Skocz do zawartości

pedal hamulca miekki po zakrecie w GTku


fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chyba był poruszany ten problem, ale nie mogę go znaleźć w archiwum.

W GTku MY94 mam coś takiego. Pedał hamulca jest ogólnie zawsze dość miękki w porównaniu do innych aut, ale to nie problem. Problem pojawia się po przejechaniu ostro dwóch zakrętów. Wtedy to podczas pierwszego hamowania, auto hamuje dobrze, ale pedał wchodzi mocniej w podłogę. Pierwsze parę centymetrów ruchu pedała jest jakby bezwładne zupełnie. Hamulce są odpowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkletone łożyska? Łożyska w piastach przednich? Prawe jest prawie nowe. Lewe nie szumi, nie ma luzów na zawieszeniu. Płyn jest trochę kiepski... Ale taki płyn to raczej wcześniej się gotuje, niż po jednym ostrzejszym zakręcie nagle traci wlasciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA gdzieś słyszałem historię o tym że w ostro pokonywanych zakrętach, pod wpływem siły "odśrodkowej" mogą odsunąć się klocki od tarczy, wciskając tłoczki ciut w zacisk. Ale ile jest w tym prawdy to nie wiem.

Prawdy jest bardzo dużo. Jak już pisałem - łożysko nie musi wcale szumieć/huczeć, żeby mieć już luzy wystarczające do wciskania klocków. Przećwiczyłem to ostatnio u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że luzy na łożyskach powodują w zakręcie to, że tarcza "przemieszcza" się względem jarzma-zacisku. Co powoduje, jakby wciśnięcie do środka tłoczka hamulcowego. Następnie po wyjeździe na prostą jest wtedy luz między tarczą, klockiem, tłoczkiem.

 

Sprawdzę jeszcze raz luzy na łożyskach i zobaczę, ale i tak nie wierze w tą przyczynę w moim przypadku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...