Skocz do zawartości

Podświetlenie tablicy wskaźników


JaNw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

  FORESTER SF POLIFT

Z racji, że zagubiłem noszone w kieszeni żarówki z oprawkami od podświetlenia włączników p/mgielnych p/t, przycisku spryskiwaczy reflektorów oraz regulacji wysokości świateł :huh: mam dwa pytania do Was:

 

1. Czy tylko aso pozostaje czy może inne sklepy dysponują tym? Nie chcę raczej płacić po kilkadziesiąt złotych za sztukę? :) doszukalem się, że są to żarówki z oprawą MF15/16 i pełno tego w technologii LED... wiem tylko gdybym miał stare oprawki to bym włożył w opraweczki żaróweczki całoszklane 3/7mm (po 1-2zł/szt) i po sprawie... które są białe, a które mają zielone kapturki?

 

2. Nie wiem czy powinien być podświetlony przycisk od klimy, gdy jest włączona (napis A/C obok włącznika świeci)...:blink: ???

 

Pzdr 

 

Edytowane przez Janusz Pęzik
Skrócenie wywodu do niezbędnego minimum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozarek napisał:

@Janusz Pęzik

ad1. pytaj w dobrych elektronicznych, jak kupowałem do siebie same żaróweczki to oprawki też mieli

ad2. w przycisku jest dioda i ona powinna świecić przy włączonej klimie. U mnie nie świeci, a że sporo z tym rozbierania to tego nie ruszam.

Dzięki... :) znalazłem tylko diodowe LED - ponoć najlepiej je szlifować, ale świeciły równomiernie?

Przycisku klimy w takim razie nie ruszam nawet :o

A wiesz może które serdecznie powinny być białe, a które zielone? ^_^

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janusz Pęzik napisał:

A wiesz może które serdecznie powinny być białe, a które zielone? ^_^

niestety nie pamiętam, kupiłem kilkanaście sztuk białych 14V i wymieniłem we wszystkich przyciskach naraz. Po wymianie jednej była niefajna różnica w podświetleniu i mnie drażniło.

Żaróweczki kupowałem tu https://nowyelektronik.pl/index.php?id_category=593&controller=category

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ozarek napisał:

niestety nie pamiętam, kupiłem kilkanaście sztuk białych 14V i wymieniłem we wszystkich przyciskach naraz. Po wymianie jednej była niefajna różnica w podświetleniu i mnie drażniło.

Żaróweczki kupowałem tu https://nowyelektronik.pl/index.php?id_category=593&controller=category

 

Ok, a czy ktoś inny ma wiedzę, które powinny być białe, a które zielone?B)

Znalazłem kiedyś gdzieś info z imprezy (ktoś fajnie tam opisał, gdzie jakie idą:D), ale pamięć ulotna :huh:

Dodaje rysunek z e-subaru tylko jednej żarówki... <_<

https://images.app.goo.gl/kQSSB81jg9iRfK4e6

 

Pzdr

Edytowane przez Janusz Pęzik
Dodano grafikę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przestała mi się zapalać kontrolka oleju... , niby dobrze ;)

Oczywiście chodzi o pozycję kluczyka przed zapłonem, rozebrałem licznik - tam akurat nie ma żarówki tylko chyba LED na płytce. Nie otwierałem całkiem licznika, bo nie wiem czy złożę. Ktoś miał podobny kłopot?

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze schematu wygląda, że w liczniku jest LED. Trzeba prześledzić całą (w sumie nieskompliowaną) drogę zasilania tej lampki. Samego LEDa możesz chyba sprawdzić dając +12 V na 9 pin złącza "i10" i "masę" na 3 pin złącza "i12"  (potwierdź to jeszcze na schemacie). Można też pewnie prościej - podać (na włączonym zapłonie)  "masę" bezpośrednio do wtyczki czujnika ciśnienia oleju, ale wówczas (jeśli nie zaświeci) dalej nie wiesz, czy jest przerwa po drodze, czy spalona LED.

(schematy z Service Manual Forester 2004)

 

oil1.thumb.jpg.deed344ba276635428dfac0799cf39d4.jpg

oil2.thumb.jpg.a15273e816e55f2e80ece2f7ce83b3e6.jpg

oil3.thumb.jpg.3616488358b293b740328fe969a809de.jpg

oil4.thumb.jpg.beafed99797888fd85a19ebb280e55c5.jpg

oil5.thumb.jpg.35d6c381f246ed640777a8230f285be4.jpg

oil6.thumb.jpg.1d2b2da981f8fe7de9d71ff81ccd696f.jpg

oil7.thumb.jpg.72e2bcbb7fb64ea97744b9d87150e837.jpg

oil8.thumb.jpg.20554eb998f601fffdcaee2fd8fc8ded.jpg

basi1.thumb.jpg.433e4a81d3fc42e3fbb28deb3d650451.jpg

basi2.thumb.jpg.e6aea517629b350f93856702854cf4fc.jpg

 

Edytowane przez Kambol
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miejcie na uwadze że jak odepniecie kostkę od tablicy zegarów to alternator nie daje prądu na instalację elektryczną!
To gdyby ktoś zamierzał jeździć bez podpiętych zegarów. Bez podpiętych zegarów samochód normalnie zapali i wszystko działa, ale cały prąd bierze z akumulatora, więc po dość krótkiej przejażdżce wszystko siada.
Tzn. silnik chyba nie zgaśnie ale migacze, rozrusznik, klakson, światła nie zadziałają.

Wiem bo wybrałem się raz po żarówki z odpiętymi zegarami, w drodze powrotnej już nie odpaliłem.

Odpaliłem z kabli od kogoś, ale do domu dojechałem bez świateł i migaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...