Skocz do zawartości

N/A czy Turbo do wyciągania skutera z wody


Apacz

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę już znalazłem za pośrednictwem szukajki. Wiem, że z normalnym ciągnięciem przyczepki nie będzie problemu, ale mam trochę wątpliwości. Może ktoś robi(ł) takie rzeczy i podpowie.

Mam Forestera 2.0 N/A MY07 z reduktorem. Zamierzam z dziesięć, piętnaście razy w roku zwodować i wyciągać z wody skuter na przyczepce, również w miejscu gdzie jest piaszczysty zjazd, taki, że trzeba wjechać do wody tylnymi kołami. Czy mój forek sobie poradzi, czy lepiej zamienić go na 2.5XT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh.. fajnie to musi wyglądać foresterkiem :D widziałem jednego dnia jak dwa mercedesy (viano chyba)obok siebie się próbowały wydostać :D ni drgnęły.. tylko w dół.. ale chłopaki byli przygotowani :D(saperki,deski) dało rade.. ale wyobrażam sobie jak to musiało by wyglądać jak taki delikatny foresterek obok odjeżdża :D

ostatnia reklama w 50 sekundzie, tylko że asfalt :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrące 3 grosze. Foresterem wyciągałem 1,1 tonowy jacht na sliskim od mulu i zielska slipie we Włocławku. żadne inne auto z napędem na jedna oś nie dało rady. A Foresterem ot tak. Zazwyczaj wożę jacht micro 450 kg + przyczepą 220 kg i nawet na błotnistym podjeżdzie nie miałem problemu. :D

... także poradzi sobie jak żaden inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, szczególnie jako i Gazikowi. Byliście błyskawiczni i po waszych postach od razu zadzwoniłem do firmy montującej haki. Dwie godziny później miałem już założony hak, a kolejne dwie godziny później wodowałem już skuter na Jeziorsku.

Pojechałem specjalnie w miejsce gdzie jest najtrudniejszy podjazd, czyli wyjazd z wody to piasek o sporym nachyleniu, a w wodzie wypłaszczenie więc trzeba wjechać niestety do wody, żeby skuter wsunąć na przyczepkę. Auto wyszło z wody razem ze skuterem bez zająknięcia, oczywiście z zapiętym reduktorem. Wygląda więc na to, że mieliście rację - N/A daje radę :).

To oznacza, że nie zamieniam Forka na turbo. To mnie cieszy bo mam pewny egzemplarz, a kupno innego to znowu ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...