Skocz do zawartości

montaż ksenonów - co potrzebne?


pawell407

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamontowałem xenony z allegro za 200zł barwa swiatła 5000K dołozyłem ładne spryskiwacze w zderzak, podłączyłem pod zbiornik i gitarra:) spryskując szybę spryskuje także lampy. Samopoziomowania nie posiadam;p

 

szkoda, że nie pomyślałeś o innych użytkownikch drogi, tych co oślepiasz :!: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem xenony z allegro za 200zł (..) Samopoziomowania nie posiadam;p
szkoda, że nie pomyślałeś o innych użytkownikch drogi, tych co oślepiasz :!: :evil:

A ten inny użytkownik drogi, oślepiony takimi ksenonami może wyjechać na przeciwny pas ruchu :(

 

Więc z czysto egoistycznego podejścia proponuję Dawido przemyślenie sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem xenony z allegro za 200zł (..) Samopoziomowania nie posiadam;p
szkoda, że nie pomyślałeś o innych użytkownikch drogi, tych co oślepiasz :!: :evil:

A ten inny użytkownik drogi, oślepiony takimi ksenonami może wyjechać na przeciwny pas ruchu :(

 

Więc z czysto egoistycznego podejścia proponuję Dawido przemyślenie sprawy...

 

.. a ja myślę że wszystko jest kwestią odpowiedniego ustawiania lampy ( jak będziesz miał "oryginalne" lampy źle ustawione to inny użytkownik drogi także może zjechać na przeciwny pas ruchu - czyż nie prawda ? ). Jak podejście do tematu przerabiania lampy jest "profesjonalne" to i nie ma problemów... Problemem jest niestety partactwo w montażu i ogrom dostępnych zestawów ksenonowych made in CHRL. Sam porównywałem w soczewce bi -ksenon żarnik D2S Philipsa i żarnik D2S z allegro (cena poniżej 20 pln) - wynik jest oczywisty - chińszczyzna daje ostro po oczach pomimo że ustawienie soczewki się nie zmieniło. Inna ogniskowa !. To samo tyczy się samej przetwornicy - "uniwersalna" daje trochę inną barwę niż oryginalna- czyli tylko ~4K a nie eksperymenty 6k czy też 8k. Czyli łatwo można policzyć - ksenon za 200 pln można sobie wsadzić do ... roweru bo do auto to się kiepsko nadaje. Takie jest moje zdanie do tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony fabryczne maja inny kształt wiązki i większy kontrast światło/cień niż reflektory halogenowe.

Ksenony mają granicę z prawej strony obciętą do poziomu. W halogenach tego nie ma i to mocno oślepia, kiedy widzisz samochód pod nieco innym kątem.

swiatla1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...