Jump to content

Wymiary ET felgi oraz tabela zamienników opon - Forek XT

wookie76
 Share

Recommended Posts

Jakiś totalnie jestem zakręcony i nie mogę znaleźć (przekopać się) dopuszczalnego zakresu ET dla mojego Forka , bardzo przydałby mi się również link do szukania zamienników opon w stosunku do serii.

Muszę kupić nowe opony letnie i chciałbym odrobinkę szersze niż seria, do tego komplet felg 17 lub 18.

Będę wdzięczny za pomoc :)

Pozdr

Muszę kupić nowe opony letnie i chciałbym odrobinkę szersze niż seria, do tego komplet felg 17

W takiej konfiguracji podobno bardzo dobrze jeździ się na 225/50. Są na forum osoby, które śmigają na takim zestawie i bardzo sobie chwalą. Na pewno działa to ze standardową felgą - ET 48.

Aha mój tok myślowy był taki: ustalić jaką felgę mogę kupić (ET) i potem do niej dobrać odpowiednią oponę...rozumiem że różnica pomiedzy 215 a 225 może spowodować że felga z konkretnym ET i węższą opona by weszła a z o jeden stopień szerszą już nie? Dobrze rozumiem czy całościowo popełniam gdzieś błąd :)

Aha mój tok myślowy był taki: ustalić jaką felgę mogę kupić (ET) i potem do niej dobrać odpowiednią oponę...rozumiem że różnica pomiedzy 215 a 225 może spowodować że felga z konkretnym ET i węższą opona by weszła a z o jeden stopień szerszą już nie? Dobrze rozumiem czy całościowo popełniam gdzieś błąd :)

dokładnie ... jak wpakujesz 225/50r17 na feldze 7,5x17 i et 55 to masz jak w banku problemy z tylnym amortyzatorem. Rozwiązania są co najmniej dwa:

- inne et felgi

- zastosowanie dystansu

ew inna opona ... itd :)