Skocz do zawartości

Głośniki do OTB MY 10


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Zamierzam zmienić to coś co udaje, że gra w moim samochodzie może ktoś jest w stanie powiedzieć jakie głośniki tzn wymiarowo pasują do OTB bo przecież tego to się słuchać nie da....Nie wiem sam jak ale te głośniki co udają że grają w drzwiach to poprostu ŻENADA jak można oszczędzać nawet na tym, żeby nie było słychać jak roleta z tyły napier...a.

 

Swoją drogą wiem, że paru z Was już to zrobiło także sugestie MILE widziane zaś za dokładne wymiary napój o barwie złocistej chętnie postawię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wiem, że paru z Was już to zrobiło także sugestie MILE widziane zaś za dokładne wymiary napój o barwie złocistej chętnie postawię :-)

Pasować będą głośniki średnio/nisko-tonowe o wymiarze 165mm (głębokość do ~90 mm). Jeżeli chcesz wymienić tylko głośniki (osobiście z tej operacji nie byłem zadowolony, ale są osoby na forum które sobie taką modernizację chwalą) poszukaj głośników 4 Ohm o wysokiej skuteczności > 90 db.

 

Najlepiej jednak od razu zainwestować we wzmacniacz, ale wszystko zależy od planowanego budżetu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po takim zabiegu, wywaliłem coś co udawało głośniki(to co wkładają w drzwi jest naprawdę śmiechu warte) i założyłem sobie z poprzedniego samochodu + wytłumienie drzwi efekt jest naprawdę bardzo przyzwoity.Rozmiar jest standard 165, nie wiem jak sprawa dystansów ale skoro mi to zrobili to chyba żaden problem.Radio zostało seryjne.Operacja kosztowała 500zł ale jak wspomniałem głosniki już miałem.Różnica w odsłuchu=przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po takim zabiegu, wywaliłem coś co udawało głośniki(to co wkładają w drzwi jest naprawdę śmiechu warte) i założyłem sobie z poprzedniego samochodu + wytłumienie drzwi efekt jest naprawdę bardzo przyzwoity.Rozmiar jest standard 165, nie wiem jak sprawa dystansów ale skoro mi to zrobili to chyba żaden problem.Radio zostało seryjne.Operacja kosztowała 500zł ale jak wspomniałem głosniki już miałem.Różnica w odsłuchu=przepaść

 

 

wymiana głośników + wytłumienie drzwi za 500pln ? Daj namiar na tak tanich fachowców.

Od dłuższego czasu przymierzam się do te operacji ale ciągły brak czasu.....

W każdym razie byłem u dwóch "fachowców" w tej dziedzinie i obaj powiedzieli mniej więcej to samo.

Jak wyżej głośniki 165mm ale odradzali mi te z najwyższej półki np. Focal 165KR jeżeli nie będzie dodatkowego wzmacniacza. Seryjny ma ok. 15 - 20W i przy małym poziomie głośności nie pociągnie. Na przód zaproponowali dwudrożne ok. 60W 90dB a na tył trójdrożne o podobnej mocy ale to mieli dobrać po założeniu przodu. Kosz operacji 900 - 1.000pln. Wytłumienie drzwi koszt. 200 - 300pln.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tylko przód, temat załatwiał mi dealer ze swoją znajomą firmą, zestaw jaki założyłem to Blaupunkt Velocity V662 czy coś takiego, ale tak jak pisałem kupiłem te głośniki parę lat temu do poprzedniego samochodu.Tyłu na razie nie ruszałem i chyba ruszał nie będę.Efekt wg mnie jest bardzo fajny.Wiadomo że lepiej byłoby ze wzmacniaczem, ale w tym wypadku fajnie byłoby założyć subwoofer itd. a to już zupełnie inna kwota się robi. Poza tym jak założysz dobry wzmacniacz to Cie zacznie kusić żeby założyć lepsze radio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja kosztowała 500zł ale jak wspomniałem głosniki już miałem.Różnica w odsłuchu=przepaść
Dobra cena jeśli:

1. Użyto lekkich i nietoksycznych materiałów

2. Nie oklejono całych drzwi "na konserwę", co IMO daje wzrost masy nieproporcjonalny do korzyści akustycznych w porównaniu z wyklejeniem częściowym.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...