Skocz do zawartości

Forek XT automat a manual


Benmar

Rekomendowane odpowiedzi

Benmar,

daj spokój lepiej nie pytać :evil::mrgreen:

 

Oczywiście, kupa kasy poszła w tzw. gwizdek, czyli na gadzety, które nic nie dawały poza tzw. współczynnikiem szacunu na dzielni :mrgreen:

 

Generalnie, z wymianą zawiasu i hamulców, można się zamknąć w 15 tys. PLN spokojnie. Jeno z głową trzeba. I warto słuchać ludzi, którzy na tym zęby zjedli (siebie broń Boże nie mam na myśli).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. A tak serio, to 6MT ze sterownikiem DCCD to jest absolutnie najlepsza opcja. Chwalę AT bo mam ( :mrgreen: ) ale dzień zmiany na 6MT będzie jednym z piękniejszych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
fxt 2 2.5t 5mt

 

obroty km/h

(...)

3000 120

3500 140

4000 160

 

u mnie na 5. jest tak samo. S-Turbo 2.0T + 5mt.

 

6MT ze sterownikiem DCCD to jest absolutnie najlepsza opcja

raz przejechałem się STI z 6MT, bez dccd, i fakt, ta skrzynia to cudo. precyzja, króki skok, fajnie by było taką kiedyś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz przejechałem się STI z 6MT, bez dccd, i fakt, ta skrzynia to cudo. precyzja, króki skok, fajnie by było taką kiedyś mieć.

 

Tomek, jedyne 15 tys. PLN i mamy. Ja kurna zrobię wiele (nie wszystko rzecz jasna) aby mieć ten napęd u siebie. Marzenie Brachu :idea: 8)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Z ostatnich wiadomości - robię dużo albo jeszcze więcej aby rozsypać wreszcie te 4EAT, praktycznie non-stop pod odcinką trzymam....I patrz, cholera jedna wytrzymuje, nie chce się wysypać :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, Grzesiek_67,

analizowałem temat swapu i wchodzi na to, że skrzynia to dopiero początek

Wg moich badań, różne maja różne przełożenia główna ale nie koniecznie... porównywałem sti z DCCD oraz bez.

Za skrzynią idzie dyfer, 4,444 czyli bardzo krótki.

 

może to oznaczać, że 6 bieg będzie jak 5 w 5mt więc teoretyczny cel czyli 120/h 2krpm nie jest możliwy do osiągnięcia.

 

kukałem w uk, ceny skrzyń z buga to 15k to chyba ze wszystkim, bo skrzynia i dyfer to dopiero początek a to można mieć w dużo mniejszej cenie niż 15k. Półośki są inne, więc czy przypasują seryjne zwrotnice?

 

ktoś, ktoś kto naprawdę dobrze ogrania temat chyba byłby wstanie wylistować ilość gratów do podmianki.

 

pomimo braku ciszy przy 120km/h fajnie mieć krótsze biegi w pancernej skrzyni, :mrgreen:

 

Pozdrawiam

 

p.s.

Ostatnio jak wkurzałem 350z to doszedł mnie dopiero przy 120/h bo na 3 już nie idzie tak mocno :mrgreen:

w każdym razie pogrążyłem go na dość starym bardzo nierównym odcinku asfaltu (tzd, obok lotu, przed tunelem :twisted: , :mrgreen:

forek nawet nie poczuł a klient w 350 na pierwszej nierówności bardzo zwątpił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia to dopiero początek

wiadomo, półosie, wał, dyfer, zwrotnice, piasty, chyba przednia belka, itd itp itd itp... normalka, żadna nowość.

 

teoretyczny cel czyli 120/h 2krpm

a czyj to cel, bo raczej nie mój, i nie Grześka - nie po to się montuje 6mt :)

 

kto naprawdę dobrze ogrania temat chyba byłby wstanie wylistować ilość gratów do podmianki

było nieraz na forumie, chociażby via Carfit.

 

obok lotu, przed tunelem

lubię ten tunel, mimo że mega krótki, otwieram okna i ogień Flames.jpgbef5f8a6-65ee-42ea-8318-041c9ed7d50eSmall.jpg

:mrgreen:

 

podobnie w Sopocie, przy molo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, Grzesiek_67,

analizowałem temat swapu i wchodzi na to, że skrzynia to dopiero początek

 

Pisząc o swapie skrzyni na 6MT STi, mam na myśli wszystko. I skrzynię, i tylny dyfer, i półosie i wał. Bardzo możliwe, że również zwrotnice z piastami. I w 15k PLN na pewno da radę się wyrobić ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę tak, wszystkie dotychczasowe moje samochody były,są AT, tylko wrx MT. Było ich trochę, z całym szacunkiem chylę czoła do leciwej już przecież skrzyni subaru z imprezy 97. nie ma ze mną lekko i nigdy się nawet nie zastanowiła co ma robić. rewelacja. myślę, że ciężko ją zabić. forka też szukam tylko AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...