Skocz do zawartości

Wydech H&S od Imprezy 01/07 czy podejdzie do Forka 05 2.5XT?


Jamal_013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie.

Czy Wydech:

http://www.haywardandscott.com/subaru/impreza-new-age/subaru-h-and-s-new-age-backbox.html

 

podejdzie do mojego forka?

Forester 2.5XT przed liftem '05

 

Pytam bo mam okazję kupić za 500zł (wydaje się że tanio) nowy, używany tydzień aż imprezka wjechała w drzewo.

Więc naprawdę zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal_013, Na 100% będzie pasował.Tym, że będzie trochę schowany pod zderzakiem, to się nie przejmuj.

Będzie tak bardziej "incognito".Potrzebujesz tylko dwie dłuższe gumy do wieszaków(rozstaw otworów 60mm,średnica otworów 15mm).Takie gumy robią np.do Land Rovera.

Kupuj ten tłumik nawet się nie zastanawiaj minuty , bo ci ktoś podkupi.Super dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowany wydech zwiększa niemało głośność wydechu w kabinie, dobrze dobrany jest cichy w środku

wiesz może ile powinien wystawać, żeby było cicho :wink: :?:

mysle, ze cos takiego zalatwi sprawe...

 

gf6k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem ten temat, i mogę tylko mówić o swoich odczuciach.

Przy 2,5" backboxie różnice w dzwięku między wersją bardziej schowaną od WRX-a, a wersją z dłuższą lufą od Forka, są bardzo małe.

O czym tu prawić,za te pieniądze nowy H&S to warto kupić, nie spodoba się dzwięk to zawsze można sprzedać bez straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal_013, trzeba przerobić wieszaki i może trochę przedłużyć rurę dolotową do tłumika żeby nie chował się pod zderzakiem... każdy lepszy spec od tłumików to ogarnie :D

więc kupuj :)

 

-- Wt sie 02, 2011 11:58 am --

 

i moje foty :mrgreen:

 

27102010020.th.jpg

27102010022y.th.jpg

27102010021.th.jpg

 

-- Wt sie 02, 2011 12:00 pm --

 

Będzie krótki i będzie schowany pod samochodem co najmniej 10 cm musi być dłuższy

 

stąd H&S wrx a Forek to dwa różne modele

 

 

właśnie o 10cm przedłużałem rurę co widać na fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciut ponad obrys:) aby było ciszej

 

TARPAN ja akurat zauważyłem różnicę dosyć znaczącą przy h&S wrx a foresterowym w Forku , a temat wałkowałem z kilka dobrych razy z paroma klientami , włącznie sam doświadczałem w moim starym Forku STurbo dawno temu w 2002 roku :) o kurcze jak ten czas leci..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciut ponad obrys:) aby było ciszej

 

TARPAN ja akurat zauważyłem różnicę dosyć znaczącą przy h&S wrx a foresterowym w Forku , a temat wałkowałem z kilka dobrych razy z paroma klientami , włącznie sam doświadczałem w moim starym Forku STurbo dawno temu w 2002 roku :) o kurcze jak ten czas leci..:(

czyli wniosek nasuwa sie prosty: jak ktos chce, aby w Forku bylo glosniej i taniej, to kupuje wydech dedykowany do WRX/STi (bo one zazwyczaja sa latwiejsze do zdobycia), a jak ktos chce ciszej i bardziej kawiorowo, to kupuje wydech dedykowany do Forka :P

 

 

 

p.s. ja mam obecnie H&S, dedykowanego do Forka... 8) ale juz niedlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w Forku nikomu nie przeszkadza, że końcówka tłumika nie wystaje poza obrys zderzaka.

Podobnie schowany będzie H&S od WRX-a.

 

Przy krótszym H&S owszem będzie ciut,ciut głośniej ze względu na bagażnik Forestera, który działa jak skrzynia rezonansowa.

Jednak coś za coś.To co u siebie jednak zauważyłem, to przy uchylonej szybie lepiej i wyrażniej słychać krótszy niż dłuższy.

Można powiedzieć, że krótsza wersja jest dla uszu kierowcy, a dłuższa dla uszów przechodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie w Forku nikomu nie przeszkadza, że końcówka tłumika nie wystaje poza obrys zderzaka (...)

sluszna uwaga :)

ba, powiem nawet wiecej: jak ktos lubi uzywac Forka w lekkim terenie, to krotszy tlumik ma ten dodatkowy plus, ze trudniej go uszkodzic (tzn. kazdy mozna uszkodzic, ale dluzszy latwiej niz krotszy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...