokazywali fragment akcji w Warszawie, gdzie wylapywali jedynie auta z podejrzanymi xenonami i sprawdzali homologacje. Przy przegladzie tez zaczynaja to sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie polska Policja nie rozróżnia czy to są xenony, czy nie, i wcale nie zanosi się na jej nagły wzrost kultury technicznej..

 

To chyba u Ciebie... :roll:

 

Mnie jakiś czas temu wypytywał czy auto seryjne, czy mam katalizator i - HIT! - czy mam HOMOLOGOWANE KLOCKI DROGOWE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie polska Policja nie rozróżnia czy to są xenony, czy nie, i wcale nie zanosi się na jej nagły wzrost kultury technicznej....ten Policjant, który wie co to xenon, bo ma w swoim aucie, na ogół się nie czepia, a reszta nie wie co to w ogóle jest....czyli tak naprawdę potrzebujesz żarówki i przetwornice, i wsio :D , ale oczywiście robisz to jakby co na własne ryzyko... :twisted::D , żeby nie było na mnie.... :D

Nie prawda, znajomy już wymontowywał zeeennnony z allegro żeby dowód odzyskać... i to ładnych parę lat wstecz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że jak zamontujesz allegrowe ksenony to w przeciągu pół roku wypalisz odbłyśniki i będziesz całe reflektory wymieniał!!! Załóż sobie halogeny Osram Night Breaker PLus i będziesz miał jak xenon. Ja jeżdżę od 8 miesięcy i się jeszcze nie przepaliły więc wydaje mi się, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że jak zamontujesz allegrowe ksenony to w przeciągu pół roku wypalisz odbłyśniki i będziesz całe reflektory wymieniał!!! Załóż sobie halogeny Osram Night Breaker PLus i będziesz miał jak xenon. Ja jeżdżę od 8 miesięcy i się jeszcze nie przepaliły więc wydaje mi się, że warto.

 

mam pytanie a propos Twoich żarówek, właśnie się przymierzam do zakupu Osram "Night Breaker PLus" albo "COOL BLUE" zarówno H7, H3 i HB3.

 

Jezdze malo noca, w zdecydowanej wiekszosci tylko miasto, więc mniejsza o zasieg oświetlenia, bardziej jednak chodzi mi o to, żeby emitowało światło białe, czyli im bardziej podobne do ksenonów tym lepiej, bo drażni mnie żółta barwa serii.

 

Co do "długich" to nie ma wersji "Night Breaker PLus" a jedynie "Cool Blue", więc może wszystkie wymienione powyżej wybrać w wersji "cool blue"?

 

Jak jest u Ciebie? Czy "Night Breaker PLus" świecą na biało? i czy jest duża różnica w porówniu z żółtą barwą serii (oczywiście mowa o nowej, nie wypalonej żarówce seryjnej ;)

Dzięki z góry za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja zamontowałem xenony z allegro za 200zł barwa swiatła 5000K dołozyłem ładne spryskiwacze w zderzak, podłączyłem pod zbiornik i gitarra:) spryskując szybę spryskuje także lampy. Samopoziomowania nie posiadam;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...