Skocz do zawartości

Ubezpieczenia OC i AC


vince_snd

Rekomendowane odpowiedzi

Skocz do jakiejś multiagencji i niech szukają Ci, gdzie najtaniej. Tylko trzymaj się wersji, że ma być to liczone tak jak w PZU, przy tych samych kryteriach i od tej samej wartości auta. I dopytuj ciągle czy nie ma amortyzacji, wyłączeń, franszyz, udziałów własnych. Wtedy porównasz ceny.

 

A jak chcesz by Ci ktoś TU wyliczył ile wyjdzie w innym zakładzie ubezpieczeń to jest jeszcze parę niewiadomych, a koniecznych do wyliczenia składki. Np.:

 

- miejsce zarejestrowania auta (czy B-stok czy Wawa),

- wiek właściciela(i) pojazdu,

- wysokość zniżek AC/OC (a właściwie liczba lat bezszkodowego przebiegu - patrz "wykład" Gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończy mi się ubezpieczenie auta i szukam fajnej oferty. W PZU za moją imprezę (pakiet AC/OC/NW z 0% udziału własnego, bez liczenia amortyzacji, stała wartość auta przez rok, ori części w ASO i przy wartości rynkowej 54800 PLN) mam zapłacić 3800 PLN. :roll: Zna ktoś korzystniejszą ofertę?

 

Dzwoniłem do różnych Direct ale tam mega zaniżają wartość auta i liczą amortyzację oraz przynajmniej 10 % udziału własnego.

 

zajrzyj do nich:

 

http://www.cuk.com.pl/

 

powinni Ci pomóc.

 

mnie go 14 letniego GTka załatwili nawet AC 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miejsce zarejestrowania auta (czy B-stok czy Wawa),

- wiek właściciela(i) pojazdu,

- wysokość zniżek AC/OC (a właściwie liczba lat bezszkodowego przebiegu - patrz "wykład" Gumy)

 

Zapomniałem napisać:

 

Warszawa, wiek 35, zniżki OC - max, AC - 50%. Do tej pory głównie PZU, prawo jazdy od 16 lat, parking strzeżony, bez modyfikacji.

 

-- 16 maja 2012, o 15:28 --

 

zajrzyj do nich:

 

http://www.cuk.com.pl/

 

powinni Ci pomóc.

 

Dzięki, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, cenę masz chyba nie taką złą w tym PZU :roll: Ja dwa miesiące temu zapłaciłem 3200 zł za pakiet OC/AC za 15-letniego GT'ka :evil: Ale zniżki mam mniejsze :wink:

 

Byłem wcześniej w podanym tutaj CUK - na miejscu można fajnie porównać oferty, choć akurat ja i tak skorzystałem z PZU (oni go nie mają).

 

Kubeusz, AC dla samochodów mających ponad 10 lat oferuje PZU, Warta i chyba ktoś jeszcze, więc wybór mamy mocno ograniczony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonię już do kolejnej ubezpieczalni i każda z nich masakrycznie zaniża wartość auta. Usłyszałem już nawet 34 tysiące... :shock: A maksymalnie 41 tys. (i nie ma możliwości jej zwiększenia!) To jakaś paranoja - co z tego, że płacisz niską składkę, jeżeli w przypadku kradzieży stracisz nawet do 20 tysięcy. Jak na razie jedynie PZU podaje realną wartość rynkową, czyli 54.200 PLN. Zaliczyłem już LINK, ALLIANZ, LIBERTY. WTF? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończy mi się ubezpieczenie auta i szukam fajnej oferty. W PZU za moją imprezę (pakiet AC/OC/NW z 0% udziału własnego, bez liczenia amortyzacji, stała wartość auta przez rok, ori części w ASO i przy wartości rynkowej 54800 PLN) mam zapłacić 3800 PLN. :roll: Zna ktoś korzystniejszą ofertę?

 

Dzwoniłem do różnych Direct ale tam mega zaniżają wartość auta i liczą amortyzację oraz przynajmniej 10 % udziału własnego.

 

 

Allianz Direct

tu masz masz moją polisę:

 

image001hk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony.

Cena mega niska za pakiet.

 

 

Jak będziesz likwidował szkodę i tak policzą po cenie rynkowej. (Audatex, Eurotax)

 

Chyba, że będziesz miał klauzulę :gwarantowana suma ubezpieczenia", to w przypadku kradzieży czy szkody całkowitej, muszą wypłacić kwotę z polisy. A tak, i tak będą chcieli Cie orżnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja ma swoją 13 letnią Astrę w Inter Risk i mam cały pakiet OC+AC+NNW+Assistance(do 50km). Nie wiem jak jest z likwidacją szkód, bo tak owych jeszcze nie miałem. Ale byłem w piatek u nich z zapytaniem o ubezpieczenie Legacy (które planuje kupić) MY06 2.0N/A, to wycenili na 40tyś (ale mogli wiecej) bez wkładu własnego, nowe części w ASO, płatności bezpośrednio do zakładu który naprawia auto(bezgotówkowo).

Pytałem tez o Legasia MY06 2.5N/A to koleś miał widełki od 43tyś do 51tyś. Warunki jak wyżej.

W pierwszym przypadku suma ubezpieczenia wyszła coś koło 2300, w drugim 2600.

Maja teraz promocję -30% na AC do konca maja chyba. Z tym, ze samochód miałby byc zarejstrowany w małym mieście do 10k mieszkańców, a nie w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz likwidował szkodę i tak policzą po cenie rynkowej. (Audatex, Eurotax)

 

Tylko dlaczego takie rozbieżności w odczytywaniu owych cen rynkowych pomiędzy ubezpieczalniami? PZU wartość auta ustala na 54.200 PLN (realna), a ALLIANZ - 41.000 PLN (kosmiczna). :shock: Wychodzi tak samo jak za MY2003... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak nie masz wkładu własnego oraz nie chcesz amortyzacji i rozliczenie jest bezgotówkowe bezpośrednio z zakładem naprawczym, to nie bardzo mogę zrozumieć jakie znaczenie ma wycena auta, skoro i tak do naprawy użyją nowych części. Oczywiście nie licząc tego że przy wyższej wycenie auta suma ubezpieczenia rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU wartość auta ustala na 54.200 PLN (realna), a ALLIANZ - 41.000 PLN (kosmiczna). :shock: Wychodzi tak samo jak za MY2003... :roll:

Kazdy ustala wartosc samochodu na podstawie wlasnych wytycznych, czyt systemu. Stad sa te rozbieznosci. Zanizanie wartosci auta jest tez systemem...dla paru ubezpieczalni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo mogę zrozumieć jakie znaczenie ma wycena auta

 

To proste. Po pierwsze: jak Ci ukradną auto dostaniesz 41 tysi zamiast 52, a po drugie: ubezpieczalnia ma niższy próg tzw. szkody całkowitej, co wiadomo czym skutkuje....

 

-- 26 maja 2012, o 12:02 --

 

Po przeanalizowaniu prawie wszystkich ofert największych firm na rynku wychodzi, że najkorzystniejszą opcję ma AVIVA. Do tego najlepsza obsługa klienta i najprzejrzystsze OWU. Tu na forum też ktoś potwierdzał dobrą współpracę z tą firmą. Słyszeliście o jakichś problemach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma czegoś takiego, jak najlepsza ubezpieczalnia. Każda ma inny target i niestety trzeba sie za każdym razem naszukac, zeby wybrać coś najkorzystniejszego.

 

Dokładnie dużo też zależy od konkretnych ludzi pracujących dla danych ubezpieczalni.

 

Przede wszystkim trzeba uważać przy AC na sformułowania takie jak:

-franszyza

-udział własny

-limit kilometrów

-redukcja sumy ubezpieczenia

-redukcja wartości ubezpieczenia

 

i wiele wiele innych:) Najważniejszy jest uczciwy sprzedawca który objaśni czym grozi tańsze ubezpieczenie i za co płacimy przy droższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dużo też zależy od konkretnych ludzi pracujących dla danych ubezpieczalni.

 

Przede wszystkim trzeba uważać przy AC na sformułowania takie jak:

-franszyza

-udział własny

-limit kilometrów

-redukcja sumy ubezpieczenia

-redukcja wartości ubezpieczenia

 

Na szczęście przestudiowałem pilnie OWU i przemaglowałem panią z obsługi klienta prawie godzinę zadając wszelkie możliwe pytania i domagając się konkretnych warunków. Dzisiaj zawiązałem umowę z AVIVĄ i wydaje mi się, że jest optymalna.

 

Mi AVIVA policzyła drożej samo OC niż ALLIANZ cały pakiet OC+AC.

 

Nie wiadomo dlaczego ALLIANZ szacuje wartość mojego auta na 41 tys. i nie mogłem tego zmienić. W związku z tym ich olałem. Wolałem zapłacić więcej w AVIVIE, ale mieć gwarancję wypłaty w razie kradzieży grubo ponad 50 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś czy w razie kradzieży nie stosują udziału własnego?

 

Oczywiście, wielokrotnie, żeby się nagrało w rozmowie. :wink: Mam 0% udziału własnego w naprawie szkody oraz w przypadku kradzieży. Również 0% amortyzacji części przy rozliczeniu bezgotówkowym, części oryginalne, naprawa ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...