Skocz do zawartości

Subaru WRX STI [VA] (MY15=>MY18/MY22)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z filmu powyżej ma bardzo fajny kanał na YT. Do niedawna nawet poruszał się BRZetem, niestety, z tego co pamiętam, sytuacja finansowa zmusiła go do sprzedaży. Zachęcam do subskrypcji, może szybciej się odkuje. :) :)

Witam kolege.

 To biale BRZ na bełchatowkich nr rejestracyjnych czasem nie jest twoje ? :o

(czesto kolega na watek BRZ zaglada ;) )

Edytowane przez wasz_hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega z filmu powyżej ma bardzo fajny kanał na YT. Do niedawna nawet poruszał się BRZetem, niestety, z tego co pamiętam, sytuacja finansowa zmusiła go do sprzedaży. Zachęcam do subskrypcji, może szybciej się odkuje. :) :)

Witam kolege.

 To biale BRZ na bełchatowkich nr rejestracyjnych czasem nie jest twoje ? :o

(czesto kolega na watek BRZ zaglada ;) )

 

 

Chciałbym (dlatego tak często tutaj zaglądam)  :wub: , ale niestety nie. A białym BRZ powozi jakaś pani, i z tego co zauważyłem nikt jej jeszcze nie pokazał jak poprawnie takim autem pokonać rondo.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum, w sierpniu odbieram nowego(170km przebiegu) WRX'a STI model 2015, chciałem dać znać osobą które mają możliwość zakupu samochodu za granicą, czyt. w Czechach, że wersja dostępna u naszych sąsiadów jest zdecydowanie przyjemniejsza od tych dostępnych w Polsce, nie wspominając o cenie i braku vatu:) Samochód ma lekki przebieg, ale dzięki temu, za te 170km dostałem 15 tys zł rabatu, myślę, że było warto:)

 

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum, w sierpniu odbieram nowego(170km przebiegu) WRX'a STI model 2015, chciałem dać znać osobą które mają możliwość zakupu samochodu za granicą, czyt. w Czechach, że wersja dostępna u naszych sąsiadów jest zdecydowanie przyjemniejsza od tych dostępnych w Polsce, nie wspominając o cenie i braku vatu:) Samochód ma lekki przebieg, ale dzięki temu, za te 170km dostałem 15 tys zł rabatu, myślę, że było warto:)

 

 

Pozdrawiam

Daniel

Chyba jakiś broker ;) Udzielasz również gwarancji ? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możliwość pełnego odliczenia, oczywiście jeżeli jest to firma

 

przecież VAT trzeba będzie naliczyć w ramach zakupu wewnątrzwspólnotowego ;-)

 

co umożliwi rejestracje auta w PL jak też jego ewentualne odliczenie zgodnie ze stosownymi przepisami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, są tacy, co rejestrują firmę w Czechach czy na Słowacji i tam kupują auto i tam rejestrują, ale widać wśród nich są i tacy, co nie czytają regulaminu i na dzień dobry proszą się o bana. Nie zakładam ich złej woli ;)

 

A z drugiej strony, bardzo jestem ciekaw w czym STI z Czech jest przyjemniejszy od SIP-owego...

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z drugiej strony, bardzo jestem ciekaw w czym STI z Czech jest przyjemniejszy od SIP-owego...

 

Ma więcej wspólnego ze Skodą :P

 

Tak, nazwy wersji - nasz TOP to tam Sport, nasz 000 to tam Active, czyli całkiem jak Fabia :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś broker ;) Udzielasz również gwarancji ? :biglol:

 

Żaden broker, po prostu mówię to jako ciekawostka, a gwarancji nie udzielam ;) już jest ;)

 

 

 

przecież VAT trzeba będzie naliczyć w ramach zakupu wewnątrzwspólnotowego ;-) co umożliwi rejestracje auta w PL jak też jego ewentualne odliczenie zgodnie ze stosownymi przepisami

 

Rejestracja w CZ - myślałem, ze to jasne ;)

 

 

 

Coż, są tacy, co rejestrują firmę w Czechach czy na Słowacji i tam kupują auto i tam rejestrują, ale widać wśród nich są i tacy, co nie czytają regulaminu i na dzień dobry proszą się o bana. Nie zakładam ich złej woli ;)

 

Nie jest to żadna reklama czy coś w tym stylu, tak jak wspomniałem powyżej, napisałem to jako ciekawostka dla innych ;)

 

 

 

A z drugiej strony, bardzo jestem ciekaw w czym STI z Czech jest przyjemniejszy od SIP-owego...

Różni się wyposażeniem, detalami, dla mnie na +.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez L00rD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRóżni się wyposażeniem, detalami, dla mnie na +.

Przyznam uczciwie, że język czeski znam słabo, ale jak patrzę na dane o STI na subaru.cz to różnic w stosunku do aut oferowanych na naszym rynku nie widzę żadnych. Zdradź więc tę tajemnicę i napisz gdzie one są.

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyznam uczciwie, że język czeski znam słabo, ale jak patrzę na dane o STI na subaru.cz to różnic w stosunku do aut oferowanych na naszym rynku nie widzę żadnych. Zdradź więc tę tajemnicę i napisz gdzie one są.

 

Tak jak wspomniałem nie ma tego dużo, a mianowicie, w Polsce wersja ze spojlerem jest wersją niższą, w CZ, jest odwrotnie, wyższą wersją jest wersja ze spojlerem, porównójąc obie wersje, na plus dla mnie, zaznaczam dla mnie, w wersj CZ jest:

- nawigacja + nagłośnienie Harman,

- automatycznie włączane światła,

- czujnik deszczu,

- system bezkluczykowy,

- kamera cofania(w wersji PL chyba brak?)

Obie wersje mają Alcantarę, w CZ to ta niższa wersja ma pełną skórę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie nadążam, ale wynika z tego, że czeska droższa wersja to ta nasza tańsza. Czeski film :rolleyes:

 

Ale chyba nie tak do końca. Spoiler to akurat nie ma znaczenia, bo i do naszych 000 jest po prostu montowany (pewnie przez importera), a do TOP nie. Natomiast cała reszta wygląda tak samo: Active = 000, Sport = TOP:

 

http://subaru.cz/2015sti_active.html

 

http://subaru.cz/2015sti_sport.html

 

i nasze: http://subaru.pl/2015sti_lineup.html

 

I jakby nie patrzeć, to sport jest droższa: http://www.subaru.cz/download/ceniky/CENIK_SUBARU_WRX_STI_MY15.pdf

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ketivv powiedział przecież VAT trzeba będzie naliczyć w ramach zakupu wewnątrzwspólnotowego ;-) co umożliwi rejestracje auta w PL jak też jego ewentualne odliczenie zgodnie ze stosownymi przepisami   Rejestracja w CZ - myślałem, ze to jasne

 

 oczywiście jak i tak masz firmę w CZ to ma to sens ale zakładanie jej dla jednego auta przy różnicy odliczenia VAT w kwocie ok 15 k pln powiedzmy raz na 3-5 lat hm... dyskusyjna teza 

 

natomiast wiem, że ludzie mają celowo założone w innych krajach, żeby tam rejestrować swoje samochody ale nie przy kwotach o których tu rozmawiamy

 

15 k pln VAT /36 mc - 416 zł/mc po to się firmy nie opłaca otwierać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast cała reszta wygląda tak samo: Active = 000, Sport = TOP:

 

Powiedzmy podobnie, w wersji PL - TOP mamy skórę i szyberdach, brak spojlera, w wersji CZ - Sport, mamy alcantarę, brak szyberdachu i spojler. Ciekawe jest to, że na stronie CZ wersja Sport ma skórę, a w PDF i w rzeczywistości już nie. W każdym bądź razie to importer decyduje jak ma wyglądać dana wersja wyposażenia B)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak czeski film. Zatem skupię się na ofercie krajowych dealerów ;)

 

Juz wiem - zamówię u nas tańszą wersję 000 i będę mógł w Czechach szpanować, że mam droższą :biglol:

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oczywiście jak i tak masz firmę w CZ to ma to sens ale zakładanie jej dla jednego auta przy różnicy odliczenia VAT w kwocie ok 15 k pln powiedzmy raz na 3-5 lat hm... dyskusyjna teza

 

Oczywiście, że tak, zakładanie firmy po to aby kupić samochód, jest kompletnie bez sensu, poza tym aby otrzymać finansowanie, firma musi przynosić dochody przez minimum rok i to trzeba przedstawić. Pisałem to do osób które już taką firmę posiadają, lub posiada ktoś zaufany. Wiesz, dla mnie jest to już trzeci samochód zakupiony w republice, suma samych podatków vat które zaoszczędziłem kupując samochody tam, a nie u nas w kraju wynosi blisko 0,5 mln koron, plus brak zwiększonej akcyzy od pojazdów powyżej 2000cm3 to kolejne kilkanaście % w kieszeni, przy jednym samochodzie to nic, ale uwierz mi, przy kilku, robi się naprawdę ładna suma ;) To tak w gwoli ścisłości ;)

 

A wracając do tematu WRX STI 2015, mam pytanie odnośnie gwarancji, czy w nowym samochodzie, założenie sportowych końcówek układu wydechowego, bez konieczności ingerencji w komputer, wiąże się z utratą tej gwarancji?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A wracając do tematu WRX STI 2015, mam pytanie odnośnie gwarancji, czy w nowym samochodzie, założenie sportowych końcówek układu wydechowego, bez konieczności ingerencji w komputer, wiąże się z utratą tej gwarancji?

No to teraz o takie rzeczy chyba musisz pytać na forum.subaru.cz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście, że tak, zakładanie firmy po to aby kupić samochód, jest kompletnie bez sensu, poza tym aby otrzymać finansowanie, firma musi przynosić dochody przez minimum rok i to trzeba przedstawić. Pisałem to do osób które już taką firmę posiadają, lub posiada ktoś zaufany.
 

 

fakt, nie pomyślałem, że posiadanie firmy w CZ jest tak popularne :-)

 

 

 

chciałem dać znać osobą które mają możliwość zakupu samochodu za granicą, czyt. w Czechach, że wersja dostępna u naszych sąsiadów jest zdecydowanie przyjemniejsza od tych dostępnych w Polsce, nie wspominając o cenie i braku vatu:)

 

 

możliwość zakupu w CZ to ma każdy z nas a to nie jest równoznaczne z możliwością z użytkowaniem zakupionego tam auta zgodnie z czeskimi przepisami fiskalnymi

 

w CZ jest 5-cio letnia gwarancja na Subaru ?

 

na cenę atrakcyjniejszą jak w PL cenę niewątpliwie wpływ ma nasza akcyza na auta o poj. powyżej 2.0 dm3

 

w efekcie końcowym w CZ taki STI to tanie auto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fakt, nie pomyślałem, że posiadanie firmy w CZ jest tak popularne :-)

 

Rozmawiając z jednym dealerem Subaru w Polsce, śmiem twierdzić, że coraz popularniejsze ;)

 

 

 

w CZ jest 5-cio letnia gwarancja na Subaru ?

 

Tak - 5lat/200 tys km - chociaż nie wydaje mi się, żeby była to pełna gwarancja na tak długi okres.

 

 

 

na cenę atrakcyjniejszą jak w PL cenę niewątpliwie wpływ ma nasza akcyza na auta o poj. powyżej 2.0 dm3 w efekcie końcowym w CZ taki STI to tanie auto :-)

 

Akurat tak się składa, ze importer w PL zrobił naprawdę dobrą cenę na ten model, porównując ją z ceną w CZ, są zbliżone, a przecież dochodzi jeszcze nasza akcyza B)

 

 

 

No to teraz o takie rzeczy chyba musisz pytać na forum.subaru.cz :P

 

Wolę zapytać tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja udzielona w jednym kraju EU musi działać na wszystkie pozostałe. to tak w kwestii gwarancji:)

Zgoda.ale zmiany w aucie tolerowane przez importera czeskiego wcale nie muszą być tolerowane przez SIP i na odwrót. Dlatego, pisząc całkiem poważnie, najlepiej zapytać importera,u którego się kupiło auto i który jest gwarantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...